Budowa sali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Tarnowie w systemie zaprojektuj i wybuduj - POWTÓRNE POSTĘPOWANIE
Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00222724
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00222724/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-18 13:02
- Lokalizacja
- Tarnów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b127e841-e34e-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 8731011086
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00222724 z dnia 2023-05-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Tarnowie w systemie zaprojektuj i wybuduj - POWTÓRNE POSTĘPOWANIE
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661323
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2
1.5.2.) Miejscowość: Tarnów
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-100
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.7.) Numer telefonu: 146882776
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: agnieszka.jekot@umt.tarnow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/umtarnow
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/7587751.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa sali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Tarnowie w systemie zaprojektuj i wybuduj - POWTÓRNE POSTĘPOWANIE2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b127e841-e34e-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00222724
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00051294/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Budowa sali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00191505
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIM.271.8.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 6416600,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie istniejącego budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 przy ul. Norwida w Tarnowie, znajdującego się na działce nr 36/4 obręb 285.
Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
1) opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, kosztorysów ofertowych, przedmiarów;
2) uzyskanie wszelkich niezbędnych warunków, opinii, uzgodnień, sprawdzeń, postanowień, ekspertyz, decyzji, itp.;
3) uzyskanie wszelkich niezbędnych warunków technicznych i/lub ich aktualizacje w zakresie przebudowy istniejących sieci i urządzeń oraz przyłączenia budynku do sieci;
4) wykonanie robót budowlanych zgodnie z umową, dokumentacją projektową zaakceptowaną przez Zamawiającego, decyzją/ami o pozwoleniu na budowę, obejmujących m.in.:
a) rozbudowę budynku o wielofunkcyjną salę sportową wraz z piętrowym zapleczem (połączoną z głównym budynkiem przewiązką) jako obiektu w standardzie budynku pasywnego,
b) wykonanie instalacji wewnętrznych i zewnętrznych,
c) wykonanie instalacji fotowoltaicznej,
d) wykonanie instalacji - kolektory słoneczne,
e) wykonanie nowego wjazdu publicznego od strony ul. Ludowej wraz z drogą pożarową i placem manewrowym,
f) budowę miejsc postojowych,
g) wykonanie oświetlenia zewnętrznego LED,
h) remont istniejącego ogrodzenia od strony ul. Ludowej oraz wykonanie bramy przesuwnej,
i) zagospodarowanie terenu wokół nowego budynku.
5) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej;
6) przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletu dokumentów koniecznych do zgłoszenia zakończenia robót lub złożenia wniosku o pozwolenie na użytkowanie (w tym świadectwo charakterystyki energetycznej, instrukcja bezpieczeństwa pożarowego wraz z wyposażeniem i oznakowaniem ppoż., itp.), najpóźniej w dniu odbioru końcowego robót;
7) sprawowanie nadzoru autorskiego;
8) wykonanie opracowania scenariusza pożarowego – 1 egz. oraz opracowanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego – 1 egz.
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera „Opis przedmiotu zamówienia” (OPZ), stanowiący załącznik nr 1 do SWZ oraz Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU), stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
45212222-8 - Roboty budowlane związane z salami gimnastycznymi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Z uwagi na fakt, że wszystkie złożone w postępowaniu oferty:oferta nr 1 – cena 10.541.100,00 zł brutto,
oferta nr 2 – cena 10.455.000,00 zł brutto,
oferta nr 3 – cena 10.268.145,50 zł brutto,
oferta nr 4 – cena 10.627.000,00 zł brutto,
oferta nr 5 – cena 10.330.000,00 zł brutto
oferta nr 6 – cena 10.393.500,00 zł brutto
oferta nr 7 – cena 10.163.000,00 zł brutto
oferta nr 8 – cena 10.200.000,00 zł brutto
oferta nr 9 – cena 10.390.000,00 zł brutto
znacznie przewyższają możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 5.800.000,00 zł brutto, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą, zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
| 2023-05-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |