Rozbudowa drogi gminnej Nr 107098L ulicy Lipowej w miejscowości Kalinówka poprzez budowę chodnika wraz z budową oświetlenia drogowego i kanalizacji sanitarnej

GMINA GŁUSK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00216191
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00216191/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-15 14:09
Lokalizacja
Dominów, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d86edb4a-d510-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
9462579832
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógInstalowanie znaków drogowychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRoboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00216191 z dnia 2023-05-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej Nr 107098L ulicy Lipowej w miejscowości Kalinówka poprzez budowę chodnika wraz z budową oświetlenia drogowego i kanalizacji sanitarnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GŁUSK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019980

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Dominów

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-388

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: 81-75-18-760

1.5.8.) Numer faksu: 81-75-18-650

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@glusk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: glusk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d86edb4a-d510-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi gminnej Nr 107098L ulicy Lipowej w miejscowości Kalinówka poprzez budowę chodnika wraz z budową oświetlenia drogowego i kanalizacji sanitarnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d86edb4a-d510-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00216191

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00041935/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Rozbudowa drogi gminnej nr 107098 L ulicy Lipowej w miejscowości Kalinówka poprzez budowę chodnika wraz z budową oświetlenia drogowego i kanalizacji sanitarnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00169604

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2.Przedmiotem zamówienia jest: Rozbudowa drogi gminnej Nr 107098L ulicy Lipowej w miejscowości Kalinówka poprzez budowę chodnika wraz z budową oświetlenia drogowego i kanalizacji sanitarnej

Zamawiający podzielił zamówienie na dwa zadania:

Zadanie nr 1 obejmuje: Rozbudowę drogi gminnej Nr 107098L ulicy Lipowej w miejscowości Kalinówka poprzez budowę chodnika wraz z budową oświetlenia drogowego.

Zakres robót dla zadania nr 1w szczególności polega na wykonaniu następujących robót drogowych:

Inwestycja zakłada budowę istniejącej jezdni (na długości 1440 m) do szerokości 5,5 m z jednostronnym ciągiem pieszym w postaci chodnika o szerokości 2 m (z lokalnymi zawężeniami) zlokalizowanym po stronie prawej oraz obramowaniem krawężnikiem betonowym. Zakres robót budowlanych obejmuje: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, przebudowę kolizji z istniejącą infrastrukturą, wykonanie koryta pod konstrukcji poszerzenia jezdni i zjazdów, ustawianie krawężników i obrzeży, wykonanie podbudowy poszerzenia jezdni i zjazdów, wykonanie koryta pod konstrukcję chodnika, wykonanie podbudowy chodnika, wykonanie nawierzchni bitumicznej jezdni wraz z poboczem z destruktu asfaltowego, nawierzchni bitumicznej chodnika, poboczy z kruszywa łamanego, wykonanie nawierzchni zjazdów indywidualnych( z kostki betonowej i bitumicznych) oraz zjazdów publicznych o nawierzchni bitumicznej, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego drogi, roboty wykończeniowe. W ramach inwestycji przewiduje się wzdłuż rozbudowywanej drogi, budowę kablowej linii oświetlenia drogowego o długości trasowej 1467 m/ instalacyjnej 1644 m ze słupami stalowymi ocynkowanymi o wysokości 9 m w ilości 35 szt, na których zostaną zamontowane oprawy oświetleniowe wyposażone w źródła światła typu LED o mocy 31-35 W – 18 sztuk nowych + 17 sztuk z demontażu. W ramach budowy oświetlenia przewidziana jest budowa szafy oświetleniowej – 1 szt. (nowy korpus szafy bez wyposażenia przekaże wykonawcy Zamawiający). Roboty elektryczne obejmują również przebudowę i zabezpieczenie sieci energetycznych w tym demontaż 17 kompletów nowych opraw ledowych (zamontowanych w ramach zadania pn. Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Gminy Głusk). Zdemontowane oprawy ledowe Wykonawca zamontuje na obwodzie nr II budowanego oświetlenia.

Dodatkowe wymagania dotyczące budowy oświetlenia:
- Przed zamontowaniem opraw wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu dokumentu potwierdzającego ustawienie zmniejszenia mocy oprawy w godzinach nocnych. Ustawienia oprawy powinny redukować jej moc w godzinach 2300-500 do 50 % jej mocy maksymalnej.
- Skrzynka oświetleniowa mają być wyposażona w urządzenie SOFTSTART.

Wykonawca w ramach udzielonej gwarancji będzie wykonywał obsługę (konserwację) wykonanego oświetlenia.
Materiały pochodzące z rozbiórki nawierzchni oraz z wyciniki drzew (bez karpin) należy przekazać Zamawiającemu.

Zadanie nr 1 jest dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 r.

Zadanie nr 2:obejmuje:Budowę sieci kanalizacji sanitarnej z odcinkami przyłączeniowymi w miejscowości Kalinówka w ul. Lipowej

Zadanie jest realizowane w ramach własnych środków finansowych Zamawiającego.

Przedmiot zamówienia dla zadania nr 2 obejmuje roboty budowlane związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odgałęzieniami w granicach projektowanego pasa drogowego ulicy Lipowej w Kalinówce, Gmina Głusk. Z dokumentacji projektowej wyodrębniono do realizacji w ramach tego zadania odcinki sieci kanalizacj isanitarnej przewidziane w projektowanym pasie drogowym drogi gminnej ul. Lipowej. W zakres zadania wchodzą odcinki kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej sieci główne I przyłącza, rurociąg tłoczny oraz odcinki wykraczające poza pas drogowy ul. Lipowej w skrzyżowaniach z drogami utwardzonymi.

Realizacja budowy sieci kanalizacyjnej (na podstawie załączonej dokumentacji) przewiduje m.in.:
• Przygotowanie kosztorysu ofertowego – jako materiału pomocniczego w rozliczeniach (po podpisaniu umowy),
• Wytyczenie w terenie przez uprawnionego geodetę projektowanych odcinków,
• Frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej wraz z wywiezieniem,
• Od humusowanie odcinków w terenach zielonych,
• Wykonanie wykopów otwartych z odwiezieniem urobku.
• Wykonanie podsypki piaskowej pod rurociągi i studnie.
• Roboty instalacyjno - montażowe rurociągów z rur: PVC DN 315, 250, 200 mm i DN 160 mm, PE 100 DN 110 / 6,6 mm SDR 17,
• Zaślepienie na końcach sieci, odcinków przyłączy,
• Roboty instalacyjno - montażowe studni żelbetowych DN 1200 mm, studni rozprężnej DN 1000 mm, studni rewizyjnej DN 1500 mm,
• Wykonanie obsypki, zasypki rurociągów piaskiem,
• Wykonanie wymiany gruntu w wykopach na piasek,
• Wykonanie zagęszczenia zasypywanych i wypełnienia wykopu,
• Wykonanie monitoringu TV kanalizacji,
• Wykonanie prób badań i sprawdzeń w ustaleniu z Inspektorem Nadzoru,
• Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej,
• Uporządkowanie i odtworzenie terenu po budowie i pracach,
• Odtworzenie podbudowy nawierzchni dróg,
• Odtworzenie asfaltowej nawierzchni wiążącej.
• Opracowanie dokumentacji powykonawczej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (zawierającej m.in.: geodezyjną inwentaryzację, wyniki prób sprawdzeń, pomiarów, wynik inspekcji TV kanałów, rysunki zamienne I powykonawcze z uwzględnieniem zmian ostemplowane przez projektanta I inspektora nadzoru.

2. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ tj.
- przedmiary robót budowlanych, projekty techniczne dla poszczególnych branż (drogowej i elektrycznej) , STWiOR oraz projekt stałej organizacji ruchu- dla zadania nr 1 przedmiotowego zamówienia;
- przedmiary robót budowlanych, projekty techniczne, STWiOR dla zadania nr 2.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45232411-6 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne i prawne unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie ww. zamówienia publicznego zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 4 902 000,00 zł.
Do upływu terminu składania ofert do Zamawiającego wpłynęła 1 oferta Wykonawcy:
WOD-BUD Sp. z o.o.
Ul. Piłsudskiego 12/1
23-200 Kraśnik
Cena oferty: 8 493 279,84 zł
Wobec powyższego - oferta firmy WOD-BUD Sp. z o.o. przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację przedmiotowego zamówienia.
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 z późn. zm.), Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym Zamawiający postanowił unieważnić niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia.
Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
2023-05-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane