Budowa podziemnego zbiornika retencyjnego wraz z systemem kanalizacji deszczowej w miejscowości Morawin realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj"

Gmina Cekow-Kolonia

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00212444
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00212444/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-12 07:22
Lokalizacja
Ceków, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1650890b-dde1-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
9680861041
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowychRoboty w zakresie rurociągów do przesyłu wodyRoboty budowlane w zakresie rurociągów nawadniającychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00212444 z dnia 2023-05-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa podziemnego zbiornika retencyjnego wraz z systemem kanalizacji deszczowej w miejscowości Morawin realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Cekow-Kolonia

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855570

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ceków-Kolonia 51

1.5.2.) Miejscowość: Ceków

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-834

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 627631082

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gospodaka@cekow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.cekow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip-ugcekow.2clicks.pl/98-zamowienia-publiczne.html; https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa podziemnego zbiornika retencyjnego wraz z systemem kanalizacji deszczowej w miejscowości Morawin realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1650890b-dde1-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00212444

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00037481/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Sieć wod. Korek i Bystrek, kanalizacja sanit. Kamień, rozb. i przeb. oczyszczalni ścieków w Kamieniu, rozb. sieci wod. i kan. Kamień, budowa zbiornika retencyjnego, kanalizacja deszczowa Morawin

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie inwestycyjne realizowane w ramach operacji typu "Gospodarka wodno-ściekowa" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 .

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GPRiOŚ.271.2.7.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 554056,97 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa podziemnego zbiornika retencyjnego wraz z systemem kanalizacji deszczowej w miejscowości Morawin w formule "zaprojektuj i wybuduj"
Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania i wybudowania przedmiotu inwestycji zgodnie z niniejszym PFU, uwzględniając planowany cel i funkcję przedsięwzięcia, zgodnie z wymaganiami powszechnie obowiązującego prawa (także prawa miejscowego), norm, wiedzy technicznej oraz sztuki budowlanej.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) Opracowanie dokumentacji projektowo-technicznej i kosztorysowej w zakresie projektu budowlanego zgodnego z załączonym programem funkcjonalno-użytkowym wraz decyzją o pozwoleniu na budowę / zgłoszeniem robót budowlanych.
b) Wykonanie prac budowlano - montażowych na podstawie zatwierdzonego przez Zamawiającego projektu budowlanego i technicznego.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania planowanej budowy podziemnego zbiornika retencyjnego na wody opadowe wraz z systemem kanalizacji deszczowej w miejscowości Morawin, obejmującej swym zakresem:
- budowę podziemnego zbiornika retencyjnego na wody opadowe z wyposażeniem w postaci pompy zasilającej system zagospodarowania zgromadzonych w nim wód,
- budowę systemu kanalizacji deszczowej dla obsługi przedmiotowego zbiornika w postaci:
- rurociągów grawitacyjnych z uzbrojeniem (studzienki, odwodnienie liniowe) zbierających wody opadowe z wytypowanych obiektów objętych planowaną inwestycją zasilających zbiornik w wody opadowe,
- rurociągów tłocznych z uzbrojeniem (hydranty ogrodowe) służących zagospodarowaniu zgromadzonych w zbiorniku wód opadowych do podlewania terenów zielonych w obrębie obszaru inwestycji,
- budowę wewnętrznej linii zasilania energetycznego dla planowanej pompy w zbiorniku. Celem inwestycji jest przejęcie wód opadowych z powierzchni szczelnych dachów budynku Szkoły Podstawowej w Morawinie, budynku gospodarczego na terenie Szkoły, budynku Stacji Uzdatniania Wody w Morawinie oraz powierzchni wielofunkcyjnego boiska gminnego i ich magazynowanie w podziemnym zbiorniku retencyjnym z przeznaczeniem do wykorzystania (zagospodarowania) do podlewania terenów zielonych.
Program funkcjonalno-użytkowy opisuje charakterystykę i wymagania Zamawiającego, dotyczące zaprojektowania i budowy przedmiotu inwestycji.
Wykonawca jest zobowiązany wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe wraz z koniecznymi opiniami i uzyskać w imieniu Zamawiającego niezbędne decyzje, pozwolenia, uzgodnienia lub opinie innych organów, a także inne dokumenty wymagane przepisami szczególnymi oraz zbudować (zrealizować roboty budowlane, sanitarne i elektryczne) i oddać do użytkowania planowaną budowę podziemnego zbiornika retencyjnego wraz z systemem kanalizacji deszczowej w miejscowości Morawin.
Szacunkowy zakres rzeczowy planowanych do realizacji prac projektowych oraz robót budowlanych przewidzianych do wykonania w ramach obowiązków Wykonawcy jest przedstawiony w programie funkcjonalno-użytkowego.
Dokumenty zawarte w PFU stanowią opis przedmiotu zamówienia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. (Dz. U. z 2021r. poz. 2454 ) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, stanowiącym załącznik do niniejszej SWZ.
Okres rękojmi 60 miesięcy.
Jeżeli w SWZ, PFU zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub norm, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 101 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a w odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważne". Cechy techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia winny odpowiadać Polskim Normom przenoszącym europejskie normy lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać (udowodnić) w ofercie, że oferowane przez niego roboty budowlane czy urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232454-9 - Roboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowych

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45232121-6 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów nawadniających

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty, w związku z powyższym unieważnia postępowanie na podstawie art. 255, pkt.3 cytowanej wyżej ustawy.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 665555,55 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1336272,00 PLN

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2023-05-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane