"Budowa budynku modułowego dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radziejowie" w formule "zaprojektuj i wybuduj"
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00221564
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00221564/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-18 08:55
- Lokalizacja
- Radziejów, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a4c66b69-d520-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 8891269126
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00221564 z dnia 2023-05-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Budowa budynku modułowego dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radziejowie" w formule "zaprojektuj i wybuduj"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910333036
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Szpitalna 3
1.5.2.) Miejscowość: Radziejów
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-200
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 5428562331
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@szpitalradziejow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalradziejow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/szpitalradziejow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Budowa budynku modułowego dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radziejowie" w formule "zaprojektuj i wybuduj"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a4c66b69-d520-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00221564
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00019034/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa budynku modułowego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00169658
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TP-4/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: Wykonanie projektu budowlanego wraz z pozwoleniem na budowę, projektu wykonawczego oraz prac budowlanych i odbiorowych związanych z realizacją inwestycji pn. „Budowa budynku modułowego dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radziejowie” w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
2.1 I ETAP -Wykonanie prac projektowych, w tym:
a) pozyskanie mapy zasadniczej,
b) opracowanie projektu architektoniczno-budowlanego oraz projektu wykonawczego wielobranżowego,
c) sporządzenie szczegółowych przedmiarów robót i szczegółowych kosztorysów tj. kompletnej i skoordynowanej międzybranżowo dokumentacji wykonawczej dotyczącej przedmiotowego zamierzenia inwestycyjnego,
d) uzyskanie w imieniu zamawiającego decyzji o pozwoleniu na budowę dla inwestycji,
2.2 II ETAP - Wykonanie wielobranżowych robót budowlanych polegających na:
a) wzniesieniu nowych obiektów kubaturowych w tym wykonanie niezbędnych prac instalacyjnych oraz zagospodarowania terenu;
b) dostawie i montażu budynków prefabrykowanych,
c) wykonaniu fundamentów budynków,
d) wykonaniu elementów zagospodarowania terenu zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową,
e) wykonaniu przyłączy do budynku zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową,
f) wykonaniu wszelkich wymaganych prób i odbiorów obiektów oraz instalacji,
g) wykonaniu zagospodarowania terenu,
h) uzyskaniu na rzecz Zamawiającego ostatecznego pozwolenia na użytkowanie w/w obiektów.
i) Wykonaniu dokumentacji powykonawczej wszystkich branż w tym geodezyjnej.
2.3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 7 Program Funkcjonalno-Użytkowy wraz z załącznikami 7A,7B,7C opracowany zgodnie z wymaganiami - art. 103 ust.2 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 r., poz. 1710).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
45000000-7 - Roboty budowlane
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 256 w związku z art. 90 ust.3 oraz art.137 ust.7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Pzp) (tj. Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 ze zm.) Zamawiający zawiadamia o unieważnieniu postępowania pn. „Budowa budynku modułowego dla Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radziejowie ” w formule „zaprojektuj i wybuduj (oznaczenie sprawy TP-04/2023) – ogłoszonego w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem: Ogłoszenie nr 2023/BZP 00169658/01 z dnia 2023-04-07.Uzasadnienie unieważnienia faktyczne:
Zamawiający znacznie zmienił koncepcję przedmiotu zamówienia w porównaniu z pierwotnie określonym na etapie ogłaszania postępowania. Planowana funkcja budynku znajdującego się na I piętrze obejmowała rozbudowę działu Fizjoterapii, zgodnie z zapisami zawartymi
w Programie Funkcjonalno Użytkowym, stanowiącym załącznik do SWZ. Ostatecznie Zamawiający z uwagi na zmianę koncepcji postanowił przeznaczyć budynek znajdujący się na I piętrze na oddział szpitalny, realizujący inny rodzaj świadczeń, zgodny
z zapotrzebowaniem mieszkańców Powiatu. Wyżej opisana zmiana łączy się z koniecznością daleko idącej modyfikacji opracowanej dokumentacji m.in. Programu Funkcjonalno-Użytkowego.
Uzasadnienie prawne:
Zamawiający na podstawie art.256 Pzp, może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed terminem składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Zgodnie z art. 90 ust.3 Pzp, w przypadku gdy zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu istotnie zmieniają charakter zamówienia w porównaniu z pierwotnie określonym, w szczególności znacznie zmieniają zakres zamówienia Zamawiający unieważnia postepowanie na podstawie art.256 Pzp.
Na podstawie art.137 ust.7 Pzp, w przypadku gdy zmiany treści SWZ prowadziłyby do istotnej zmiany charakteru zamówienia w porównaniu z pierwotnie określonym,
w szczególności doprowadziłyby do znacznej zmiany zakresu zamówienia Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art.256 Pzp.
| 2023-05-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |