Zagospodarowanie terenów przemysłowych - składowisko odpadów wydobywczych Matylda z przyległym zbiornikiem wodnym

Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00066283
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00066283/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-27 13:27
Lokalizacja
Chrzanów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-23f99ebf-61f5-4c07-bcef-b0e56cfe19cc
Identyfikator
6282260665
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00066283 z dnia 2025-01-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zagospodarowanie terenów przemysłowych - składowisko odpadów wydobywczych Matylda z przyległym zbiornikiem wodnym

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257943

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Henryka 20

1.5.2.) Miejscowość: Chrzanów

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-500

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 32 7585122

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@chrzanow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.chrzanow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/chrzanow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Administracja samorządowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenów przemysłowych - składowisko odpadów wydobywczych Matylda z przyległym zbiornikiem wodnym

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-23f99ebf-61f5-4c07-bcef-b0e56cfe19cc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00066283

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00009979/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Wykonanie dokumentacji na: Zagospodarowanie terenów przemysłowych – składowisko odpadów wydobywczych Matylda z przyległym zbiornikiem wodnym

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 8 Fundusze europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, Działanie 8.13 Zagospodarowanie terenów i obiektów zdegradowanych Typ projektu B. Dofinansowanie działań i dokumentacji planistycznej dotyczących zagospodarowania terenów i obiektów pogórniczych lub poprzemysłowych

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00010883

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 393089,43 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. “Zagospodarowanie terenów przemysłowych - składowisko odpadów wydobywczych Matylda z przyległym zbiornikiem wodnym” wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę na podstawie załączonej wstępnej koncepcji oraz wytycznych stanowiących załączniki nr 8 i 9 do SWZ. Zadanie realizowane w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 8 Fundusze europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, Działanie 8.13 Zagospodarowanie terenów i obiektów zdegradowanych Typ projektu B. Dofinansowanie działań i dokumentacji planistycznej dotyczących zagospodarowania terenów i obiektów pogórniczych lub poprzemysłowych.
2. Opracowanie dokumentacji obejmuje:
1) opracowanie mapy do celów projektowych,
2) opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wraz z wizualizacjami 3D,
3) uzyskanie wszystkich decyzji, opinii, zezwoleń, uzgodnień niezbędnych do uzyskania ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę w tym decyzji ULICP,
4) uzyskanie ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę zgodnie ze wszystkimi przepisami i normami mającymi zastosowanie i wpływ na kompletność i prawidłowość wykonania projektu oraz współczesną wiedzą techniczną,
5) opracowanie geotechnicznych warunków posadowienia (5 egz.),
6) analizę środowiskową podłoża gruntowego i wody (przeprowadzenie badań gruntu),
7) inwentaryzację zieleni, opracowanie planu wycinki kolidujących
z projektowaną inwestycją oraz planu nasadzeń zastępczych, a także uzyskania decyzji (ew. promesy) zezwalającej na wycinkę drzew (5 egz.),
8) opracowanie projektu budowlanego zawierającego m.in. projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno - budowlany, projekty techniczne pełno branżowe (6 egz.). Dokumentację projektową należy opracować w oparciu o dołączoną koncepcję, wytyczne stanowiące załącznik nr 9 do SWZ oraz uzgodnienia z mediodawcami,
9) opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (5 egz.)
10) zatwierdzony projekt okresowej organizacji ruchu na czas realizacji robót
(5 egz.),
11) zatwierdzony projekt docelowej organizacji ruchu (5 egz.),
12) opracowanie kosztorysu inwestorskiego (5 egz.),
13) opracowanie przedmiaru robót (5 egz.),
14) wykonanie wizualizacji 3D do zatwierdzonego projektu (5 egz.).
3. Wykonawca przy opracowywaniu dokumentacji projektowej zobowiązuje się:
1) zastosować optymalne rozwiązania konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe, w celu uzyskania nowoczesnych i właściwych standardów dla tego typu zadania inwestycyjnego, które ma być w oparciu o nią wykonane,
2) ponieść wszelkie opłaty za pozyskiwane w ramach realizacji dokumentacji projektowej decyzje, uzgodnienia i opinie,
3) przedstawienia na wezwanie zamawiającego informacji o stanie zaawansowania prac projektowych, w terminie do 24 godzin liczonych od momentu otrzymania wezwania,
4) uczestniczenia we wszystkich spotkaniach na wezwanie zamawiającego związanych z realizacją przedmiotu zamówienia,
5) przysyłania mailowo do każdego ostatniego dnia miesiąca raportu ze stanu zaawansowania prac projektowych. Do przesłanego co miesiąc raportu należy załączyć skany wystąpień dokonanych w miesiącu do organu administracji, gestorów sieci itd. jako również skany uzyskanych w danym miesiącu warunków, uzgodnień, opinii, które będą stanowiły potwierdzenie informacji zawartych w raporcie,
6) uzgadniania projektu z zamawiającym w trakcie opracowywania projektu tj. co najmniej trzykrotne spotkanie wykonawcy z przedstawicielami zamawiającego w jego siedzibie celem konsultacji rozwiązań projektowych, kosztów robót budowlanych które będą wykonywane na podstawie opracowanej dokumentacji.
Ponadto:
7) monitorowania przebiegu toczących się postępowań administracyjnych związanych z realizacją przedmiotu umowy oraz do przekazywania zamawiającemu informacji na temat toczących się postępowań,
8) uzyskania pozytywnej opinii zamawiającego dla rozwiązań projektowych przed wystąpieniem o wydanie decyzji pozwolenia na budowę,
9) jeśli w trakcie projektowania zaistnieje konieczność zmiany wcześniej uzgodnionych rozwiązań, wykonawca zobowiązany jest dokonać zmian
w ramach wynagrodzenia przewidzianego w umowie,
10) w ramach niniejszej umowy do aktualizacji kosztorysów inwestorskich
w okresie do 3 lat od daty końcowego odbioru dokumentacji projektowej –
w terminie do 7 dni od daty zgłoszenia przez Zamawiającego.
4. Zamawiający powinien otrzymać opracowanie w wersji papierowej
i elektronicznej, w formacie word, pdf i dwg na płycie CD lub pendrive. Zawartość opracowanej dokumentacji w wersji elektronicznej (word, pdf i dwg) musi być zgodna z wersją papierową, w tym również należy dołączyć zeskanowany projekt budowlany będący załącznikiem do decyzji pozwolenia na budowę (płyta CD lub pendrive - 1 szt.)

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 oraz art. 226 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp odrzucił ofertę, która była jedyną ofertą złożoną w postępowaniu. W związku z tym unieważnił postępowanie.
2025-01-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi