Budowa ścieżki pieszo-rowerowej oraz rowerowej wzdłuż drogi powiatowej nr 2521G – etap I

POWIAT CZŁUCHOWSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00198906
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00198906/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-28 14:28
Lokalizacja
Człuchów, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2c46abe5-d44e-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
8431529488
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaSadzenie drzewRoboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychInstalowanie znaków drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00198906 z dnia 2023-04-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ścieżki pieszo-rowerowej oraz rowerowej wzdłuż drogi powiatowej nr 2521G – etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT CZŁUCHOWSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979660

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Wojska Polskiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Człuchów

1.5.3.) Kod pocztowy: 77-300

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@czluchow.org.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.powiatczluchowski.org.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_czluchow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej oraz rowerowej wzdłuż drogi powiatowej nr 2521G – etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c46abe5-d44e-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00198906

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00039395/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa ścieżki pieszo-rowerowej oraz rowerowej wzdłuż drogi powiatowejnr 2521G - etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00169963

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: INiZP.272.15.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa ścieżki pieszo – rowerowej oraz rowerowej przy drodze powiatowej nr 2521G Człuchów – Polnica - DW 212 na odcinku od km 0+630 do km 5+585 (4,955 km). Km 0+630 znajduje się 30 m za skrzyżowaniem (kierunek m. Polnica) typu rondo na ul. Sienkiewicza – Leśna w m. Człuchów , km 5+585 znajduje się za m. Kiełpinek.
Inwestycja otrzymała w roku 2022 pozwolenie na budowę w całości obejmujący odcinek od Człuchowa do DW 212, natomiast realizowany odcinek stanowi I etap zadania.
Założenia projektowe przewidują wykonanie nawierzchni z kostki bet. gr. 8 cm, bezfazowej koloru czerwonego nawierzchni na terenach zabudowanych km od 0+630 - do km 1+336. Ścieżka poza terenem zabudowanym od km 1+337 - do km 5+585 będzie miała nawierzchnię z betonu asfaltowego AC 8S. Projektowana ścieżka rowerowa będzie miała długość 4,955 km, szerokość od 2,0-3,0m bez poboczy, które będą miały po 0,5m z każdej strony. Pobocza wykonane będą z gruntu rodzimego.
W etapie I przewidziano do wybudowania jedno miejsce obsługi rowerzystów tzw. MOR , na którym znajdować się będą 2 stojaki na rowery, 2 ławki do odpoczynku, 2 kosze na śmieci, 1 tablica informacyjna. Powierzchnia każdego MOR wynosi około 40m2 – Wykonawca przed budową MOR przedstawi Zamawiającemu koncepcję obiektu do akceptacji.
W km 5+373 powstanie zatoka autobusowa o parametrach zgodnych z obowiązującymi wytycznymi , wraz z peronem i wiatą autobusową.
W km 4+959-5+188 znajdują się tereny podmokłe (w załączeniu badania geologiczne), Wykonawca opracuje konstrukcje wzmocnienia podłoża gruntowego na terenach zalewowych w postaci materacy i przedstawi je do akceptacji przed rozpoczęciem robót Inspektorowi Nadzoru. Do dokumentacji została załączona specyfikacja techniczna nr D.02.01.01./F mówiąca o tym, w jaki sposób należy zaprojektować i wykonać roboty wzmacniające podłoże gruntowe (materace). Wykonawca przedłoży Zamawiającemu przed wykonaniem robót projekt wzmocnień do akceptacji.
Po wybudowaniu ścieżki pieszo-rowerowej i rowerowej Wykonawca oznakuje ją zgodnie z załączoną stałą organizacją ruchu.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik Nr 8 do SWZ, która zawiera: projekt budowlany, przedmiary robót, szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77211600-8 - Sadzenie drzew

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 5 000 900,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu zostało złożonych sześć ofert, których kwoty znacznie przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający po dokonaniu analizy stwierdził, że na chwilę obecną nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, w związku z czym Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

2023-04-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane