Dostawa, ustawienie podłączenie, uruchomienie nowej dwustanowiskowej automatycznej toalety publicznej w m.Raszków ul. Kościelna
ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00199524
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00199524/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2023-04-30 14:26
- Lokalizacja
- Raszków, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d56eaa2e-ae1c-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
- Identyfikator
- 6221003052
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Budynki modułowe i przenośneToalety publiczne
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00199524 z dnia 2023-04-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa, ustawienie podłączenie, uruchomienie nowej dwustanowiskowej automatycznej toalety publicznej w m.Raszków ul. Kościelna
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ
1.3.) Oddział zamawiającego: ZGK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250402733
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jarocińska 19A
1.5.2.) Miejscowość: Raszków
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-440
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: (62) 734 35 15
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@zgkraszkow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgkraszkow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/7276141.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa, ustawienie podłączenie, uruchomienie nowej dwustanowiskowej automatycznej toalety publicznej w m.Raszków ul. Kościelna2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d56eaa2e-ae1c-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00199524
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00093276/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa, ustawienie podłączenie, uruchomienie nowej dwustanowiskowej automatycznej toalety publicznej w m.Raszków ul. Kościelna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00099092
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZGK.1.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 170000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, ustawienie podłączenie, uruchomienie nowej dwustanowiskowej automatycznej toalety publicznej w m. Raszków ul. Kościelna.
Adres lokalizacji dostawy: Parking ul. Kościelna 63 - 440 Raszków
Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia zostały zawarte w swz.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44211100-3 - Budynki modułowe i przenośne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45215500-2 - Toalety publiczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia czynność wyboru oferty najkorzystniejszej i nie przystępuje do powtórzenia czynności badania i oceny ofert, ponieważ unieważnia postępowanie zgodnie z art. 255 pkt 6.Obowiązkiem zamawiającego jest przygotowanie i przeprowadzenie postępowania w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia omyłkowo zawarł wymóg, zgodnie z którym wymagał, aby przed podpisaniem umowy wykonawca przedstawił certyfikaty wskazane w specyfikacji warunków zamówienia.
Certyfikaty jakości są uznawane jako przedmiotowe środki dowodowe i zgodnie z art. 107 ustawy prawo zamówień publicznych, jeżeli zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych winny one być złożone w raz z ofertą i weryfikowane w trakcie oceny ofert, a nie jak to wynika z błędnie przyjętych zapisów specyfikacji warunków zamówienia - przed podpisaniem umowy. Ponieważ zamawiający dostrzegł popełniony błąd już po otwarciu ofert i dokonaniu wyboru oceny najkorzystniejszej nie istnieje możliwość zgodnej z zasadami wynikającymi z ustawy pzp modyfikacji specyfikacji warunków zamówienia.
Zamawiający musi poprawnie przeprowadzić procedurę wyboru oferty najkorzystniejszej i jest zobowiązany jest do respektowania powyżej wskazanych zasad na każdym etapie postępowania.
Wobec zaistniałej sytuacji odstąpienie od wymogu przedstawienia przez wykonawcę Hamster Polska sp. z o.o. wymaganych certyfikatów stanowiłoby naruszenie zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania pozostałych wykonawców.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 178350,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 202212,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2023-04-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |