Przygotowanie i dostawa posiłków dla dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gorzkowie w 2025 roku

Gmina Gorzków

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00064691
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00064691/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-27 09:42
Lokalizacja
Gorzków-Osada, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ad06fe9b-ba4f-4933-a40c-17893b7b04ed
Identyfikator
5641691130
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi dostarczania posiłków do szkółUsługi w zakresie posiłków szkolnych

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ KĘPALublin, PL · lot 0
342 111,88 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00064691 z dnia 2025-01-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przygotowanie i dostawa posiłków dla dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gorzkowie w 2025 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gorzków

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950371695

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Główna 9

1.5.2.) Miejscowość: Gorzków-Osada

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-315

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: 846838156

1.5.8.) Numer faksu: 846838111

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gorzkow.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gorzkow.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ad06fe9b-ba4f-4933-a40c-17893b7b04ed

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przygotowanie i dostawa posiłków dla dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gorzkowie w 2025 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ad06fe9b-ba4f-4933-a40c-17893b7b04ed

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00064691

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00071295/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Przygotowanie i dostawa posiłków dla dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gorzkowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00626248

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.2024.KK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi przygotowania i dostawy gotowych posiłków dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym uczęszczającym do Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gorzkowie w 2025 roku.
Szacunkowa wielkość zamówienia:
1) Oddziały przedszkolne:
79 dzieci x 22 dni x 11 miesięcy (szacunkowa ilość dni z uwzględnieniem przerw),
2) Szkoła Podstawowa:
70 uczniów x 22 dni x 10 miesięcy (szacunkowa ilość dni z uwzględnieniem przerw).
Szacunkowa liczba dzieci objętych dożywianiem wynosi około 149. Podana liczba dożywianych dzieci w trakcie roku może ulec zmianie, co oznacza, że nie stanowi ostatecznego wymiaru zamówienia, w wyniku, czego nie może być podstawą do zgłoszenia roszczeń z tytułu niezrealizowanych dostaw lub
podstawą odmowy wykonania zamówienia.
2. Ogólne informacje dotyczące realizacji zadania:
1) Miejsce realizacji zamówienia - posiłki będą dostarczane do Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gorzkowie w ilości do 79 porcji trzech posiłków (śniadanie, jednodaniowy obiad, podwieczorek) dziennie dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz do 70 porcji posiłków (jednodaniowy obiad) dla dzieci w wieku szkolnym.
2) Liczba posiłków, będzie weryfikowana w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, a wszelkie aktualizacje będą przekazywane Wykonawcy w formie dziennego zapotrzebowania do godziny 9:00 w dniu wykonania usługi.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie w ilości zgodnej z wykazem dostarczonym przez Zamawiającego. W przypadku zmniejszenia liczby posiłków, Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia względem Zamawiającego.
3) Faktyczna liczba posiłków może być mniejsza od określonej w SWZ jednak nie mniej niż 30 % w stosunku do zamówienia podstawowego.
3. Wymogi dotyczące jadłospisów:
1) Jadłospis układany będzie przez Wykonawcę na okres 5 dni roboczych (1 tydzień) i dostarczany Zamawiającemu do wcześniejszego zatwierdzenia najpóźniej na 3 dni robocze przed rozpoczęciem terminu jego realizacji. Wszelkie uwagi i zmiany w jadłospisie sugerowane przez Zamawiającego będą wiążące dla Wykonawcy.
2) Jadłospis powinien zawierać informacje dotyczące gramatury oraz kaloryczności posiłków, a także wykaz substancji alergennych.
3) W okresie 5-dniowym skład posiłków obiadowych ma przedstawiać się następująco:
− 3 razy — ziemniaki/kasza/makaron/ryż, mięso (przewaga mięsa drobiowego), surówka lub warzywa gotowane.
− 1 raz — ziemniaki/kasza//makaron/ryż, ryba (dorsz, mintaj w formie filetu bez ości – z wyłączeniem paluszków rybnych), surówka lub warzywa gotowane.
− 1 raz — danie mączne (typu: pierogi, naleśniki, placki, łazanki).
4) Posiłki powinny spełniać następujące warunki ilościowe i jakościowe:
a) dla dzieci w wieku przedszkolnym:
− śniadanie: potrawy mleczne i mleko pochodne 200 g, kanapki 80 g, dodatek do kanapek 40 g, warzywa lub owoce, napój dostosowany do pozostałych składników posiłku (napój mleczny lub herbata),
− obiad: ziemniaki lub inny dodatek skrobiowy nie mniej niż 100 g, porcja mięsa lub ryby nie mniej niż 70 g, potrawy mączne (np. pierogi, naleśniki, krokiety, gołąbki) nie mniej niż 200 g, surówka nie mniej niż 100 g oraz kompot / sok 200 ml,
− podwieczorek: kanapka 35 g + dodatek do kanapki 20 g lub ciasto lub deser mleczny 250 g, dodatek skrobiowy 150 g, napój dostosowany do pozostałych składników posiłku 250 ml.
b) dla dzieci w wieku szkolnym:
− jednodaniowy obiad: ziemniaki, kasza (np. gryczana, jęczmienna, jaglana), makaron lub ryż – ok. 100-120 g, mięso/ryba — ok. 100-120 g, surówka/ warzywa gotowane — ok. 100-150 g danie mączne — ok., napój dostosowany do pozostałych składników posiłku 250 ml.
Posiłki typu: naleśniki, pierogi, placki itp. dopuszczane są nie częściej niż 2 razy w tygodniu.
5) Wykonawca zobowiązany jest do zachowania diet pokarmowych w zależności od indywidualnych potrzeb dzieci, zgodnie z informacją otrzymaną od Zamawiającego (np. posiłki z zaleceniami diety bezmlecznej i bezglutenowej, uwzględnienie indywidualnych potrzeb alergików).
6) Zamawiający nie dopuszcza dostarczania suchego prowiantu w zamian za ciepły posiłek.
7) Przy układaniu jadłospisów należy uwzględnić urozmaicenie posiłków z punktu widzenia doboru produktów z uwzględnieniem ich sezonowości.
8) Zamawiający nie dopuszcza, aby w ciągu 2 następujących po sobie tygodni wystąpiła powtarzalność tego samego posiłku.
4. Wymagania dotyczące posiłków:
1) Posiłki dla osób wskazanych przez Zamawiającego muszą spełniać wymagania ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tekst jednolity Dz. U. 2023 poz. 1448) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra
Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016 r. poz. 1154), normami żywienia i zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia oraz zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych, z rozporządzeniem (WE) nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylającym dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG.
2) Posiłki powinny być przygotowane zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, sporządzane z pełnowartościowych produktów posiadających aktualne terminy ważności, urozmaicone, lekkostrawne, atrakcyjne pod względem organoleptycznym. Posiłki muszą posiadać wartość odżywczą i energetyczną zgodną z wymogami i normami żywienia dzieci i młodzieży szkolnej oraz
stanowić podstawę kształtowania pozytywnych nawyków żywieniowych, w tym profilaktyki otyłości.
3) Wykonawca zobowiązuje się do wyeliminowania produktów przetworzonych i wykonywania posiłków z naturalnych produktów, bez używania produktów typu instant czy gotowych półproduktow (np. mrożone pierogi, klopsy, gołąbki, itp.)
4) Przy przygotowywaniu posiłków i potraw należy zwracać szczególną uwagę na sposób przyrządzania potraw (zaleca się unikanie smażenia na rzecz gotowania, pieczenia oraz duszenia).
5) Do przygotowywania posiłków zalecane jest: stosowanie tłuszczów roślinnych (ograniczone stosowanie tłuszczów zwierzęcych), stosowanie dużej ilości warzyw i owoców, w tym także nasion strączkowych, różnego rodzaju kasz.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 342111,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 367048,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 342111,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AGHiH Paweł Kępa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9462536254

7.3.4) Miejscowość: Krężnica Jara

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 342111,88 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-01-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi