Przebudowa drogi powiatowej nr 3158D od miejscowości Braszowice do ronda w Brzeźnicy - etap I ,od km 11+207 do km 12+027
Zarząd Dróg Powiatowych w Ząbkowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00204971
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00204971/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-08 12:28
- Lokalizacja
- Ząbkowice Śląskie, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a7bd52fa-d827-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 8871562797
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00204971 z dnia 2023-05-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 3158D od miejscowości Braszowice do ronda w Brzeźnicy - etap I ,od km 11+207 do km 12+027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Ząbkowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890723841
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Daleka 19
1.5.2.) Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 748151657
1.5.8.) Numer faksu: 748153541
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdp-zabkowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: ww.zdp-zabkowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a7bd52fa-d827-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi powiatowej nr 3158D od miejscowości Braszowice do ronda w Brzeźnicy - etap I ,od km 11+207 do km 12+0272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a7bd52fa-d827-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00204971
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00083690/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa drogi powaitowej nr 3158D od miejscowości Braszowice do ronda w Brzeźnicy -etap I,od km 11+207 do km 12+027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00170232
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.251.2.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1642771,54 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy drogi powiatowej na odcinku 820 m o numerze ewidencyjnym nr 3158D do wysokości posiadanych środków finansowych, a roboty budowlane obejmują w szczególności:
- roboty przygotowawcze
- odwodnienie drogi
- budowa ciągu pieszo –rowerowego
- przebudowa jezdni
- urządzenia BRD
- oświetlenie drogi
- tablica informacyjna jednostronna (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 07.05.2021 w sprawie określania działań informacyjnych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub państwowych funduszy celowych Dz.U.2021 r. poz. 953 §2 pkt.1 lit a oraz §5 ust3 pkt 1 i ust 9 pkt 1 lit.b.)
W zakresie robót do wykonania są:
- prace zabezpieczające miejsca prowadzonych robót przed osobami postronnymi wraz
z właściwym oznakowaniem,
- opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu wraz z jej zatwierdzeniem przez organ zarządzający ruchem- Starostę Ząbkowickiego oraz wdrożenie na czas realizacji zadania,
- organizacja placu budowy m.in. uzyskania zgody na zajecie ulic i chodników na czas budowy oraz korzystanie z nieruchomości sąsiedniej należy do obowiązków wykonawcy i stanowi jegokoszt,
- w przypadku kolizji z istniejącym drzewostanem do obowiązków Wykonawcy należy uzyskanie zezwolenia na jego usunięcie zgodnie z obowiązującymi przepisami i stanowi jego koszt,
- wszystkie prace kolizyjne i zwiane z odbiorami technicznymi w stosunku do infrastruktury elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej, ciepłowniczej, wodociągowej, kanalizacyjnej oraz drogowej należy wykonać zgodnie z wytycznymi wskazanymi w uzgodnieniach branżowych zawartych w dokumentacji technicznej. Prace te należ do obowiązków wykonawcy i stanowią jego koszt.
Z uwagi, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty będzie opierać się winien na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej. Przedmiar ma charakter pomocniczy. Niedopuszczalne jest stosowanie upustów i rabatów. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze
nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia jeżeli roboty te były ujęte w dokumentacji lub STWIORB.
UWAGA: Szczegółowo przedmiot zamówienia określa dokumentacja projektowa, która stanowi załącznik nr 3 do specyfikacji warunków zamówienia, przy czym materiałem pomocniczym jest przedmiar robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena jedynej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający Zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3573674,46 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Procedura zostanie powtórzona.Ze względu, że do wyznaczonego terminu ofert wpłynęła jedna oferta, a wartość przekroczyła wartość ustaloną w budżecie, celem podjęcia decyzji pismem z dnia 25.04.2023r. wystąpiono do Zarządu Powiatu.
Odpowiedź w niniejszej sprawie dotyczyła konieczności powtórzenia procedury w ramach posiadanych środków.
| 2023-05-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |