Wykonanie odwodnienia budynków Posterunków Policji

KOMENDA STOŁECZNA POLICJI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00216090
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00216090/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-15 13:49
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2613def6-b687-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
Identyfikator
5251930070
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego lub służb ratunkowych oraz wojskowych obiektów budowlanychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty inżynieryjne i budowlaneUsługi projektowania architektonicznegoRoboty na placu budowyOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągówPodnoszenie i poziomowanie rurociągówInstalacja rurociągówPoziomowanie rurociągówRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągówRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00216090 z dnia 2023-05-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie odwodnienia budynków Posterunków Policji

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA STOŁECZNA POLICJI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 012126482

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Nowolipie 2

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-150

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ksp.policja.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ksp.policja.gov.pl/zam/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https:// platformazakupowa.pl/transakcja/732761

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie odwodnienia budynków Posterunków Policji

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2613def6-b687-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00216090

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00112592

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP-360/23/24/IR

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1000000,00 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 488144,75 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie odwodnienia budynku Posterunku Policji przy Al. Wojska Polskiego 23 w Lesznie.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 5 do SWZ oraz Załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45216000-4 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego lub służb ratunkowych oraz wojskowych obiektów budowlanych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45231111-6 - Podnoszenie i poziomowanie rurociągów

45231112-3 - Instalacja rurociągów

45231113-0 - Poziomowanie rurociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 219451,64 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie odwodnienia budynku Posterunku Policji przy ul. Głównej 9 w Żabiej Woli.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 5 do SWZ oraz Załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45216000-4 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego lub służb ratunkowych oraz wojskowych obiektów budowlanych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45231111-6 - Podnoszenie i poziomowanie rurociągów

45231112-3 - Instalacja rurociągów

45231113-0 - Poziomowanie rurociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.5.) Wartość części: 268693,11 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 29.03.2023 r. Wykonawca, którego Oferta została uznana za najkorzystniejszą, został powiadomiony o wyznaczonym terminie podpisania umów w każdym zadaniu tj. na dzień 04.04.2023 r. oraz o konieczności wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% wartości umowy odpowiednio do zadania.
Wykonawca wielokrotnie kontaktował się w celu uzgodnienia terminu podpisania umów oraz wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w każdym zadaniu w formie gwarancji ubezpieczeniowej, jednakże do wyznaczonego terminu nie dostarczył podpisanej umowy, jak również nie zgłosił się celem ich podpisania.
W dniu 18.04.2023 r. Zamawiający skierował do Wykonawcy Wezwanie do podpisania umowy z informacją, że wyznacza ostateczny termin podpisania umów na dzień 20.04.2023 r.
W powyższym terminie Wykonawca nie podpisał umów oraz nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
W związku z tym, że cena następnej w kolejności Oferty przekracza kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia oraz nie ma możliwości dofinasowania zamówienia do ceny ww. Oferty, przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione.
























































W dniu 28.03.2023 r. Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w ww. postępowaniu w zadaniu nr 1 Wykonanie odwodnienia budynku Posterunku Policji przy Al. Wojska Polskiego 23 w Lesznie i zadaniu nr 2 Wykonanie odwodnienia budynku Posterunku Policji przy ul. Głównej 9 w Żabiej Woli.
W dniu 29.03.2023 r. Wykonawca KAFERO sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, którego Oferta została uznana za najkorzystniejszą, został powiadomiony o wyznaczonym terminie podpisania umów w każdym zadaniu tj. na dzień 04.04.2023 r. oraz o konieczności wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% wartości umowy odpowiednio do zadania.
Wykonawca wielokrotnie kontaktował się w celu uzgodnienia terminu podpisania umów oraz wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w każdym zadaniu w formie gwarancji ubezpieczeniowej, jednakże do wyznaczonego terminu nie dostarczył podpisanej umowy, jak również nie zgłosił się celem ich podpisania.
W dniu 18.04.2023 r. Zamawiający skierował do Wykonawcy Wezwanie do podpisania umowy z informacją, że wyznacza ostateczny termin podpisania umów na dzień 20.04.2023 r.
W powyższym terminie Wykonawca nie podpisał umów oraz nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 166603,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 264450,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 29.03.2023 r. Wykonawca, którego Oferta została uznana za najkorzystniejszą, został powiadomiony o wyznaczonym terminie podpisania umów w każdym zadaniu tj. na dzień 04.04.2023 r. oraz o konieczności wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% wartości umowy odpowiednio do zadania.
Wykonawca wielokrotnie kontaktował się w celu uzgodnienia terminu podpisania umów oraz wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w każdym zadaniu w formie gwarancji ubezpieczeniowej, jednakże do wyznaczonego terminu nie dostarczył podpisanej umowy, jak również nie zgłosił się celem ich podpisania.
W dniu 18.04.2023 r. Zamawiający skierował do Wykonawcy Wezwanie do podpisania umowy z informacją, że wyznacza ostateczny termin podpisania umów na dzień 20.04.2023 r.
W powyższym terminie Wykonawca nie podpisał umów oraz nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
W związku z tym, że cena następnej w kolejności Oferty przekracza kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia oraz nie ma możliwości dofinasowania zamówienia do ceny ww. Oferty, przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 192433,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 325950,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2023-05-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane