Przebudowa dróg gminnych w Gminie Murów - powtórzenie

GMINA MURÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00202507
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00202507/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-05 08:56
Lokalizacja
Murów, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c5efeddd-be50-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
Identyfikator
9910494972
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty inżynieryjne i budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógInstalowanie znaków drogowychRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

Wykonawcy

1 przyznane

ADAMIETZ SPÓŁKA AKCYJNAStrzelce Opolskie, PL · lot 0
3 585 602,04 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00202507 z dnia 2023-05-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych w Gminie Murów - powtórzenie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MURÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413171

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dworcowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Murów

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-030

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.piontek@murow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.murow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/murow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg gminnych w Gminie Murów - powtórzenie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5efeddd-be50-11ed-8261-62cbbe4d0ca4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00202507

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00041028/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa dróg w Gminie Murów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00127400

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich uzgodnień, decyzji administracyjnych w tym pozwolenia na budowę oraz wykonanie robót budowlanych (zaprojektuj - wybuduj), dla 4 zadań pn.:
- „Przebudowa drogi – Bukowo ul. Wiejska”
- „Przebudowa drogi – Murów ul. Słoneczna”
- „Przebudowa drogi – Nowe Budkowice ul. Wiejska”
- „Przebudowa drogi – Stare Budkowice ul. Zagwiździańska”
2. Szczegółowy zakres robót jest określony w Programie Funkcjonalno-Użytkowym sporządzonym dla przedmiotowych dróg przez Pracownię Projektową PROKOM z siedzibą przy ul. Ozimskiej 8, 45-057 Opole.
3. Przedmiot niniejszej umowy należy wykonać zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym sporządzonym dla każdej z przedmiotowych dróg z osobna.
4. Dokumentacja projektowa, obejmuje:
• projekt architektoniczno-budowlany sporządzony w 3 egzemplarzach w wersji papierowej;
• projekt zagospodarowania terenu sporządzony w 3 egzemplarzach w wersji papierowej;
• projekt techniczny sporządzony w 3 egzemplarzach w wersji papierowej;
• Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych sporządzone w 2 egzemplarzach w wersji papierowej;
• kosztorysy i przedmiary sporządzone w 2 egzemplarzach w wersji papierowej;
5. Dokumentację projektową należy sporządzić w jednym egzemplarzu w wersji elektronicznej pdf (zapisane na CD lub innym, bardziej pojemnym nośniku pamięci, w sposób możliwy do kopiowania). Forma elektroniczna przedmiotu zamówienia musi być tak przygotowana by Zamawiający miał możliwość zamieszczenia opracowań na stronie internetowej.
6. Dokumentację projektową należy wykonać zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r., poz. 2351 ze zmianami), rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458), rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (tekst jednolity Dz. U. z 2022 r., poz. 1679), rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454), ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zmianami), wszelkimi niezbędnymi przepisami z zakresu prawa budowlanego, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, obowiązującymi standardami, obowiązującymi Polskimi Normami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej.
7. Realizacja przedmiotu umowy, o którym mowa w §3 ust. 1 umowy, została podzielone na następujące etapy:
• etap I – obejmujący wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, o której mowa w §3 ust. 5 umowy wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę oraz wykonanie robót budowlanych wraz ze sporządzeniem dokumentacji powykonawczej i zakończeniem robót w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego dla 3 wybranych zadań
• etap II – obejmujący wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, o której mowa w §3 ust. 5 umowy wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę oraz wykonanie robót budowlanych wraz ze sporządzeniem dokumentacji powykonawczej i zakończeniem robót w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego dla pozostałego zadania.
8. Przyjmuje się, że:
1) Dokumentacja projektowa winna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć i obejmować całość robót objętych zamówieniem.
2) Dokumentacja projektowa nie może opisywać przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfikacją przedmiotu zamówienia lub nie można tego opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny” oraz kryteria stosowane w celu oceny równoważności.
3) Dokumentacja projektowa powinna zawierać rozwiązania umożliwiające wykonanie pozostałych prac opisanych w PFU, a nie będących przedmiotem niniejszego postępowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3585602,04 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4981500,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3585602,04 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ADAMIETZ Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 756-18-36-633

7.3.3) Ulica: Ul. Braci Prankel 1

7.3.4) Miejscowość: Strzelce Opolskie

7.3.5) Kod pocztowy: 47-100

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-05-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3585602,04 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 17 miesiące

2023-05-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane