Rozbudowa, modernizacja i termomodernizacja Centrum Ratowniczo-Gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Białostockiej.
Gmina Czarna Białostocka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00207152
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00207152/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-09 12:19
- Lokalizacja
- Czarna Białostocka, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-99fece6f-c8a7-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 9661771733
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00207152 z dnia 2023-05-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa, modernizacja i termomodernizacja Centrum Ratowniczo-Gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Białostockiej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czarna Białostocka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659036
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Torowa 14 A
1.5.2.) Miejscowość: Czarna Białostocka
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-020
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: 857131354
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@czarnabialostocka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-umczarnabialostocka.wrotapodlasia.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-99fece6f-c8a7-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa, modernizacja i termomodernizacja Centrum Ratowniczo-Gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Białostockiej.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-99fece6f-c8a7-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00207152
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00026787/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Rozbudowa, modernizacja i termomodernizacja centrum ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Białostockiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00146766
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Or.271.7.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ.
W ramach zadania należy wykonać modernizację budynku strażnicy OSP polegającą na rozbudowie budynku o garaż dla karetek wraz z nadbudową dachu nad garażem w części parterowej z powiększeniem wrót garażowych, nadbudową dachu wieży, dociepleniem elewacji i dachu wraz z remontem pomieszczeń i instalacji wewnętrznych, wraz z odciągiem spalin oraz z zagospodarowaniem terenu, przy ul. Tartacznej 5 w miejscowości Czarna Białostocka, na dz. nr ewid. gr. 884/2, 884/1, 882, położonych w obrębie geod. Czarna Białostocka, gm. Czarna Białostocka.
W zakresie modernizacji:
•rozbudowa istniejącego budynku OSP o garaż dla karetek pogotowia,
•nadbudowa dachu nad garażem w części parterowej konstrukcji krokwiowej opartej o ściany wraz z powiększeniem wrót garażowych,
•nadbudowa dachu wieży,
•ściany wewnętrzne - szpachlowanie, gruntowanie i malowanie farbami silikonowymi matowymi o podwyższonej odporności na zabrudzenia oraz z wielokrotnym cyklem zmywalności w kolorze białym,
•sufity - szpachlowanie, gruntowanie i malowanie farbami lateksowo akrylowo-kompozytowymi w kolorze białym,
•wymiany podokienników wewnętrznych na konglomerat,
•wykonanie nowych warstw posadzkowych po zdjęciu starych we wszystkich pomieszczeniach z izolacjami przeciwwodnymi i przeciwwilgociowymi
•zagospodarowanie terenu.
•montaż nowej stolarki okiennej
•dach dwuspadowy nad poddaszem nieużytkowym
•dach jednospadowy nad garażem wozów strażackich
•dach dwuspadowy wieży o kącie nachylenia połaci 35o
•dach jednospadowy nad częścią socjalną części parterowej
•materiały pokryciowe dachów, obróbek blacharskich, podbitki, orynnowania oraz metalowych obróbek elewacyjnych wykonać w kolorze szarym RAL 7016 matowy,
•dostawa i montaż podestu, balustrad podestu ze stalowych elementów ocynkowanych ogniowo,
•nadmurowanie 3 szt. istniejących, jednokanałowych kominów wentylacyjnych
•przedłużyć dwa kanały wentylacyjne
•przedłużyć rurę wentylacyjną kanalizacji sanitarnej o ok. 150 cm i zakończyć wywiewką,
•zdemontować słup żelbetowy i zamontowaną na nim syrenę alarmową wraz z okablowaniem, zdemontowane elementy przekazać zarządcy obiektu,
•zdemontować wyposażenie zewnętrzne obiektu
•wykonanie i montaż napisu OSP Czarna Białostocka we wskazanej dokumentacją
•docieplenie ścian zewnętrznych nad ziemia
•wykonanie obróbek blacharskich,
•modernizacja instalacji wewnętrznych branży sanitarnej
•modernizacji instalacji elektrycznej
W zakresie rozbudowy:
•wykonanie ław i stóp fundamentowych żelbetowych wylewanych na budowie,
•wykonanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych gr. 25 cm na zaprawie cementowo-wapiennej M10
•wykonanie izolacji poziomych na ławach fundamentowych,
•prace murarskie
•wykonanie izolacji pionowych na ścianach
•montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej wg zestawienia stolarki,
•wykonanie podłoża betonowego pod warstwy posadzkowe przyziemia,
•prace ciesielskie
•prace pokryciowe z blachy stalowej
•wykonanie ocieplenia budynku
•wykonanie instalacji sanitarnych ,
•wykonanie instalacji elektrycznych
•prace wykończeniowe
W zakresie zagospodarowania terenu:
•demontaż pozostałości utwardzeń,
•wykonanie podbudowy,
•wykonanie utwardzeń, dojść i dojazdów z prefabrykowanych betonowych płyt ażurowych o wymiarach minimalnych 600x400x80 mm oraz z kostki betonowej grubości 80 mm z obramowaniem nawierzchni za pomocą krawężników drogowych oraz obrzeży betonowych,
•budowa ogrodzenia terenu z paneli prefabrykowanych, przetłaczanych 3D, kratowych z drutu śr min. 5 mm, cynkowanych galwanicznie i malowanych proszkowo farbą poliestrową w kolorze szarym osadzonych na słupkach z profilu stalowego o min. wym. 60x40x1,5 mm zabezpieczonych jak wyżej z podmurówką betonową prefabrykowanych „desek” betonowych wysokości min. 20 cm i gr. min. 55 mm z łącznikami betonowymi i gniazdami na słupy, dostawa i montaż dwóch bram rozwieranych, dwuskrzydłowych o wym. każda 500x150 cm z paneli prefabrykowanych jak ogrodzenie w profilu zamkniętym min. 60x40x1,3 mm osadzonych na słupach bramowych min. 80x80x4 mm, z ryglowaniem dolnym każdej części bramy oraz poprzecznym z zamkiem na klucz,
•dostawa i montaż stojaków rowerowych typu U ze stali nierdzewnej na 3 rowery do zamontowania na terenie utwardzonym przy wejściu do części parterowej budynku od strony północnej,
•plantowanie, równanie, humusowanie i siew traw.
Do zadań Wykonawcy należy również:
-opracowanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej - 3 egz.,
-przed przystąpieniem do budowy projekt zagospodarowania terenu uzgodnić w zakresie kolizji z gestorami sieci energetycznych, telefonicznych i sanitarnych,
- wykonanie piktogramów (wc:, pomieszczenia techniczne ( magazyn, węzeł cieplny, sala wielofunkcyjna, pomieszczenie biurowe, itp.) i identyfikacji (numeracji) drzwi do pomieszczeń budynku z opisanymi przewieszkami do kluczy obsługiwanych zamków,
-zapewnienie druhom OSP możliwości wjazdu i wyjazdu z terenu strażnicy,
- realizacja zadania „na ruchu” obiektu o strategicznym znaczeniu pod względem zabezpieczenia ppoż. dla rejonu działania – harmonogramu realizacji do uzgodnienia z zarządcą obiektu,
- demontaż gabloty z figurą św. Floriana do wykonania robót elewacyjnych oraz ponowny montaż we wskazanej projektem lokalizacji,
- montaż dwóch uchwytów podwójnych na flagi w miejscach ustalonych z Zarządcą obiektu,
-zniszczone podczas realizacji punkty graniczne należy na nowo wznowić i trwale za stabilizować, z tej czynności sporządzić protokół wymagany prawem w zakresie podziałów nieruchomości,
- uzyskaniu w imieniu zamawiającego decyzji pozwolenia na użytkowanie (przygotowanie powiadomień do SANEPID i Straż Pożarna, uczestniczeniu w kontrolach obiektu, usuwania stwierdzonych wad i uchybień , poniesienia kosztu i uzyskania pozytywnych protokołów kontroli,
- Zamawiający przewiduje etapowe - miesięczne rozliczenie robót uzależniając płatność za konkretny etap realizacji robót zgodny z przedstawionym i zaakceptowanym harmonogramem rzeczowo-finansowym, ich faktycznym wykonaniem potwierdzonym przez Inspektorów nadzoru inwestorskiego, pisemnym zgłoszeniem zakończenia etapu robót złożonym Zamawiającemu oraz po protokolarnym potwierdzeniu tego faktu,
- Zamawiający informuje, że koszty związane z poborem energii elektrycznej, energii cieplnej, wody oraz zabezpieczeniem sanitarnym ponosi Wykonawca w oparciu o odrębne umowy z gestorami sieci bądź ze specjalistycznymi firmami realizującymi takie usługi,
- Wykonawca dokona:
- przeprowadzenie ruchów próbnych instalacji c.o. i cwu,
- przeprowadzenie ruchów próbnych technologii odciągów spalin,
- przeprowadzenie ruchów próbnych technologii agregatu prądotwórczego wraz z przygotowaniem instrukcji pracy i przyłączania ww. agregatu, syreny alarmowej itp.
- przeprowadzenie ruchów próbnych instalacji klimatyzacji
- przeprowadzenie ruchów próbnych oświetlenia awaryjnego ewakuacyjnego,
Z ww. ruchów próbnych należy sporządzić stosowne protokołu. Ruchy próbne prowadzić do czasu uzyskania pozytywnych zakładanych projektem efektów ( np. grzanie i chłodzenie do założonych parametrów i ich utrzymanie, załączanie agregatu prądotwórczego, załączanie oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne itp.),
- złożenie przed podpisaniem umowy kosztorysu ofertowego a po wykonaniu zadania kosztorysu powykonawczego,
- wszystkie zdemontowane elementy ogrodzenia, pokrycia dachowego, obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych z metalu po oczyszczeniu należy złożyć w wyznaczonym przez Zarządcę miejscu celem dalszego zagospodarowania.
Inwestycję należy wycenić i wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, przedmiar robót jest jedynie elementem pomocniczym do przygotowania oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45410000-4 - Tynkowanie
45262690-4 - Remont starych budynków
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2191123,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3597750,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2191123,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KDBUD Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5451815959
7.3.4) Miejscowość: Dąbrowa Białostocka
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-05-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2191123,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-12-15| 2023-05-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |