Wymiana instalacji klimatyzacji freonowej
Kancelaria Senatu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00208275
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00208275/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-10 08:31
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-506c66a8-ca4c-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 5262207733
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00208275 z dnia 2023-05-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana instalacji klimatyzacji freonowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Kancelaria Senatu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001393800
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wiejska 6/8
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-902
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 22 694 90 37
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@senat.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.senat.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-506c66a8-ca4c-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Kancelaria Senatu
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Kancelaria Senatu
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana instalacji klimatyzacji freonowej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-506c66a8-ca4c-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00208275
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00152404
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BPKO.SZP.350.3.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 3081243,91 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1004570,74 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na wymianie instalacji klimatyzacji freonowej, zwanych dalej „robotami”.
2. Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 1 do SWZ, wraz z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót i przedmiarami robót, tj.:
2.1. projekty wykonawcze:
2.1.1. branża budowlana – załącznik nr 1 do opz;
2.1.2. branża elektryczna – załącznik nr 2 do opz;
2.1.3. branża sanitarna – załącznik nr 3 do opz;
2.2. specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót:
2.2.1. branża budowlana – załącznik nr 4 do opz;
2.2.2. branża elektryczna – załącznik nr 5 do opz;
2.2.3. branża sanitarna – załącznik nr 6 do opz
2.3. przedmiary robót:
2.3.1. branża budowlana – załącznik nr 7 do opz;
2.3.2. branża elektryczna – załącznik nr 8 do opz;
2.3.3. branża sanitarna – załącznik nr 9 do opz;
3. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia etapami:
– realizacja I etapu w 2023 r. ─ od następnego dnia po dniu zawarcia umowy – do dnia 15 grudnia 2023 r.: montaż całości urządzeń systemu wraz z okablowaniem dla potrzeb wszystkich układów klimatyzacji freonowych, tj. nr 1, 2, 3, 4, 5, 6 oraz wizualizacja w systemie BMS układów klimatyzacji freonowych nr 2, 5, 6;
– realizacja II etapu w 2024 r. ─ od dnia 8 stycznia 2024 r. do dnia 31 maja 2024 r.: podłączenie układów klimatyzacji freonowej nr 1, 3, 4 do wykonanej w etapie I instalacji wraz z ich wizualizacją w systemie BMS.
4. Warunki gwarancyjne
4.1. Na wykonane roboty wykonawca udzieli zamawiającemu gwarancji na okres nie krótszy niż 36 miesięcy, liczony od daty podpisania protokołów odbioru robót dla etapu I i etapu II. Okres udzielonej gwarancji odpowiada okresowi udzielonej rękojmi.
4.2. Wykonawca przekaże zamawiającemu dokument gwarancyjny na wykonane roboty wraz z fakturą.
4.3. Na zamontowane urządzenia wchodzące w skład systemów, o których mowa w dokumentacji projektowej, wykonawca dołączy gwarancje ich producentów.
5. Szczegółowe informacje zawiera SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45321000-3 - Izolacja cieplna
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na wykonanie zamówienia, do 12 kwietnia 2023 r., do godz. 12:00, została złożona jedna oferta przez wykonawcę ENGIE SAR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Grochowska 312, 03-839 Warszawa . Jest to najkorzystniejsza oferta.Wykonawca zaoferował za wykonanie przedmiotu zamówienia cenę ryczałtową brutto w wysokości 1 722 500,00 zł. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto w wysokości 1 235 622,01 zł.
W związku z tym, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, i zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, proponuję unieważnić przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
Postępowanie zostało unieważnione 26 kwietnia 2023 r.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1722500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1722500,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Na wykonanie zamówienia, do 12 kwietnia 2023 r., do godz. 12:00, została złożona jedna oferta przez wykonawcę ENGIE SAR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Grochowska 312, 03-839 Warszawa . Jest to najkorzystniejsza oferta.Wykonawca zaoferował za wykonanie przedmiotu zamówienia cenę ryczałtową brutto w wysokości 1 722 500,00 zł. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto w wysokości 1 235 622,01 zł.
W związku z tym, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, i zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, proponuję unieważnić przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
Postępowanie na wymianę instalacji freonowej zostało unieważnione 26 kwietnia 2023 r.
| 2023-05-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |