Termomodernizacja budynków w syst. zaprojektuj i wybuduj: CZ. 1 - PSP Nr 1 w Gł-zach przy ul. Curie-Skłodowskiej 7 CZ. 2 -PSP Nr 2 w Gł-zach przy ul. Kraszewskiego 30
Gmina Głuchołazy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00198148
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00198148/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-28 12:42
- Lokalizacja
- Głuchołazy, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-28f9df84-b8e1-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
- Identyfikator
- 7532382690
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00198148 z dnia 2023-04-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynków w syst. zaprojektuj i wybuduj: CZ. 1 - PSP Nr 1 w Gł-zach przy ul. Curie-Skłodowskiej 7 CZ. 2 -PSP Nr 2 w Gł-zach przy ul. Kraszewskiego 30
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Głuchołazy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412792
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 15
1.5.2.) Miejscowość: Głuchołazy
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-340
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@glucholazy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://glucholazy.pl/1189/strona-glowna.html
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/7347491.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynków w syst. zaprojektuj i wybuduj: CZ. 1 - PSP Nr 1 w Gł-zach przy ul. Curie-Skłodowskiej 7 CZ. 2 -PSP Nr 2 w Gł-zach przy ul. Kraszewskiego 302.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-28f9df84-b8e1-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00198148
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00036843/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej - etap I
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej - etap I obejmujący Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Głuchołazach oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Głuchołazach2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00117998
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.4.20243.JSz
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 – Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Głuchołazach przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 7Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ – dokumentacja techniczna Części 1 na którą składa się:
1) Program funkcjonalno – użytkowy w zakresie termomodernizacji budynku i remontu (modernizacji) zasilania elektroenergetycznego i oświetlenia wbudowanego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Głuchołazach ul. Marii Curie Skłodowskiej 7
2) Audyt energetyczny dla budynku Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Głuchołazach przy ul. Curie-Skłodowskiej 7
3) Audyt efektywności energetycznej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Głuchołazach przy ul. Curie-Skłodowskiej 7.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09330000-1 - Energia słoneczna
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
4.5.5.) Wartość części: 3946685,54 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 – Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głuchołazach przy ul. Kraszewskiego 30Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1A do SWZ – dokumentacja techniczna Części 2 na którą składa się:
1) Program funkcjonalno – użytkowy w zakresie termomodernizacji budynku i remontu (modernizacji) zasilania elektroenergetycznego i oświetlenia wbudowanego Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głuchołazach przy ul. Kraszewskiego 30
2) Audyt energetyczny dla budynku Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głuchołazach przy ul. Kraszewskiego 30
3) Audyt efektywności energetycznej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głuchołazach przy ul. Kraszewskiego 30.
4) Dokumentacja projektowa „Inwentaryzacja budynku PSP 2 ul. Kraszewskiego 30 w Głuchołazach” (dawne Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach).
5) Dokumentacja projektowa pn.: „Zmiana usytuowania kotłowni gazowej oraz usytuowania instalacji gazowej wraz z przebudową instalacji c.o. i c.w.u. w obrębie kotłowni w budynku Publicznej Szkoły podstawowej nr 2 w Głuchołazach przy ul. Kraszewskiego 30”
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09330000-1 - Energia słoneczna
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
4.5.5.) Wartość części: 2917843,76 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia w zakresie Części 1 kwotę brutto 3 879 195,00 zł.
W związku z tym, że w części 1 została złożona tylko jedna oferta Wykonawcy: Konsorcjum Firm: Lider: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Atra -U Jawiga Flek 48-300 Nysa ul. Grodkowska 9 Partner: P.P.H.U. INSTALEX Tomasz Świderski i Krystyna Świderska spółka cywilna 48-300 Nysa ul. Podolska 18 Partner: ELBUD- KKT s.c. P. Kurowski V Kurowska 48-303 Nysa ul. Piłsudskiego 62F, a cena oferty: 6 923 501,08 zł przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny złożonej oferty w Części 1 zamówienia, Zamawiający unieważnia postępowanie w Części 1.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6923501,08 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6923501,08 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia w zakresie Części 2 kwotę brutto 3 089 347,00 zł.
W postępowaniu na Część 2 po odrzuceniu oferty jednego z wykonawców pozostały oferty nr 1 i nr 2 złożone przez:
Oferta nr 1:
Konsorcjum Firm:
Lider: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Atra -U Jawiga Flek
48-300 Nysa ul. Grodkowska 9
Partner: P.P.H.U. INSTALEX Tomasz Świderski i Krystyna Świderska spółka cywilna
48-300 Nysa ul. Podolska 18
Partner: ELBUD- KKT s.c. P. Kurowski V Kurowska
48-303 Nysa ul. Piłsudskiego 62F
z ceną 5 457 478,83 zł
Oferta nr 2
Konsorcjum Firm:
Firma Handlowo-Usługowa „WAND” Dawid Wysopal
48-303 Nysa ul. Stefana Czarnieckiego 4a
Radosław Wandzel Usługi Budowlane RADOBUD
48-355 Burgrabice 96
Szymon Sawicki SPSStudio
48-300 Nysa ul. Henryka Dąbrowskiego 6/3
z ceną: 6 158 813,67 zł brutto,
Ceny obu ofert przewyższają jednak kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty z najniższą ceną.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie w Części 2
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4137723 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6158813,67 PLN
| 2023-04-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |