Modernizacja pokrycia dachowego i elewacji w budynku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Bratków 6 w Bielsku-Białej
Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00445890
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00445890/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-06 08:24
- Lokalizacja
- Bielsko-Biała, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1a62c19a-2ee6-11ef-86d2-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 9372686990
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00445890 z dnia 2024-08-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja pokrycia dachowego i elewacji w budynku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Bratków 6 w Bielsku-Białej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181741
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1
1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bielsko-biala.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bielsko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://um-bielsko.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja pokrycia dachowego i elewacji w budynku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Bratków 6 w Bielsku-Białej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1a62c19a-2ee6-11ef-86d2-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00445890
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00383584
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.48.2024.WM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1529523,97 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja pokrycia dachowego i elewacji w budynku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Bratków 6 w Bielsku-Białej (zlokalizowanego na działce nr 554/58 jednostka rejestrowa - Bielsko-Biała, obręb ewidencyjny – Aleksandrowice), obejmujące w szczególności wykonanie:
- robót przygotowawczych i zabezpieczających,
- robót rozbiórkowych i demontażowych,
- robót izolacyjnych, tynkarskich, malarskich, wykończeniowych,
- modernizacji ścian zewnętrznych,
- modernizacji dachów wraz z wymianą pokrycia oraz remontem kominów,
- obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych,
- modernizacji schodów zewnętrznych,
- wymiany instalacji odgromowej,
- uporządkowania terenu robót najpóźniej w dniu odbioru końcowego (wywóz
i składowanie odpadów m.in. gruzu, złomu, itp.).
Przedmiot zamówienia określony został szczegółowo w załącznikach do Specyfikacji Warunków Zamówienia, stanowiących jej integralną część
4.5.3.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
„cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu złożone zostały cztery oferty :
1) oferta nr 1 Wykonawcy Firma Handlowo-Usługowa ANA Anna Wutke-Knieć, ul. Nawsie 52, 32-626 Jawiszowice – cena ofertowa brutto 1 962 315,53 zł,
Oferta odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp oraz art. 226 ust. 1 pkt 10 ustawy Pzp.
2) oferta nr 2 Wykonawcy Firma Usługowa Roman Kardynał, ul. Uchnasta 3, 28-100 Busko-Zdrój – cena ofertowa brutto 2 316 358,42 zł zł,
3) oferta nr 3 Wykonawcy TERMAL Wojciech Siwarski, ul. Kacza 42D, 32-626 Jawiszowice – cena ofertowa brutto 2 615 873,63 zł.
4) oferta nr 4 Wykonawcy CC SYSTEMS Spółka z o.o., ul. Leszczyńska 65, 43-300 Bielsko-Biała – cena ofertowa brutto 3 402 565,35 zł.
Mając na uwadze, iż Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie kwotę 2 000 000,00 zł brutto i nie może jej zwiększyć do oferty najkorzystniejszej lub oferty z najniższą ceną należy uznać, iż wypełniona została przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2316358,42 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3402565,35 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-08-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |