Modernizacja boiska sportowego w m. Gostkowo, gmina Bytów
Gmina Bytów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00202437
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00202437/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-05 08:22
- Lokalizacja
- Bytów, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-767a575b-d930-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 8421000639
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00202437 z dnia 2023-05-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja boiska sportowego w m. Gostkowo, gmina Bytów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bytów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979499
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1 Maja 15
1.5.2.) Miejscowość: Bytów
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-100
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.7.) Numer telefonu: 598222011
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@bytow.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bytow.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-767a575b-d930-11ed-9355-06954b8c6cb91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja boiska sportowego w m. Gostkowo, gmina Bytów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-767a575b-d930-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00202437
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00036439/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.17 Modernizacja boiska sportowego w miejscowości Gostkowo w gminie Bytów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00173818
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BRZ.271.13.2023.AZ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1304738,92 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja boiska sportowego w m. Gostkowo, gmina Bytów. W związku tym, że przedmiot
zamówienia objęty jest dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja
trzecia, zamówienie będzie realizowane zgodnie z regulaminem naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski
Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja trzecia, który stanowi Załącznik nr 10 do niniejszej SWZ.
Zakres przedmiotu zamówienia:
a) wykonanie boiska trawiastego;
b) budowa bieżni;
c) budowa skoczni;
d) budowa schodów terenowych;
e) zakup i montaż bramek piłkarskich – 2 szt.;
f) zakup i montaż kabin dla zawodników – 2 szt.;
g) zakup i montaż tablicy wyników – 1 szt.;
h) zakup i montaż barierka (z siatką) odgradzająca od płyty boiska 1,2 m;
i) projektowane miejsce dla noszowych – 1 szt.;
j) przestawienie istniejących piłkochwytów;
k) zakup i montaż ogrodzenia terenu;
l) zakup i montaż trybun – 100 miejsc;
m) budowa ciągów komunikacyjnych o nawierzchni trawiastej, szer. 1,5m do 4,0m;
n) budowa linii zasilającej oświetlenie boiska oraz tablicy wyników;
o) wykonanie system nawodnienia;
p) wykonanie system odwodnienia boiska wraz z bezodpływowymi zbiornikami;
q) pielęgnacja nawierzchni boiska do chwili uzyskana pełnego zakrzewienia się i uzyskania jednolitej nawierzchni gęstości
trawy;
r) po wykonaniu odbioru boiska w ramach gwarancji i uzyskanego w zamówieniu wynagrodzenia wykonawca wykona w
okresie 12 miesięcy stosowne zabiegi pielęgnacyjne na płycie boiska zgodnie z zaleceniami producenta trawy i zgodnych ze
sztuką pielęgnacji boisk sportowych (w tym minimum: odchwaszczanie – 2 razy, oprysk przeciwgrzybiczny oraz oprysk
ukorzeniający - po 2 razy, nawożenie – 4 razy, wertykulacja – 3 razy, aeracja – 2 razy, piaskowanie – 1 raz, bez koszenia);
s) do zadań wykonawcy będzie należyte przeszkolenia kadry pracowników szkoły zajmujących się obiektem z zakresu:
koszenia trawy w okresie od oddania boiska do użytku przez okres gwarancyjny,
instruktaż z zakresu nawodniania boiska,
instruktaż z zakresu prawidłowego eksploatowania boiska;
t) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej (2 egz.).
Do obowiązków Wykonawcy należy:
a. przejęcie terenu robót od Zamawiającego;
b. zabezpieczenie i wygrodzenie terenu robót;
c. zlokalizowanie i przygotowanie zaplecza placu budowy wg swoich potrzeb i na swój koszt;
d. dostarczenie Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia zgodnie z art. 21a ustawy- Prawo budowlane;
e. dostarczenie harmonogramu rzeczowo-finansowego robót;
f. zapewnienie dozoru mienia na własny koszt;
g. zapewnienia na własny koszt poboru energii elektrycznej i wody;
h. ponoszenie pełnej odpowiedzialności za stosowanie i bezpieczeństwo wszelkich działań prowadzonych na terenie robót i
poza nim, a związanych z wykonywaniem przedmiotu budowy, także w przypadku osób trzecich, które w trakcie robót będą
korzystać z terenu;
i. na Wykonawcy spoczywa obowiązek wytyczenia punktów głównych przez uprawnionego geodetę i odpowiedzialność za
ochronę wytyczonych punktów pomiarowych do chwili odbioru końcowego robót. Uszkodzone lub zniszczone znaki
geodezyjne Wykonawca odtworzy i utrwali na własny koszt;
j. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienie dojazdu i/lub dojścia do posesji, a w przypadku czasowego zamknięcia
dojazdu/dojścia poinformowanie zainteresowanych z odpowiednim wyprzedzeniem;
k. w przypadku stwierdzenia w trakcie prowadzonych prac wystąpienia gatunków objętych ochroną, należy niezwłocznie
powołać nadzór przyrodniczy i zgłosić fakt odpowiednim instytucjom. Na Wykonawcy będzie ciążył obowiązek zapewnienia
nadzoru w celu spełnienia wszystkich wymagań środowiskowych związanych z realizacją inwestycji kosztem i staraniem
własnym.
l. uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót, zaplecza budowy jak i terenów sąsiadujących zajętych lub
użytkowanych przez Wykonawcę w tym dokonania na własny koszt renowacji zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku
prac obiektów, dróg lub ich fragmentów, nawierzchni lub instalacji;
m. niezwłoczne informowanie Zamawiającego (inspektora nadzoru inwestorskiego) o problemach technicznych i
okolicznościach, które mogą wpłynąć na jakość robót lub termin zakończenia robót;
n. dostarczenie Zamawiającemu wszystkich dokumentów niezbędnych celem rozliczenia inwestycji i zgłoszenia zakończenia
budowy do właściwego Inspektora nadzoru budowlanego.
Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy zgodnie z załączoną dokumentacją, zasadami wiedzy
technicznej i sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami i normami, na warunkach wskazanych w umowie oraz SWZ.
Przed przystąpieniem do robót w terenie zabudowanym Wykonawca zawiadomi właścicieli posesji, budynków. Przed
przystąpieniem do robót Wykonawca zawiadomi również zainteresowane instytucje i właścicieli uzbrojenia podziemnego o
rozpoczęciu budowy. W przypadku prowadzenia robót ziemnych w bardzo bliskim sąsiedztwie budynków należy zachować
szczególną ostrożność i bezwzględnie przestrzegać przepisów prawa budowlanego.
W czasie wykonywania robót Wykonawca dostarczy, zainstaluje i będzie obsługiwał wszystkie tymczasowe urządzenia
zabezpieczające zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo pojazdów i pieszych. Wykonawca zapewni stałe warunki
widoczności w dzień i w nocy tych urządzeń, dla których jest to nieodzowne ze względów bezpieczeństwa. Wszystkie
urządzenia zabezpieczające wymagają akceptacji Inspektora nadzoru przed przystąpieniem do ich montażu lub ustawienia.
Wykonawca zobowiązany jest sporządzić przedmiot umowy z uwzględnieniem wymagań dostępności do obiektu dla osób
niepełnosprawnych.
Wykonawca nie jest zobowiązany do przedkładania Zamawiającemu umów na podwykonawstwo, których przedmiotem są
dostawy i usługi o wartości (na podstawie wszystkich umów) nie przekraczającej 45.000 zł (słownie: czterdzieści pięć tysięcy
złotych 00/100) brutto od jednego Podwykonawcy.
Zamawiający określa „termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy przewidzianemu w umowie, nie dłuższy niż 21 dni od
dnia doręczenia Wykonawcy faktury lub rachunku potwierdzonych wykonaniem zleconej usługi lub roboty budowlanej” jako
wymaganie dotyczące umów o podwykonawstwo, których przedmiotem są roboty budowlane, dostawy i usługi których
niespełnienie spowoduje zgłoszenie przez Zamawiającego odpowiednio zastrzeżeń lub sprzeciwu.
Wykonawca odzyska materiały z rozbiórki mogące w przyszłości zostać wykorzystane przez Inwestora i złoży je w miejscu
wskazanym przez Zamawiającego. Pozostałe materiały rozbiórkowe Wykonawca podda utylizacji.
Szczegółowy zakres robót dla zadania określają: SWZ, dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i
odbioru robót. Przedmiar stanowi materiał pomocniczy do wyceny.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1968000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1968000,00 PLN
| 2023-05-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |