„Modernizacja korytarza oraz wymiana pionów kanalizacyjnych – adaptacja projektu przebudowy Poradni „K”, zgodnie z koncepcją przebudowy obiektu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych ZOZ S.A.”

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych -ZOZ S.A.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00202061
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00202061/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-04 14:30
Lokalizacja
Polkowice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a8c55759-d11f-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
6922246830
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnychRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychAparatura transmisyjna do radiotelefonii, radiotelegrafii, transmisji radiowej i telewizyjnejUrządzenia siecioweBezprzewodowy system telekomunikacyjnySystemy alarmoweMeble medyczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00202061 z dnia 2023-05-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja korytarza oraz wymiana pionów kanalizacyjnych – adaptacja projektu przebudowy Poradni „K”, zgodnie z koncepcją przebudowy obiektu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych ZOZ S.A.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych -ZOZ S.A.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390760852

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kard. B. Kominka 7

1.5.2.) Miejscowość: Polkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-101

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@pcuz.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pcuz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a8c55759-d11f-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Podmiot leczniczy - przedsiębiorstwo prowadzące działalność medyczną

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja korytarza oraz wymiana pionów kanalizacyjnych – adaptacja projektu przebudowy Poradni „K”, zgodnie z koncepcją przebudowy obiektu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych ZOZ S.A.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a8c55759-d11f-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00202061

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00021187/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 „Modernizacja korytarza oraz wymiana pionów kanalizacyjnych – adaptacja projektu przebudowy Poradni „K”, zgodnie z koncepcją przebudowy obiektu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych ZOZ S.A.”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00162522

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP-28/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja korytarza oraz wymiana pionów kanalizacyjnych – adaptacja projektu przebudowy Poradni „K”, zgodnie z koncepcją przebudowy obiektu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych ZOZ S.A.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Wykonanie robót budowlanych zgodnie z Projektem Technicznym,
w tym:
1.1. Wyburzenia i roboty rozbiórkowe, w tym:
- Wyburzenia ścian;
- Demontaż stolarki okiennej oraz drzwiowej;
- Demontaż parapetów wewnętrznych oraz zewnętrznych;
- Skucie tynków;
- Demontaż wykończenia podłogi oraz ścian;
- Demontaż istniejących urządzeń sanitarnych i elektrycznych;
1.2. Roboty przygotowawcze, w tym:
- Oczyszczeniu powierzchni ze starych okładzin i powłok,
- Obróbka otworów i przepustów technologicznych w przegrodach budowlanych,
- Reprofilacja oczyszczonych powierzchni,
- Wbudowanie systemowej zabudowy przerw dylatacyjnych,
- Wykonanie podkładów pod powłoki wykończeniowe
1.3. Roboty ogólnobudowlane i montaże, w tym:
- Zamurowanie otworów drzwiowych;
- Wykonanie ścian działowych w systemie zabudowy lekkiej;
- Wykonanie tynków ścian wewnętrznych;
- Wykonanie wykończenia ścian wewnętrznych;
- Wykonanie wykończenia podłóg;
- Wykonanie wykończenia sufitów;
- Montaż stolarki drzwiowej wewnętrznej;
- Montaż stolarki okiennej zewnętrznej;
- Montaż parapetów zewnętrznych oraz wewnętrznych
2) Roboty instalacyjne zgodnie z Projektem Technicznym, w tym:
2.1. Instalacje sanitarne
2.1.1. Roboty rozbiórkowe, demontaże
- Demontaż podejść instalacji sanitarnej,
- Wykonanie odkrywek istniejących pionów i poziomów instalacji sanitarnej,
2.1.2. Roboty instalacyjne
- Wykonanie brózd pod montaże instalacyjne,
- Wymiana istniejących pionów wody zimnej, ciepłej wody użytkowej i kanalizacyjnej
- Zakrycie bruzd i otworowań
2.2. Instalacje grzewcze:
2.2.1. Roboty rozbiórkowe, demontaże
- Demontaż grzejników,
2.2.2. Roboty instalacyjne
- Wymiana pionów i rozprowadzeń instalacyjnych,
- Wykonanie podejść instalacyjnych do nowoprojektowanych grzejników,
- Montaż nowoprojektowanych grzejników,
- Zakrycie bruzd i otworowań
2.2.3. System klimatyzacji pomieszczeń,
- Wykonanie rurociągów instalacji klimatyzacyjnej,
- Wykonanie instalacji odprowadzenia skroplin wraz z podłączeniem do instalacji kanalizacji sanitarnej
- Montaż agregatów i jednostek klimatyzacyjnych
- Zakrycie bruzd i otworowań
2.3. Instalacje elektryczne
2.3.1. Roboty rozbiórkowe, demontaże
- Demontaż przewodów instalacji elektrycznych oraz teletechnicznych,
- Demontaż tablic/rozdzielnic,
2.3.2. Roboty instalacyjne
- Wbudowanie rozdzielnicy
- Rozprowadzenie tras kablowych instalacji oświetlenia podstawowego, awaryjnego, ewakuacyjnego, gniazd wtykowych oraz teletechnicznych,
- Wbudowanie sterowania oprawami – łączniki
- Montaż opraw oświetlenia podstawowego i awaryjnego,
- Montaż gniazd wtykowych,
- Montaż znaków ewakuacyjnych,
- Montaż opraw oświetlenia awaryjnego,
- Wykonanie wymaganych przepisami pomiarów wraz z protokołami potwierdzającymi ich wykonanie
2.4. Instalacja odgromowa
- Montaż zwodów pionowych,
- Wykonanie włączenia nowo wbudowanych zwodów do istniejącej instalacji odgromowej budynku,
- Wykonanie wymaganych przepisami pomiarów wraz z protokołami potwierdzającymi ich wykonanie.
2.5. Instalacja okablowania strukturalnego
- Rozprowadzenie okablowania strukturalnego, miedzianego i światłowodowego
- Wykonanie montażu gniazd okablowania strukturalnego, paneli krosowych, szaf typu RACK,
- Wykonanie przyłączeń nowobudowanych instalacji okablowania strukturalnego do instalacji istniejącej,
- Wykonanie instalacji przyzywowej wraz z lampkami i przyciskami,
- Wykonanie wymaganych przepisami pomiarów wraz z protokołami potwierdzającymi ich wykonanie.
3) Roboty inne obejmujące:
3.1. Dostawę i montaż urządzeń i wyposażenia pomieszczeń zgodnie z Projektem Technicznym;
4) Wykonanie prac porządkowych po robotach budowlanych
3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ oraz wynika z następujących dokumentów:
1) Specyfikacja Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych dla branży architektoniczno-budowlanej, opracowanie mgr inż. Grzegorz Kędzierski;
2) Specyfikacje Techniczne – instalacja elektryczna, teletechniczna i niskoprądowa;
3) Specyfikacja Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych dla branży sanitarnej, opracowanie mgr inż. Wojciech Kuśnierkiewicz;
4) Projekt Techniczny;
5) Pomocniczy przedmiar robót budowlanych dla branży architektoniczno-budowlanej, opracowanie inż. Bartosz Borowiecki;
6) Pomocniczy przedmiar robót budowlanych dla branży elektrycznej, opracowanie mgr inż. Michał Nagórka;
7) Pomocniczy przedmiar robót budowlanych dla branży sanitarnej, opracowanie mgr inż. Wojciech Kuśnierkiewicz.
8) Opis techniczny urządzeń i wyposażenia pomieszczeń zgodnie z Projektem Technicznym:
a) załącznik nr 9a do SWZ: Meble o konstrukcji z płyty meblowej ,
b) załącznik nr 9b do SWZ: Meble o konstrukcji profil aluminiowy wypełniony płytą meblową,
c) załącznik nr 9c do SWZ: Fotelik lekarski z oparciem,
d) załącznik nr 9d do SWZ: Fotel obrotowy z regulacją wysokości,
e) załącznik nr 9e do SWZ: Krzesło z podłokietnikami tapicerowane,
f) załącznik nr 9f do SWZ: Fotel ginekologiczny,
g) załącznik nr 9g do SWZ: Wózek zabiegowy,
h) załącznik nr 9h do SWZ: Wózek zabiegowy z kuwetami,
i) załącznik nr 9i do SWZ: Waga ze wzrostomierzem,
j) załącznik nr 9j do SWZ: Kozetka lekarska drewniana,
k) załącznik nr 9k do SWZ: Drabinka rehabilitacyjna,
l) załącznik nr 9l do SWZ: Lampa zabiegowa sufitowa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

32200000-5 - Aparatura transmisyjna do radiotelefonii, radiotelegrafii, transmisji radiowej i telewizyjnej

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

32510000-1 - Bezprzewodowy system telekomunikacyjny

35121700-5 - Systemy alarmowe

33192000-2 - Meble medyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie na „Modernizację korytarza oraz wymiana pionów kanalizacyjnych – adaptacja projektu przebudowy Poradni „K”, zgodnie z koncepcją przebudowy obiektu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych ZOZ S.A.” zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ww. ustawy Pzp.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:
W ww. postępowaniu w wyznaczonym terminie wpłynęła jedna oferta. Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
W związku z powyższym prowadzone ww. postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2220580,57 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2220580,57 PLN

2023-05-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane