„Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na terenie ulic: Mickiewicza i Koszarowej w Grajewie”.

MIASTO GRAJEWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00222980
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00222980/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-18 13:49
Lokalizacja
Grajewo, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-42828f50-de91-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
7191532012
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie regulacji ruchuMalowanie nawierzchiRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie znaków drogowychRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00222980 z dnia 2023-05-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na terenie ulic: Mickiewicza i Koszarowej w Grajewie”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO GRAJEWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450669714

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Strażacka 6A

1.5.2.) Miejscowość: Grajewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 19-200

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.7.) Numer telefonu: 86 273 08 02

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@um,grajewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.grajewo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.um.grajewo.pl , https://um-grajewo.logintrade.net

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na terenie ulic: Mickiewicza i Koszarowej w Grajewie”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-42828f50-de91-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00222980

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00051901/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na terenie ulic: Mickiewicza i Koszarowej w Grajewie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, Priorytet III : Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego, Działanie 3.1.: Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00187599

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.7013.4.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 313008,14 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Część I:
a) Wyniesione przejście dla pieszych przy ul. Mickiewicza (naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 2 - działka nr 871/1),
b) Wyniesione przejście dla pieszych przy ul. Mickiewicza (naprzeciwko Zespołu Szkól nr 1 - działka nr 871/1),

Zamówienie obejmuje:
dla Części I
1) opracowanie dokumentacji projektowej uzgodnionej z zarządcą drogi tj. Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Grajewo dla każdej lokalizacji, w tym:
a) lewostronnego wtórnika/podkładu geodezyjnego/mapy zasadniczej w skali 1:500 terenu w zakresie niezbędnym do wykonania zamówienia,
b) projektu budowlano-wykonawczego (w tym projektu branży elektrycznej) - po 4 egz.
c) projektu organizacji ruchu – po 4 egz.
d) przedmiaru robót - po 1 egz.
e) kosztorysu inwestorskiego - po 1 egz.
f) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych - po 1 egz.,
g) uzyskanie w imieniu Zamawiającego skutecznego zgłoszenia robót budowlanych w Starostwie Powiatowym w Grajewie.
2) wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania, w tym m.in. :
a) rozbiórkę elementów zagospodarowania pasa drogowego: np. rozbiórkę elementów kolidującego uzbrojenia, rozbiórka istniejących progów zwalniających, demontaż istniejącego oświetlenia w obrębie przejścia dla pieszych naprzeciwko Zespołu Szkół nr 1,
b) wykonanie przejścia dla pieszych wyniesionego ponad powierzchnię jezdni, z aktywnym doświetleniem miejsca przekraczania jezdni, w tym:
- montaż oznakowania pionowego – 2 znaki D-6
- montaż aktywnych punktowych elementów odblaskowych od strony kierunku ruchu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami
- montaż 2 lamp ostrzegawczych nad znakami D-6
- montaż szafy sterowniczej wraz z podłączeniem zasilania i okablowaniem urządzeń,
c) budowa oświetlenia ulicznego montaż po 2 kpl. słupów oświetleniowych wraz z oprawami LED
d) usunięcie istniejącego i wykonanie nowego oznakowania poziomego grubowarstwowego w zakresie inwestycji,
e) wykonanie oznakowania fakturowego na dojściach do przejść - płytki ostrzegawcze z wypustkami okrągłymi (bąblowe), z każdej strony jezdni na szerokości przejścia.
f) wyposażenie przejść dla pieszych w rampy krawężnikowe.
g) odtworzenie nawierzchni/trawnika po wykopach.
3) wykonanie dokumentacji powykonawczej na każdą lokalizację (w tym geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej).

Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik nr 6 Specyfikacji Warunków Zamówienia

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

4.5.5.) Wartość części: 207317,08 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II:
a) Wyniesione przejście dla pieszych przy ul. Koszarowa (naprzeciwko przychodni lekarskiej – działka nr 1778/4)
b) Wyniesione przejście dla pieszych przy ul. Koszarowa (planowane do przeniesienia w miejsce zgodne z wytycznymi. – działka nr 1998/13).

Zamówienie obejmuje:
dla Części II
1) opracowanie dokumentacji projektowej uzgodnionej z zarządcą drogi tj. Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Grajewo dla każdej lokalizacji, w tym:
a) lewostronnego wtórnika/podkładu geodezyjnego/mapy zasadniczej w skali 1:500 terenu w zakresie niezbędnym do wykonania zamówienia,
b) projektu budowlano-wykonawczego - po 4 egz.
c) projekt organizacji ruchu – po 4 egz.
d) przedmiaru robót - po 1 egz.
e) kosztorysu inwestorskiego - po 1 egz.
f) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych - po 1 egz.,
2) wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania, w tym m.in. :
a) rozbiórkę elementów zagospodarowania pasa drogowego: np. rozbiórkę elementów kolidującego uzbrojenia, rozbiórka istniejących progów zwalniających,
b) wykonanie przejścia dla pieszych wyniesionego ponad powierzchnię jezdni,
c) usunięcie istniejącego i wykonanie nowego oznakowania poziomego grubowarstwowego w zakresie inwestycji,
d) wykonanie oznakowania fakturowego na dojściach do przejść - płytki ostrzegawcze z wypustkami okrągłymi (bąblowe), z każdej strony jezdni na szerokości przejścia.
e) wyposażenie przejść dla pieszych w rampy krawężnikowe.
f) odtworzenie nawierzchni/trawnika po wykopach.
3) wykonanie dokumentacji powykonawczej na każdą lokalizację (w tym geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej).

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

4.5.5.) Wartość części: 105691,06 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia nie wpłynęła żadna oferta.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia nie wpłynęła żadna oferta.

2023-05-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane