SVA/U/4620-10/2023 Docieplenie i wymiana stolarki wraz z remontem instalacji c.o i c.t. oraz modernizacja węzła cieplnego w budynku nr 372 w kompl. wojsk. w m. Nowy Dwór Mazowiecki.

AMW SINEVIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00211676
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00211676/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-11 13:34
Lokalizacja
Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6300ffde-a885-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
7010303102
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRemont starych budynkówMontaż konstrukcji metalowychIzolacja cieplnaInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówInstalowanie kratMontaż instalacji piorunochronnejInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00211676 z dnia 2023-05-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
SVA/U/4620-10/2023 Docieplenie i wymiana stolarki wraz z remontem instalacji c.o i c.t. oraz modernizacja węzła cieplnego w budynku nr 372 w kompl. wojsk. w m. Nowy Dwór Mazowiecki.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: AMW SINEVIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 142989877

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Paderewskiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@amwsinevia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://amwsinevia.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.amwsinevia.eb2b.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

SVA/U/4620-10/2023 Docieplenie i wymiana stolarki wraz z remontem instalacji c.o i c.t. oraz modernizacja węzła cieplnego w budynku nr 372 w kompl. wojsk. w m. Nowy Dwór Mazowiecki.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6300ffde-a885-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00211676

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00095224

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SVA/U/4620-10/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5363589,71 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont budynku polegający na dociepleniu i wymianie stolarki wraz z remontem instalacji c.o i c.t. oraz modernizacji węzła cieplnego w budynku nr 372 na terenie kompl. wojsk. przy ul. Gen. W. Chrzanowskiego w m. Nowy Dwór Mazowiecki obejmujący:
Roboty dociepleniowe:
1) wymiana elementów osłonowych elewacyjnych na płyty warstwowe z rdzeniem izolacyjnym (część elewacji) wraz z montażem obróbek systemowych;
2) montaż podkonstrukcji stalowej w miejscu demontażu płyt osłonowych elewacyjnych pod montaż okien;
3) montaż od strony pomieszczeń ścianek z płyt g.-k. wraz z malowaniem;
4) naprawa elementów osłonowych elewacyjnych – elementy osłonowe niepodlegające demontażowi;
5) wzmocnienie pozostawionych elementów osłonowych elewacyjnych kotwami ze stali nierdzewnej przeznaczonych do wzmacniania płyt ściennych trójwarstwowych (płyta ścienna
z wkładką styropianową) mocowanych na zaprawie żywicznej;
6) wykonanie na naprawionych elementach osłonowych elewacyjnych docieplenia warstwą styropianu wraz z wykonaniem wyprawy elewacyjnej tynkiem akrylowym;
7) naprawa żelbetowych elementów cokołowych;
8) wykonanie robót izolacyjnych w strefie cokołowej;
9) izolacja ścian fundamentowych ryzalitów klatek schodowych;
10) docieplenie cokołu styropianem wraz z wykonaniem wyprawy z tynku mozaikowego;
11) naprawa spękań i zarysowań ścian;
12) docieplenie ścian styropianem (segment II /środkowy/ część A) z wykonaniem wyprawy elewacyjnej tynkiem akrylowym;
13) docieplenie pozostawianych płyt w poziomie attyki części A z wykonaniem wyprawy elewacyjnej tynkiem akrylowym;
14) docieplenie ścian styropianem oraz wełną mineralną (pasy) z wykonaniem wyprawy elewacyjnej tynkiem silikonowym w części B;
15) kompleksowa wymiana ślusarki okiennej;
16) kompleksowa wymiana ślusarki drzwiowej zewnętrznej;
17) wymiana części bram stalowych na nowe;
18) montaż krat okiennych;
19) wymiana parapetów zewnętrznych na parapety z blachy powlekanej;
20) wymiana rur spustowych na rury z blachy powlekanej;
21) wymiana obróbek z blachy powlekanej (ściany kolankowe);
22) wymiana instalacji odgromowej – ścianie (w styropianie w rurkach PCV);
23) wykonanie pomiaru instalacji odgromowej (protokół z badań);
24) montaż lamp, włączników itp;
25) wywiezienie gruzu (karty odpadu);
26) wywóz i sprzedaż złomu.
Szczegółowy zakres rzeczowy zamówienia określa dokumentacja (dokumentacja techniczna, STWiORB oraz przedmiary robót) stanowiąca załącznik nr 7 do SWZ.
Roboty sanitarne obejmujące:
1) demontaż starej, wyeksploatowanej instalacji i węzła c.o.;
2) montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego;
3) montaż nowego węzła cieplnego c.o.;
4) podłączenie węzła cieplnego do istniejącej sieci cieplnej;
5) roboty elektryczne węzła cieplnego;
6) roboty budowlane pomieszczeń węzła cieplnego c.o. oraz wymiennikowni c.w.u.;
7) podłączenie istniejącego podwęzła c.w.u. do węzła cieplnego;
8) roboty naprawcze budowlane;
9) próby i rozruch na budynku;
10) wywiezienie gruzu (karty odpadu);
11) wywiezienie izolacji termicznej (karty odpadu);
12) wywóz i sprzedaż złomu.
Szczegółowy zakres rzeczowy zamówienia określa dokumentacja (dokumentacja techniczna oraz przedmiary robót) stanowiąca załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262690-4 - Remont starych budynków

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421147-6 - Instalowanie krat

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45000000-7 - Roboty budowlane

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zastrzeżenie możliwości unieważnienia postępowania zostało przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu nr 2023/BZP 00095224 z dnia 14.02.2023r.
We wniosku, jako źródło finansowania wskazano plan finansowy. Środki w planie finansowym pochodzą z umowy zawartej z Inwestorem, której przedmiotem jest modernizacja i eksploatacja systemów ciepłowniczych oraz zaopatrywanie w energię cieplną. Znaczny wzrost cen gazu 0,27 zł /kWh na 0,72 zł /kWh (orientacyjny, w zależności od wielkości poboru gazu) spowodował, iż kwotę roku bazowego w całości pochłania eksploatacja. Zamawiający poinformował o tym Inwestora oraz zwrócił się o zajęcie stanowiska w tej sprawie. W toku prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, Inwestor poinformował Zamawiającego,
że w związku z ograniczeniami w budżecie na realizację zadań remontowych oraz brakiem wystarczających środków na umowie o której mowa powyżej odstępuje od realizacji w roku 2023 zadania dotyczącego termomodernizacji budynku nr 372 wraz z węzłem cieplnym. w budynku nr 372 w kompl. wojsk. w m. Nowy Dwór Mazowiecki (przedmiotowego postępowania).
Powyższa informacja daje wyraz temu, że Inwestor cofa środki na finansowanie zadania. „Nieprzyznanie środków”, o których mowa w art. 310 Pzp, będzie to zarówno sytuacja, w której zamawiający otrzymał powiadomienie o takiej decyzji podmiotu przyznającego dofinansowanie, jak i sytuacja, w której wprawdzie początkowo zapadła decyzja o przyznaniu środków, ale na skutek innych okoliczności decyzja ta została cofnięta i ostatecznie zamawiającemu środki na dofinansowanie zamówienia nie zostały przyznane.” (por. Komentarz do ustawy wyd. Urząd Zamówień Publicznych Warszawa 2021r, red. H. Nowak i M. Winiarz, str. 882). Podobne stanowisko wyraziła Krajowa Izba Odwoławcza w wyroku 574/23 z dnia 15.03.2023r. gdzie wskazano, że „Podstawową przesłanką dla zastosowania normy wyrażonej w art. Ustawy 310 Pzp jest okoliczność nieprzyznania środków publicznych, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Dla ustalenia czy przesłanka ta zaistniała, skuteczna jest zarówno okoliczność nieprzyznania środków publicznych, jak i cofnięcia środków już poprzednio przyznanych. Istotne jest bowiem aby środki te w sposób ostateczny i niebudzący wątpliwości nie mogły zostać przez podmiot ten wykorzystane. Powyższa argumentacja znajduje również oparcie w orzecznictwie. W dodatku stanowisko to zostało wyrażone w orzeczeniu powołanym przez Odwołującego, tj. w wyroku z 08.12.2015r., KIO 2610/15. Stwierdzono tam: „Również cofnięcie uprzednio przyznanego finansowania ze środków pomocowych, które nastąpi w toku prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia, może być rozumiane za jego (ostateczne) nieprzyznanie.” Skoro więc wyrok zabrania, zgodnie z powołanymi przez Odwołującego cytatami, rozszerzającego rozumienia treści normy prawnej, a jednocześnie dopuszcza pod pojęciem nieprzyznania również sytuację cofnięcia przyznanych środków to oznacza, że zakaz wykładni rozszerzającej nie dotyczy omawianego przypadku.
W tym miejscu należy również zauważyć, że Inwestor ma realny wpływ na finansowanie oraz jego wysokość. Odzwierciedlenie tego znajduje się w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ – w § 8 ust. 1 wobec finansowania zamówienia ze środków budżetowych Inwestora Zamawiający zastrzegł sobie prawo zmniejszenia zakresu rzeczowego lub finansowego (maksimum do 50% wartości pierwotnej umowy) lub zmiany terminu realizacji i zakończenia robót w przypadku zmniejszenia środków finansowych przez dysponenta budżetowego (Inwestora). Zapis ten stanowi potwierdzenie, że w gestii Inwestora leży decyzja w kwestii wysokości finansowania zadania, a Wykonawcy zostali uprzedzeni o ewentualnym wystąpieniu takiej okoliczności.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6185944,62 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8534316,14 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Dalszy ciąg do pkt. 5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku z tym, że nastąpił znaczny wzrost cen energii cieplnej, część kwoty została dodatkowo przeznaczona na zaopatrzenie w energię cieplną oraz otrzymaną informacją od Inwestora, że odstępuje on od realizacji w 2023 roku zadań dotyczących termomodernizacji budynku nr 372, Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie na podstawie przewidzianej przesłanki o której mowa na wstępie.
2023-05-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane