Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych, chodników oraz remont cząstkowy dróg o nawierzchni gruntowej i brukowej oraz profilowanie na terenie Miasta i Gminy Murowana Goślina w 2023 roku, wg 3części
GMINA MUROWANA GOŚLINA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00211831
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00211831/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-11 14:00
- Lokalizacja
- Murowana Goślina, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d7a53759-e014-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 7773159427
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00211831 z dnia 2023-05-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych, chodników oraz remont cząstkowy dróg o nawierzchni gruntowej i brukowej oraz profilowanie na terenie Miasta i Gminy Murowana Goślina w 2023 roku, wg 3części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MUROWANA GOŚLINA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258595
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Powstańców Wielkopolskich 9
1.5.2.) Miejscowość: Murowana Goślina
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-095
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.7.) Numer telefonu: +48 61 892 36 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@murowana-goslina.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/murowana-goslina
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/7567141.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych, chodników oraz remont cząstkowy dróg o nawierzchni gruntowej i brukowej oraz profilowanie na terenie Miasta i Gminy Murowana Goślina w 2023 roku, wg 3części2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d7a53759-e014-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00211831
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001362/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych, chodników oraz remont cząstkowy dróg brukowych, a także gruntowych za pomocą kruszywa, destruktu i profilowanie, wg trzech części przedmiotu zamówienia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00186821
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 398467,48 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
I.1. Planowany zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:A. remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych mieszanką mineralno-asfaltową z wytwórni do 5 cm głębokości - 150 m2
B remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych mieszanką mineralno-asfaltową z wytwórni od 5 cm do 8 cm głębokości - 80 m2
C. remont cząstkowy nawierzchni posiadającej wyboje o głębokości do 2 cm przy użyciu emulsji i grysów remonterami ciśnieniowymi typu patcher – 40 m2,
D. remont cząstkowy rakowin przy użyciu emulsji i grysów – 40 m2.
E. regulacja włazów studni kanalizacyjnych –2 szt.
F. wymiana i regulacja włazów studni kanalizacyjnych –2 szt.
G. regulacja wpustów kanalizacyjnych –2 szt.
H. wymiana i regulacja wpustów kanalizacyjnych – 2 szt.
I. regulacja skrzynek zaworów wody i gazu – 2 szt.
J. wymiana i regulacja skrzynek zaworów wody i gazu –2 szt.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.5.) Wartość części: 57723,58 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II - Remont cząstkowy chodników na terenie Miasta i Gminy Murowana Goślina w 2023 rokuII.1. Planowany zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
A. remont nawierzchni z nowej kostki brukowej szarej gr. 6 cm na podsypce cementowo-piaskowej gr. 5 cm– 10 m2
B. remontu nawierzchni z nowej kostki brukowej – czerwonej gr. 6 cm na podsypce cementowo-piaskowej gr. 5 cm – 10 m2
C. remontu nawierzchni z nowych płyt chodnikowych 35×35×5 cm na podsypce cementowo-piaskowej gr. 5cm– 5 m2
D. Remont nawierzchni z płyt chodnikowych ryflowanych „STOP” 30x30x8 cm- 5 m2
E. remont nawierzchni z nowej kostki brukowej szarej gr. 8 cm na podbudowie betonowej o gr 20 cm z betonu C8/10 (B10) – 5 m2
F. remont nawierzchni z nowej kostki kamiennej granitowej na podsypce cementowo - piaskowej gr.5 cm.– 5 m2
G. remont nawierzchni z nowej kostki kamiennej granitowej na podbudowie betonowej o gr 20 cm z betonu C8/10 (B10) – 5 m2
H. remont nawierzchni z nowych płyt betonowych grubości do 15 cm (trylinka) na podbudowie betonowej o gr 20 cm z betonu C8/10 (B10) – 5 m2
I. remont nawierzchni z wykorzystaniem istniejących płyt betonowych grubości do 15 cm (trylinka) na podbudowie betonowej o gr 20 cm z betonu C8/10 (B10) –2 m2
J. wymiana krawężnika drogowego 100×30×15 szary na ławie betonowej – 10 m
K. wymiany obrzeża 100×30×8 szary na ławie betonowej – 10 m
L. regulacja włazów studni kanalizacyjnych - 1 szt.
Ł. wymiana i regulacja włazów studni kanalizacyjnych - 1 szt.
M. regulacja wpustów kanalizacyjnych – 1 szt.
N. wymiana i regulacja wpustów kanalizacyjnych - 1 szt.
O. regulacja skrzynek zaworów wody i gazu - 1 szt.
P. wymiana i regulacja skrzynek zaworów wody i gazu – 1 szt.
R. wymiana i regulacja studni telekomunikacyjnych – 1 szt.
S. wymiana pokrywy studni telekomunikacyjnej i ramy z pokrywą - 1 szt.
T. Przełożenie – remont chodnika z istniejących płytek chodnikowych - 3 m2
U. Przełożenie – remont chodnika z istniejącej kostki brukowej - 3 m2
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.5.) Wartość części: 23146,34 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
III. Część III - Remont cząstkowy dróg o nawierzchni gruntowej i brukowej oraz profilowanie na terenie Miasta i Gminy Murowana Goślina w 2023 rokuIII.A. Umacnianie dróg gruntowych kruszywem
III.A.1. Planowany zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
A. remont dróg gruntowych za pomocą gruzu betonowego o różnej frakcji (od 0 do 63 mm) w przeliczeniu na 1 m2 o gr. 20 cm po zagęszczeniu:
z uwzględnieniem transportu na terenie całej gminy- 1000 m2
B. remont dróg gruntowych za pomocą kruszywa granitowego o różnej frakcji (od 0 do 63mm)w przeliczeniu na 1 m2 o gr. 20 cm po zagęszczeniu:
• z uwzględnieniem transportu na terenie całej gminy- 1000 m2
C. remont dróg gruntowych za pomocą destruktu asfaltowego w przeliczeniu na 1m2 o gr. 20 cm po zagęszczeniu:
• z uwzględnieniem transportu na terenie całej gminy- 1000 m2
III.B. Profilowanie wraz z wałowaniem dróg gminnych o nawierzchni gruntowej.
III.B.1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Profilowanie dróg o średniej szerokości 5,00 m – 2500 m2
Ilość robót służy wyłącznie do porównania ofert pod względem stopnia spełnienia kryterium ceny,
III.C. Regulacja i ułożenie betonowych płyt drogowych
III.C.1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
A. ułożenie płyt drogowych wraz z transportem na terenie całej gminy Murowana Goślina i zakupem nowych płyt – 200 m2
B. ułożenie płyt drogowych wraz z transportem na terenie całej gminy Murowana Goślina i zakupem płyt drogowych z odzysku (pełnowartościowych) – 50 m2
C. przełożenie płyt drogowych - płyty drogowe z odzysku będące w posiadaniu gminy – 20 m2
III.D. Remont drogi o nawierzchni z kamienia polnego.
III.D.1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje remont nawierzchni z kamienia polnego – 30 m2.
III.E. Wykonanie rowów odwadniających drogę
III.E.1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonie nowego rowów odwadniających - na długości - 50 m
III.E.1.1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odtworzenie istniejącego rowów odwadniających
- na długości 50 m
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.5.) Wartość części: 317597,56 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tę kwotę do ceny tej oferty.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia dokonanego w zakresie części I przedmiotu zamówienia:
W zakresie ww. części zamówienia złożono dwie oferty:
1. ofertę nr 1 złożył Wykonawca: BDT WYSOCKI PAWEŁ z siedzibą: ul. Malinowa 29, 62-095 Murowana Goślina,
2. ofertę nr 2 złożył Wykonawca: FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA "ANNA" ANNA BIAŁOBRZYCKA z siedzibą: ul. Wodna 18, 62-200 Gniezno.
W wyniku badania treści ofert stwierdzono, że treść oferty Wykonawcy BDT WYSOCKI PAWEŁ z siedzibą: ul. Malinowa 29, 62-095 Murowana Goślina nie odpowiada treści Specyfikacji Warunków Zamówienia w zakresie zaoferowanego okresu gwarancji, dlatego działając na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) Prawa zamówień publicznych, Zamawiający odrzucił ofertę ww. Wykonawcy. Na skutek dokonanego odrzucenia oferty Wykonawcy BDT WYSOCKI PAWEŁ, w postępowaniu pozostała jedna ważna oferta, tj. oferta Wykonawcy FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA "ANNA" ANNA BIAŁOBRZYCKA. Jednakże zaoferowane przez tego Wykonawcę (FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA "ANNA" ANNA BIAŁOBRZYCKA) wynagrodzenie za realizację części I przedmiotu zamówienia przewyższa kwotę jaka Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie wskazanych części zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tę kwotę do ceny tej oferty, dlatego dokonano unieważnienia postępowania w zakresie dotyczącym realizacji części I zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 56211 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 122847,48 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tę kwotę do ceny tej oferty.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia dokonanego w zakresie części II przedmiotu zamówienia:
W zakresie ww. części zamówienia złożono dwie oferty:
1. ofertę nr 1 złożył Wykonawca: BDT WYSOCKI PAWEŁ z siedzibą: ul. Malinowa 29, 62-095 Murowana Goślina,
2. ofertę nr 2 złożył Wykonawca: FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA "ANNA" ANNA BIAŁOBRZYCKA z siedzibą: ul. Wodna 18, 62-200 Gniezno.
W wyniku badania treści ofert stwierdzono, że treść oferty Wykonawcy BDT WYSOCKI PAWEŁ z siedzibą: ul. Malinowa 29, 62-095 Murowana Goślina nie odpowiada treści Specyfikacji Warunków Zamówienia w zakresie zaoferowanego okresu gwarancji, dlatego działając na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) Prawa zamówień publicznych, Zamawiający odrzucił ofertę ww. Wykonawcy. Na skutek dokonanego odrzucenia oferty Wykonawcy BDT WYSOCKI PAWEŁ, w postępowaniu pozostała jedna ważna oferta, tj. oferta Wykonawcy FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA "ANNA" ANNA BIAŁOBRZYCKA. Jednakże zaoferowane przez tego Wykonawcę (FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA "ANNA" ANNA BIAŁOBRZYCKA) wynagrodzenie za realizację części II przedmiotu zamówienia przewyższa kwotę jaka Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie wskazanych części zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tę kwotę do ceny tej oferty, dlatego dokonano unieważnienia postępowania w zakresie dotyczącym realizacji części II zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 24698,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 65357,28 PLN
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ jedyna złożona dla tej części zamówienia oferta podlegała odrzuceniu.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia dokonanego w zakresie części III przedmiotu zamówienia:
W zakresie ww. części zamówienia jedyną ofertą jaka została złożona w niniejszym postępowaniu była oferta Wykonawcy: BDT WYSOCKI PAWEŁ z siedzibą: ul. Malinowa 29, 62-095 Murowana Goślina.
W wyniku badania treści oferty stwierdzono, że treść tej oferty nie odpowiada treści Specyfikacji Warunków Zamówienia w zakresie zaoferowanego okresu gwarancji, dlatego działając na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) Prawa zamówień publicznych, Zamawiający odrzucił ofertę ww. Wykonawcy. Wskutek dokonanego odrzucenia ww. oferty złożonej w postępowaniu, Zamawiający - w zakresie części III przedmiotu zamówienia - dokonał unieważnienia postępowania z uwagi na fakt, iż jedyna oferta podlegała odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 1
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 273921,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 273921,00 PLN
| 2023-05-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |