Przebudowa drogi powiatowej nr 4229W Węgrów – Ruchna

Powiat Węgrowski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00202349
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00202349/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-05 00:07
Lokalizacja
Węgrów, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0977091c-c341-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
Identyfikator
8241765263
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty drogoweRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie znaków drogowychRoboty na placu budowyRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneMalowanie nawierzchi

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00202349 z dnia 2023-05-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 4229W Węgrów – Ruchna

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Węgrowski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711581831

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Przemysłowa 5

1.5.2.) Miejscowość: Węgrów

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@powiatwegrowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatwegrowski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiatwegrowski

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 4229W Węgrów – Ruchna

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0977091c-c341-11ed-8261-62cbbe4d0ca4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00202349

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00064239/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi powiatowej nr 4229W Węgrów - Ruchna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00137893

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR. 272.4.2023.EU

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4677261,78 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 4229W Węgrów – Ruchna od km 1+303.00 do km 2+629.00. Długość odcinka wynosi 1 326.00 m.
W ramach przedsięwzięcia zaprojektowano nawierzchnię jezdni z betonu asfaltowego, szerokości 6.0 m na długości 1 326 m, zjazdy bitumiczne na działki sąsiednie oraz pobocza z kruszywa niezwiązanego szerokości 1.0 m ÷ 2.0 m. Na zjazdach należy wykonać łuki o promieniach min. R=3m lub skosy 2:3 m.
Na całej długości odcinka drogi zaprojektowano lewostronną ścieżkę rowerową z betonu asfaltowego szerokości 2.0 m za poboczem z kruszywa niezwiązanego. Pod koroną drogi zaplanowano przebudowę dwóch przepustów rurowych o średnicy 80 cm oraz jednego przepustu stalowego z blachy falistej. Wzdłuż rowów w miejscach występowania zjazdów zaprojektowano przepusty rurowe o średnicy Ø40 cm PEHD z umocnieniem wlotu i wylotu brukiem. Na odcinkach wskazanych na planie sytuacyjnym, gdzie brak jest miejsca na normatywny rów, zaprojektowano koryta krakowskie.
Odwodnienie będzie realizowane poprzez istniejące przebudowywane rowy przydrożne oraz poprzez projektowane wpusty deszczowe z wylotem do rowów przydrożnych (częściowo umocnionych). Tereny poza utwardzeniami zostaną zahumusowane i obsiane trawą.

Parametry techniczne projektowanej drogi:
• klasa techniczna drogi – Z
• prędkość projektowa – 60 km/h (teren zabudowany 50 km/h)
• kategoria ruchu – KR2
• nośność – 115 kN/oś
• kategoria geotechniczna obiektu budowlanego – I
• grupa nośności podłoża – G4
• warunki wodne – złe
• szerokość pasa drogowego – 15.0 m ÷ 18.0 m
• szerokość jezdni – 6.0 m (spadek 2% daszkowy, na łuku jednostronny 3%)
• szerokość ścieżki rowerowej – 2.0 m (spadek 2% do rowu)
• szerokość pobocza – 1.0 m ÷ 2.0 m (spadek 8% poza jezdnię)
• szerokość zjazdów – wg planu sytuacyjnego (spadek 5%)
• pochylenie nieumocnionych skarp – 1:1.5

Konstrukcja drogi
4 cm – warstwa ścieralna z AC 11 S 50/70
8 cm – warstwa wiążąca z AC 16 W 50/70
20 cm – podbudowa zasadnicza z mieszanki kruszywa niezwiązanego 0/31.5 mm C90/3
15 cm – warstwa mrozoochronna z mieszanki niezwiązanej CBR≥25%, k≥8m/dobę
20 cm – ulepszone podłoże z CBGM 0/22.4 mm (klasa C1.5/2.0)

Konstrukcja zjazdu
4 cm – warstwa ścieralna z AC 8 S 50/70
5 cm – warstwa wiążąca z AC 16 W 50/70
15 cm – podbudowa zasadnicza z mieszanki kruszywa niezwiązanego 0/31.5 mm C90/3
15 cm – podbudowa pomocnicza z CBGM 0/22.4 mm (klasa C3/4)

Konstrukcja ścieżki rowerowej
4 cm – warstwa ścieralna z AC 8 S 50/70
4 cm – warstwa wiążąca z AC 16 W 50/70
15 cm – podbudowa zasadnicza z mieszanki kruszywa niezwiązanego 0/31.5 mm C90/3
15 cm – podbudowa pomocnicza z CBGM 0/22.4 mm (klasa C3/4)

Konstrukcja pobocza
10 cm – nawierzchnia z mieszanki kruszywa niezwiązanego 0/31.5 mm C90/3

Konstrukcja pobocza pomiędzy krawężnikiem, a ścieżką rowerową
15 cm – nawierzchnia z mieszanki kruszywa niezwiązanego 4/31.5 mm C90/3
~ cm – geowłóknina, wytrzymałość na rozciąganie min. 10 kN/m, wodoprzepuszczalność min. 70 l/m²s

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu na wykonanie zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 4229W Węgrów – Ruchna ogłoszonego w BZP pod numerem 2023/BZP 00137893/01 z dnia 15.03.2023 r., do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 30.03.2023 r. do godz. 10:00 wpłynęły dwie oferty, gdzie najtańsza opiewała na kwotę 5 807 219,49 zł brutto.
Przed otwarciem ofert Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, zamieścił informację na stronie internetowej prowadzonego postępowania o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 3 800 000,00 zł.
Wobec tego, że cena oferty złożonej w niniejszym postepowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnił niniejsze postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5807219,49 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7078139,40 PLN

2023-05-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane