Modernizacja 3 sztuk przepompowni ścieków wraz z zagospodarowaniem terenu
Gmina Oleśnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00200340
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00200340/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-02 13:54
- Lokalizacja
- Oleśnica, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3f2db23b-a20c-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 8661581989
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00200340 z dnia 2023-05-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja 3 sztuk przepompowni ścieków wraz z zagospodarowaniem terenu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Oleśnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010458
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nadstawie 1
1.5.2.) Miejscowość: Oleśnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 28-220
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.7.) Numer telefonu: 41 377 40 36
1.5.8.) Numer faksu: 41 377 40 36
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gminaolesnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gminaolesnica.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gminaolesnica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja 3 sztuk przepompowni ścieków wraz z zagospodarowaniem terenu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3f2db23b-a20c-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00200340
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003753/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja 3 szt. przepompowni ścieków wraz z zagospodarowaniem terenu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00078737
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BKŚ.I.271.4.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 649891,95 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie obejmuje modernizację 3 sztuk przepompowni ścieków w miejscowości Oleśnica (dz. nr 188/2 i 1341) i Wojnów (dz. nr 139), tj.: montaż nowych, kompletnych, nowoczesnych pompowni ścieków wraz z nowoczesnym osprzętem, uporządkowanie zagospodarowania terenu: ogrodzenie, oświetlenie, utwardzenie terenu, nasadzenia oraz wymianę odcinków sieci.
Zakres przedmiotowego zamówienia obejmuje:
1) wykonanie prac przygotowawczych,
2) roboty ziemne,
3) roboty montażowe,
4) roboty elektryczne,
oraz wykonanie innych prac gwarantujących prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik Nr 12 do SWZ, wraz z załącznikami, tj.:
1. Dokumentacja projektowa.
2. Przedmiar robót.
3. Szczegółowe specyfikacje techniczne.
Przedmiot zamówienia obejmuje również:
a) zapewnienie właściwego zabezpieczenia, ogrodzenia i oznakowania terenu budowy;
b) obsługę geodezyjną,
c) uporządkowanie terenu budowy i przekazanie go Zamawiającemu w dniu odbioru końcowego robót,
d) dostarczenie dokumentacji powykonawczej (kosztorys powykonawczy, deklaracje, itp.),
e) pełną odpowiedzialność, którą ponosi Wykonawca za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska na terenie budowy i na terenie przyległym do terenu budowy oraz postępowania z odpadami w stopniu całkowicie zwalniającym od tej odpowiedzialności Zamawiającego.
Szczegółowe wymagania, dotyczące realizacji przedmiotowego zamówienia określono również w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik Nr 11 do SWZ.
Wykonawca udzieli gwarancji i rękojmi na przedmiot umowy na okres minimum 36 miesięcy od daty odbioru końcowego niniejszego zamówienia.
Uwaga: Okres gwarancji i rękojmi stanowi kryterium oceny ofert.
Przedmiotowe zamówienie musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami zawartymi w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
Ogłoszeniem z dnia 02.02.2023 r. (2023/BZP 00078737/01) Zamawiający Gmina Oleśnica wszczęła postępowanie prowadzone w trybie podstawowym art. 275 pkt.1 o udzielenie zamówienia pn.:„Modernizacja 3 sztuk przepompowni ścieków wraz z zagospodarowaniem terenu”. Ogłoszenie o prowadzonym postępowaniu wraz ze Specyfikacją Warunków Zamówienia i załącznikami zostało zamieszczone w dniu 02.02.2023 roku na stronie internetowej Zamawiającego – Platforma zakupowa Gminy Oleśnica. Zamawiający, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj.: 799 400,00 zł brutto (słownie złotych: siedemset dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy czterysta 00/100). W wyznaczonym przez Zamawiającego terminie wpłynęła jedna oferta od firmy EKOKANWOD Czyszczoń i Półtorak sp.j. ul. Farna 6, 28-136 Nowy Korczyn. Cena oferty tj. 1 291 500,00 PLN przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia i w chwili obecnej nie może jej zwiększyć do ceny najkorzystniejszej oferty. W związku z wyczerpaniem przesłanek określonych w art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp, Zamawiający uważa za zasadne unieważnienie przedmiotowego postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1291500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1291500,00 PLN
| 2023-05-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |