Utrzymanie systemu LAS obejmujące konserwację i świadczenie usług bieżącego wsparcia użytkowników SILP w okresie 24 miesięcy
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Zakład Informatyki Lasów Państwowych im. Stanisława Kostki Wisińskiego
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00445780
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00445780/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-06 07:26
- Lokalizacja
- Raszyn, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0dc656e5-4f51-48ac-bf70-6bf53be96ce5
- Identyfikator
- 7282511300
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00445780 z dnia 2024-08-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie systemu LAS obejmujące konserwację i świadczenie usług bieżącego wsparcia użytkowników SILP w okresie 24 miesięcy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Zakład Informatyki Lasów Państwowych im. Stanisława Kostki Wisińskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 473215760
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sękocin Stary, ul. Leśników 21C
1.5.2.) Miejscowość: Raszyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-090
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zilp.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zilp.lasy.gov.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utrzymanie systemu LAS obejmujące konserwację i świadczenie usług bieżącego wsparcia użytkowników SILP w okresie 24 miesięcy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0dc656e5-4f51-48ac-bf70-6bf53be96ce5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00445780
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00269948/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.9 Utrzymanie i rozwój Systemu LAS
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00405672
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 w związku z art. 214 ust. 6 ustawy z dnia 11 września 2019
roku Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz.U.2023 poz. 1605 ze zm.)
c.d. uzasadnienia znajduje się w informacjach dodatkowych
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ.270.105.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie usług związanych z utrzymaniem systemu LAS w zakresie konserwacji Systemu LAS i świadczenia usługi bieżącego wsparcia użytkowników SILP obejmujące:
̶ utrzymanie aplikacji 4GL,
̶ utrzymanie aplikacji Java,
̶ utrzymanie baz produkcyjnych Systemu LAS (470 baz jednostek organizacyjnych LP oraz 7 baz centralnych) oraz baz archiwalnych (rewizyjnych).
- Szczegółowy zakres prac został określony w Załączniku nr 1 do Zaproszenia - Opisie przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku nr 2 do Zaproszenia – Projekcie istotnych postanowień umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pro-Holding Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5250010901
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5270500,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Podstawa faktyczna:Zakład Informatyki Lasów Państwowych im. Stanisława Kostki Wisińskiego (ZILP) przeprowadza niniejsze postępowanie w
imieniu i na rzecz Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych (DGLP) będącej zamawiającym publicznym zgodnie z art. 4
ustawy Pzp.
DGLP sprawuje kontrolę nad Zaproszonym do negocjacji Wykonawcą, tj. Pro-Holding Sp. z o.o. Dyrekcja Generalna Lasów
Państwowych, posiada wszystkie udziały w Pro-Holding sp. z o.o., ma prawo do decydowania o składzie personalnym
organów spółki i posiada wpływ na cele strategiczne, decyzje podejmowane przez zarząd spółki, w tym na prowadzenie
gospodarki finansowej w spółce, zawierane transakcje handlowe, czy plany dotyczące modelu biznesowego spółki.
Przy realizacji zakupu udziałów przez DGLP określono nowy cel funkcjonowania Pro-Holding Sp. o.o. jako wykonywanie na
rzecz jednostek organizacyjnych PGL LP zamówień dotyczących celów statutowych PGL LP oraz zadań wynikających z
ustawy o lasach z dnia 28 września 1991 r. Spółka w szczególności będzie realizować zadania powierzone przez jednostki
organizacyjne PGL LP.
Z powyższej zmiany jednoznacznie wynika istotna reorganizacja działalności Wykonawcy, o której mowa w art. 214 ust. 6
ustawy Pzp, prowadząca do sytuacji, w której dane dotyczące średniego przychodu za 3 lata poprzedzające udzielenie
zamówienia są nieadekwatne.
Mając na uwadze ww. okoliczności, DGLP przekazała prognozę handlową przychodów Wykonawcy do końca roku 2025 r. Z
przeprowadzonej prognozy wynika, że przychody Pro-Holding Sp. z o.o. będą pochodzić z PGL LP w wymiarze ponad 90%
w każdym z okresów objętych prognozą. Dodatkowo ZILP otrzymał za pośrednictwem DGLP informację o przychodach
Wykonawcy Pro-Holding Sp. z o.o. od dnia 25.07.2023 r. do dnia 27.06.2024 r. Przedmiotowa informacja potwierdza, że
przychody Wykonawcy zaproszonego do udziału w postępowaniu pochodzące z PGL LP stanowiły 90,38 % całości
przychodów.
Reasumując, przesłanki udzielenia zamówienia w trybie z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 11 lit. a i c ustawy
Pzp zostały spełnione bezpośrednio. Natomiast przesłanka wskazana w art. 214 ust. 1 pkt 11 lit. b ustawy Pzp została
spełniona zgodnie z art. 214 ust. 6 ustawy Pzp.
| 2024-08-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |