Realizacja usługi gotowania i wydawania posiłków dla osób potrzebujących spełniających kryteria Rządowego Programu „Posiłek w szkole i domu” z terenu Gminy Miejskiej Ciechanów w 2025r.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00063443
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00063443/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-24 14:51
- Lokalizacja
- Ciechanów, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8d584dfb-66a8-4dbd-8df1-848f385da0ff
- Identyfikator
- 5661086426
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00063443 z dnia 2025-01-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Realizacja usługi gotowania i wydawania posiłków dla osób potrzebujących spełniających kryteria Rządowego Programu „Posiłek w szkole i domu” z terenu Gminy Miejskiej Ciechanów w 2025r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 002711188
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza 32D
1.5.2.) Miejscowość: Ciechanów
1.5.3.) Kod pocztowy: 06-400
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.7.) Numer telefonu: 236722091
1.5.8.) Numer faksu: 23 672-20-91 wew.16
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kontakt@mopsciechanow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mopsciechanow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8d584dfb-66a8-4dbd-8df1-848f385da0ff1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Realizacja usługi gotowania i wydawania posiłków dla osób potrzebujących spełniających kryteria Rządowego Programu „Posiłek w szkole i domu” z terenu Gminy Miejskiej Ciechanów w 2025r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8d584dfb-66a8-4dbd-8df1-848f385da0ff
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00063443
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00623327/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Realizacja usługi gotowania i wydawania posiłków dla osób potrzebujących spełniających kryteria Rządowego Programu "Posiłek w szkole i domu" z terenu Gminy Miejskiej Ciechanów w 2025r."
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00630976
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KA.2310.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 288000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest „Realizacja usługi gotowania i wydawania posiłków dla osób potrzebujących spełniających kryteria Rządowego Programu „Posiłek w szkole i domu” z terenu Gminy Miejskiej Ciechanów w 2025r.”:
1) Oznaczenie przedmiotu wg klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
a) 55321000-6 usługa przygotowania posiłków
b) 55320000-3 usługa podawania posiłków
a) 55322000-3 usługa gotowania posiłków
2) Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy – projekt umowy stanowi Załącznik nr 5 do SWZ
3) Wykonawca zobowiązuje się do przygotowania i wydawania ok. 90 posiłków posiłków jednodaniowych, którym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Ciechanowie decyzja administracyjną przyzna tę formę pomocy w okresie
od 02.01.2025r. do 31.12.2025r.
4) Wydawanie posiłków będzie się odbywało w dni robocze w lokalu Wykonawcy na terenie Ciechanowa w godzinach od 9.00 do 11.00, posiłki nie mogą być wydawane wstecz – za dni poprzednie, ani z wyprzedzeniem – za dni następne.
5) Gorący posiłek jednodaniowy składał się będzie z 0,5l zupy, 300g chleba oraz wkładki mięsnej tj. 150-200g np. pasztetowej, kaszanki, salcesonu, kiełbasy lub posiłek w postaci np. bigosu, pierogów w ilości 400g.
6) Posiłki przygotowywane będą na bazie własnych produktów. Do przygotowywania posiłków nie mogą być wykorzystane produkty nieświeże, złej jakości oraz produkty wysoko przetworzone (np. zupy w proszku).
7) Wydawane posiłki nie mogą być przygotowywane wcześniej niż w dniu ich wydania, muszą być świeże, dobrej jakości, posiadać odpowiednie walory smakowe i estetyczne oraz właściwą temperaturę (temperatura zupy nie może być niższa niż 85°C
8) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji wydawanych posiłków, zawierającej informacje o liczbie wydanych posiłków w ciągu danego miesiąca wraz z czytelnym podpisem osoby korzystającej z posiłku.
9) Przewiduje się, iż minimalny zakres usług będzie obejmował w skali jednego dnia przygotowanie i wydanie ok. 90 posiłków. Ze względu na specyfikę zamówienia faktyczna liczba wydanych posiłków może ulec zmianie, tj.±15%
10) Ogólna ilość zakupionych posiłków uzależniona będzie od rzeczywistych potrzeb Odbiorcy.
11) Posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, według wymogów sztuki kulinarnej i wymogów sanitarnych zgodnie z Ustawą z dnia 25.08.2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2022 poz. 2132), rozporządzeniami wykonawczymi, rozporządzeniami unijnymi, a zwłaszcza z zachowaniem zasad systemu analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli – HACCP
12) Wykonawca wykaże się należytym wykonaniem min. 3 zamówień na wykonanie usług polegających na przygotowaniu i wydawaniu posiłków w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania oferty, a jeżeli okres prowadzenia jest krótszy – w tym okresie
13) Osoby wykonujące przedmiot zamówienia muszą posiadać wymagane uprawnienia, określone w ustawie z dnia 05.12.2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2024 poz. 942)
14) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności związane bezpośrednio z przygotowaniem posiłków zgodnie z art. 95 ust.1-2 ustawy Pzp.
15) Szczegóły odnośnie zatrudnienia na umowę o pracę umieszczono we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ, m. in. Sposób weryfikacji zatrudnienia osób o których mowa w powyższym punkcie oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa powyżej oraz sankcji z tytułu niespełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa powyżej oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań.
16) Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt. ustawy Pzp.
17) Miejsce wydawania posiłków musi znajdować się na terenie miasta Ciechanów, w lokalu usytuowanym w odległości nie większej niż 1,5 km od centrum miasta.
18) Wykonawca zapewni odpowiednie warunki lokalowe (miejsca siedzące przy stole) umożliwiające spożycie posiłku w tym samym czasie dla minimum 30 osób.
19) Miejsce wydawania posiłków musi posiadać spełniać wymogi sanitarno-higieniczne i być dopuszczony przez właściwy organ nadzoru sanitarnego do prowadzenia zbiorowego żywienia, wyposażony w WC i umywalkę (wyposażony w podstawowe środki sanitarne), dostępne bezpłatnie dla klientów MOPS.
20) Rozliczenia finansowe z Wykonawcą będą odbywały się w miesięcznych okresach rozliczeniowych na podstawie rozliczeń wydanych posiłków w danym miesiącu, które będzie polegać na:
a) sprawdzeniu list potwierdzających codzienną ilość wydawanych gorących posiłków,
b) przeliczeniu ilości wydanych gorących posiłków razy cenę jednego posiłku wynikającą ze złożonej oferty,
c) Dane do wystawienia faktury:
Nabywca: Gmina Miejska Ciechanów Pl. Jana Pawła II 6 06-400 Ciechanów
NIP 566-187-65-36
Odbiorca i płatnik faktury: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ul. H. Sienkiewicza 32D 06-400 Ciechanów, na którego adres należy dostarczyć fakturę VAT.
d) Data faktury za miesięczną realizację zamówienia – ostatni dzień miesiąca, w którym realizowane jest zamówienie.
e) Zapłata za świadczone usługi następować będzie przelewem bankowym w cyklach miesięcznych, po wykonaniu usługi i wystawieniu faktury przez Wykonawcę i dostarczeniu jej Odbiorcy do 5 dnia następnego miesiąca. Termin płatności w ciągu 14 dni od daty wpływu prawidłowo wystawione faktury do siedziby Odbiorcy, na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany każdorazowo na fakturze.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55320000-9 - Usługi podawania posiłków
55322000-3 - Usługi gotowania posiłków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 12,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 12,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ciechanowie
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 007023731
7.3.3) Ulica: Rzeczkowska, 11
7.3.4) Miejscowość: Ciechanów
7.3.5) Kod pocztowy: 06-400
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 288000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-02 do 2025-12-31| 2025-01-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |