„Rozbiórka nieużytkowanego obiektu mostowego nr 83/30004456 – kładki nad rzeką Czarna Przemsza, stanowiącego część drogi publicznej pl. Kościuszki w Sosnowcu oraz uporządkowanie terenu...”.
Miejski Zakład Usług Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00220341
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00220341/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-17 12:36
- Lokalizacja
- Sosnowiec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bead9ebe-daad-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 6443453672
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00220341 z dnia 2023-05-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rozbiórka nieużytkowanego obiektu mostowego nr 83/30004456 – kładki nad rzeką Czarna Przemsza, stanowiącego część drogi publicznej pl. Kościuszki w Sosnowcu oraz uporządkowanie terenu...”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zakład Usług Komunalnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 27681549000000
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plonów 22i
1.5.2.) Miejscowość: Sosnowiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: j.dzierzkowska@um.sosnowiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.mzuk.sosnowiec.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Budownictwo drogowe i usługi komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Rozbiórka nieużytkowanego obiektu mostowego nr 83/30004456 – kładki nad rzeką Czarna Przemsza, stanowiącego część drogi publicznej pl. Kościuszki w Sosnowcu oraz uporządkowanie terenu...”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bead9ebe-daad-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00220341
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00177266
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podstawą prawną przeprowadzenia postępowania w trybie zamówienia z wolnej ręki jest art. 305 pkt 1) w związku z art. 214 pkt 5) art. 214 pkt 5) ustawy Pzp.
Na podstawie Decyzji nr 22/2023 PINB w Sosnowcu, jak również decyzji Sztabu Kryzysowego z dnia 6 kwietnia 2023 r., zapadła decyzja o rozbiórce obiektu budowlanego mostowego nr 83/30004456, nad rzeką Czarna Przemsza, stanowiącego część drogi publicznej pl. Kościuszki w Sosnowcu. Stan techniczny obiektu stwarza realne zagrożenie wystąpienia katastrofy budowlanej. Jego użytkowanie stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników. Niezbędne jest podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do rozbiórki obiektu oraz uporządkowania terenu po dokonanej rozbiórce co uniemożliwia zachowania terminów przewidzianych w procedurze udzielenia zamówienia w trybie konkurencyjnym, zgodnym z art. 275 ustawy Pzp.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.C.271.1.66.2023.JD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest rozbiórka obiektu budowlanego mostowego nr 83/30004456, nad rzeką Czarna Przemsza, stanowiącego część drogi publicznej pl. Kościuszki w Sosnowcu oraz uporządkowanie terenu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Budoprimex Budownictwo sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6443530651
7.3.4) Miejscowość: Sosnowiec
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-04-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 263220,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-05-20| 2023-05-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |