„Przebudowa podłużni Baum – II etap”

KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00213358
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00213358/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-12 11:45
Lokalizacja
Wieliczka, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3453d5af-d468-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
6830003427
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane dla górnictwa

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00213358 z dnia 2023-05-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa podłużni Baum – II etap”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000041683

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Park Kingi 1

1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.sa@kopalnia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kopalniawieliczka.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Górnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa podłużni Baum – II etap”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3453d5af-d468-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00213358

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00170243

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KSW/2023/INP/40

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót mających na celu przebudowę podłużni Baum zlokalizowanej na poziomie II w podziemnej części zakładu Kopalnia Soli „Wieliczka”, w części obejmującej odcinki oznaczone w dokumentacji projektowej numerami od 4 do 6 o sumarycznej długości 116m.
2. Zakres prac w ramach robót górniczych.
W ramach wykonania robót górniczych Wykonawca jest zobowiązany:
1) zorganizować plac (rejon) robót,
2) sporządzić technologię wykonywania robót,
3) zapewnić materiały niezbędne do realizacji robót górniczych,
4) zapewnić maszyny i urządzenia niezbędne do wykonania robót górniczych,
5) zapewnić osoby posiadające odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje do nadzoru nad prowadzonymi robotami górniczymi,
6) zapewnić obsługę mierniczą,
7) zrealizować roboty górnicze.
3. Wykonanie górniczych robót.
3.1. Przed przystąpieniem do wykonywania robót w wyrobiskach podziemnych zakładu Kopalnia Soli „Wieliczka” Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia technologii ich wykonania, jej uzgodnienia z odpowiednimi służbami podległymi Kierownikowi Ruchu Zakładu Górniczego Kopalnia Soli „Wieliczka” (zwanego dalej KRZG), a następnie jej przedłożenia do zatwierdzenia przez KRZG. Szczegółowe zapisy odnośnie technologii wykonania robót zostały zawarte we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 21 do specyfikacji.
3.2. Roboty górnicze winny być wykonane zgodnie z:
1) dokumentacją projektową pod nazwą: „Aktualizacja dokumentacji projektowej przebudowy podłużni Baum na poz. IIw dla odcinków 4-6 w podziemnej części Kopalni Soli „Wieliczka””, stanowiącą załącznik nr 8 do specyfikacji,
2) pozwoleniem nr 9/22 Konserwatora Zabytków Krakowskich Żup Solnych z dnia 16 sierpnia 2022 roku, znak DK-453-19/22, stanowiącym załącznik nr 9 do specyfikacji,
3) zarządzeniem KRZG nr KSW/KRZG/26/2020 z dnia 05.03.2020 w sprawie zasad dokonywania przyłączy do instalacji sieci sprężonego powietrza, stanowiącym załącznik nr 10 do specyfikacji,
4) zarządzeniem KRZG nr KSW/Z/KRZG/48/2019 z dnia 15 maja 2019 r. w sprawie doboru obudowy dla wyrobisk w Kopalni Soli „Wieliczka”, stanowiącym załącznik nr 11 do specyfikacji, w zakresie obejmującym weryfikację przyjętych w dokumentacji projektowej rozwiązań technicznych,
5) zarządzeniem KRZG nr KSW/Z/KRZG/101/2020 z dnia 15 października 2020 r. w sprawie wprowadzenia zweryfikowanej Instrukcji stosowania obudowy kotwiowej w Kopalni Soli „Wieliczka”, stanowiącym załącznik nr 12 do specyfikacji, w zakresie obejmującym weryfikację przyjętych w dokumentacji projektowej rozwiązań technicznych,
6) zarządzeniem KRZG nr KSW/Z/KRZG/1/2020 z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania: instrukcji bezpiecznego wykonywania obrywki i ociosów w podziemnych wyrobiskach korytarzowych i komorowych KSW, instrukcji bezpiecznego opróżniania wozów kopalnianych z urobku na wywrotach czołowych zainstalowanych w podziemnych wyrobiskach KSW, instrukcji bezpiecznego wykonywania prac na wysokości z wykorzystaniem rusztowania warszawskiego w wyrobiskach podziemnych KSW, stanowiącym załącznik nr 13 do specyfikacji,
7) zarządzeniem KRZG nr KSW/Z/KRZG/37/2021 z dnia 22 kwietnia 2021 r. w sprawie zasad kontroli i odbioru obudowy kotwowej, stanowiącym załącznik nr 14 do specyfikacji,
8) zarządzeniem KRZG nr KSW/Z/KRZG/36/2021 z dnia 22 kwietnia 2021 r. w sprawie zasad stosowania obudowy kotwowej w podziemnych wyrobiskach górniczych stanowiącym załącznik nr 15 do specyfikacji,
9) Instrukcją bezpiecznego wykonywania transportu ręcznego na powierzchni i w wyrobiskach podziemnych Kopalni Soli „Wieliczka”, stanowiącą załącznik nr 16 do specyfikacji,
10) Instrukcją wstawiania na tor wykolejonych wozów dołowych, stanowiącą załącznik nr 17 do specyfikacji.
11) Zaleceniami konserwatorskimi Konserwatora Zabytków Krakowskich Żup Solnych z dnia 30 grudnia 2019 roku, znak DK-453-98/19, stanowiącymi załącznik nr 18 do specyfikacji,
12) Instrukcją impregnacji ogniochronnej drewnianych elementów obudowy i wystroju wyrobisk w K.S. „Wieliczka” S.A. do materiału trudno zapalnego, stanowiącą załącznik nr 19 do specyfikacji,
13) Weryfikacją instrukcji stosowania obudowy kotwiowej w Kopalni Soli „Wieliczka” z września 2016 r., stanowiącą załącznik nr 20 do specyfikacji.
3.3. Szacunkowy zakres robót górniczych określa przedmiar zamieszczony w części III pkt 5.3 SWZ, stanowiący jednocześnie załącznik nr 17 do umowy. Dokumenty są udostępnione do pobrania na platformie Zamawiającego pod adresem https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45254100-3 - Roboty budowlane dla górnictwa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W niniejszym postepowaniu wpłynęły 3 oferty. Z uwagi na fakt, że ceny wszystkich złożonych ofert znacznie przekraczają kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Komisja Przetargowa proponuje unieważnić postępowanie, na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, zgodnie z którym, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ „oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty”.
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia kwotę 2 595 167,00 PLN

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3600426,48 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3940501,80 PLN

2023-05-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane