„Modernizacja obiektu krytej pływalni w Limanowej”

POWIAT LIMANOWSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00205341
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00205341/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-08 13:35
Lokalizacja
Limanowa, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2280119b-b438-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
7372206836
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeDekorowanieRoboty malarskie i szklarskieNakładanie powierzchni kryjącychPokrywanie podłóg i ścianKładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścianRoboty w zakresie stolarki budowlanejTynkowanieRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie stacji rozdzielczychRoboty budowlane w zakresie basenów pływackichUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty remontowe i renowacyjnePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychSłoneczne moduły fotoelektrycznePompy grzewcze

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE TRANSCOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKatowice, PL · lot 0
6 978 503,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00205341 z dnia 2023-05-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja obiektu krytej pływalni w Limanowej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT LIMANOWSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892854

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Józefa Marka 9

1.5.2.) Miejscowość: Limanowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-600

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@powiat.limanowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.limanowski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja obiektu krytej pływalni w Limanowej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2280119b-b438-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00205341

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00052693/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja obiektu krytej pływalni w Limanowej - Etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00114546

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZ.272.10.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji obiektu krytej pływalni w Limanowej w zakresie określonym w programie funkcjonalno – użytkowym jako etap I w ograniczonym zakresie. Modernizacja realizowana jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”, w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – Edycja 2.
Program funkcjonalno – użytkowy obejmuje kompleksową przebudowę i rozbudowę obiektu, jednakże przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych objętych etapem I w ograniczonym zakresie.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie:
1) czynności projektowych wykonanych na podstawie załączonego programu funkcjonalno-użytkowego – etap I w ograniczonym zakresie oraz czynności administracyjnych polegających na takich działaniach Wykonawcy, aby uzyskał w imieniu Zamawiającego na podstawie wykonanej dokumentacji w ramach niniejszego zadania dokumenty pozwalające na realizację robót budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym prawa budowlanego;
2) robót budowlanych na obiekcie krytej pływalni zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową, Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) i odpowiednimi przepisami prawa, wraz z nadzorem autorskim.
W tym zakresie zostanie wykonane:
a) podbasenie:
- remont części saunaryjnej wraz z wyposażeniem,
- dostawa i montaż oprogramowania do kręgielni;
b) parter:
- przebudowa części rekreacyjnej hali basenowej tj. dostawa wraz z montażem nowych wanien akrylowych (owalna i kwadratowa), dostawa wraz z montażem nowego brodzika dla dzieci, malowanie klatki schodowej zjeżdżalni, renowacja hamowni),
- wymiana systemu ESOK,
- wymiana głównych drzwi wejściowych do budynku pływalni – 2 kpl.,
- dostawa i montaż suszarek o mocy minimalnej 700W w ilości 10 szt. w strefie zaplecza sanitarnego basenu (suszarki typu SŁOŃ),
- wymiana oświetlenia na energooszczędne na hali basenowej;
c) infrastruktura:
- dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu,
- dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej w terenie (na trackerach),
- dostawa wraz z montażem pomp ciepła,
- budowa zbiornika buforowego o objętości 100 m3 wraz z osprzętem i termoizolacją,
- przerobienie instalacji źródeł ciepła wraz ze sprzęgłem hydraulicznym i dodatkowy osprzętem,
- wykonanie systemu sterowania i zarządzania pracą źródeł ciepła - szafy sterownicze z pełnym monitoringiem i programem zarządzającym pracą urządzeń oraz archiwizacją danych,
- wykonanie układów sterowania wyspowego oraz zabezpieczenia elektryczne urządzeń generujących na obiekcie energię elektryczną,
- wykonanie układów generowania wzorca sieciowego dla urządzeń wytwarzających na obiekcie energię elektryczną,
- dostawa i montaż układu mikrokogeneratorów - kaskada dwóch mikrokogenetatorów o mocy elektycznej 2x20 kW i łącznej mocy cieplnej 77,4 kW,
- budowa zbiornika wody do płukania w strefie istniejącego podbasenia - z płyt PP o wymiarach ok 3,6 m x 10,8m x 1,9 m,
- częściowa wymiana urządzeń stacji uzdatniania wody - wymiana sond i cel pomiarowych kompatybilnych z urządzeniami kontrolno - pomiarowymi AstralPool K-800, basen sportowy i basen szkoleniowo rekreacyjny,
- częściowa wymiana urządzeń stacji uzdatniania wody - wymiana urządzeń kontrolno - pomiarowych kompatybilnych z istniejącymi na obiekcie urządzeniami kontrolno – pomiarowymi AstralPool K-800 wraz z kompletem sond i cel pomiarowych, wanna Spa kwadratowa oraz wanna Spa okrągła,
- dostawa wraz z montażem nowej kompletnej stacji uzdatniania wody basenowej dla brodzika dla dzieci - wypełnienie filtra złoże szklane,
- wymiana złoża we wszystkich filtrach z antracytu na złoże szklane w basenie sportowym i szkoleniowo rekreacyjnym,
- wymiana złoża we wszystkich filtrach z antracytu na złoże szklane w wannie SPA okrągłej i wannia Spa kwadratowej,
- wymiana pomp dozujących chemię na nowe, kompatybilne z istniejącymi na obiekcie urządzeniami kontrolno - pomiarowymi AstralPool K-800 w basenie sportowym i szkoleniowo rekreacyjnym,
- wymiana pomp dozujących chemię na nowe, kompatybilne z istniejącymi na obiekcie urządzeniami kontrolno – pomiarowymi AstralPool K-800 w wannie SPA okrągłej i wannie SPA kwadratowej,
- wymiana wymienników wraz z montażem pomp wymienników dla wanny SPA okrągłej i wanny SPA kwadratowej,
- wymiana automatyki z falownikami wraz z przepływomierzami i pompami wymienników - basen sportowy,
- wymiana automatyki z falownikami wraz z przepływomierzami i pompami wymienników - basen szkoleniowo rekreacyjny,
- wymiana automatyki z falownikami wraz z przepływomierzami - wanna SPA okrągła oraz wanna SPA kwadratowa;
3) czynności administracyjnych polegających na takim działaniu Wykonawcy, aby w przypadku istniejącego obowiązku prawnego uzyskał w imieniu Zamawiającego w ramach niniejszego zadania dokument pozwalający na użytkowanie obiektu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym prawa budowlanego.
3. W ramach czynności projektowych Wykonawca zobowiązany jest także do opracowania/uzyskania innych dokumentów, opinii, uzgodnień, pozwoleń, decyzji, zezwoleń wymaganych odrębnymi przepisami, a koniecznych do zrealizowania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
4. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich rozruchów, prób i sprawdzeń oraz do opracowania dokumentacji powykonawczej, a także wszelkich instrukcji, znaków i innych dokumentów niezbędnych do zakończenia inwestycji i wymaganych do prawidłowego funkcjonowania tego typu obiektów, w tym również zgłoszeń i zawiadomień odpowiednich organów o zakończeniu budowy obiektu budowlanego i zamiarze przystąpienia do jego użytkowania.
5. Szczegółowy opis i wymagania dla realizacji zamówienia zostały określone w programie funkcjonalno – użytkowym, wzorze harmonogramu rzeczowo - finansowego oraz w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załączniki do SWZ.
6. Zamawiający zastrzega, że prace będące przedmiotem niniejszego zamówienia realizowane będą podczas ruchu ciągłego obiektu. Wykonawca obowiązany będzie do odpowiedniego zabezpieczenia miejsc objętych robotami budowlanymi, celem umożliwienia funkcjonowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem, w szczególności zabezpieczenia zdrowia i życia osób przebywających wokół wydzielonego terenu budowy. W przypadku konieczności wykonania prac wymagających zamknięcia obiektu, Zamawiający dopuszcza przerwę techniczną na czas wykonania niezbędnych robót.
7. Termin wykonywania głośnych i uciążliwych prac będzie każdorazowo uzgadniany z Dyrektorem pływalni lub osobą go zastępującą. Jeżeli zaistnieje taka konieczność, Zamawiający zastrzega sobie możliwość wykonywania uciążliwych prac po godzinnych funkcjonowania obiektu lub w dni wolne od pracy.
8. Zamawiający wymaga minimalnego okresu gwarancji w wysokości 48 miesięcy, liczonego od dnia odbioru końcowego. Okres gwarancji ponad minimalny okres stanowi kryterium oceny ofert na zasadach określonych w pkt 20.2 ppkt 2 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45451000-3 - Dekorowanie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45410000-4 - Tynkowanie

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45212212-5 - Roboty budowlane w zakresie basenów pływackich

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

42511110-5 - Pompy grzewcze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6978503,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6978503,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6978503,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Transcom Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Czamara Eco Technology Marek Czamara Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 008119628

7.3.3) Ulica: ul. Józefowska 5

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.5) Kod pocztowy: 40-144

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

1) FHU Urządzenia Chłodnicze Marek Czamara – montaż pomp ciepła, integracja systemu ogrzewania,
2) F.H.U. „Czamara” s.c. Marek Czamara, Piotr Czamara – montaż instalacji fotowoltaicznej, implementacja systemu sterowania.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-05-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6978503,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-05-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane