Przebudowa torowiska tramwajowego w Konstantynowie Łódzkim obejmująca zakresem trójkąt do zawracania tramwajów w rejonie Placu Wolności

Gmina Konstantynów Łódzki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00223713
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00223713/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-19 08:28
Lokalizacja
Konstantynów Łódzki, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-afc4122f-dabd-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
7311993975
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneBadanie gruntuRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania parkówObiekty budowlane związane z transportemRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty w zakresie kolei tramwajowejRoboty w zakresie różnych nawierzchniWyrównywanie terenuRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne gazoweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty remontowe i renowacyjneRoboty renowacyjneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi architektoniczne w zakresie przestrzeniUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynieryjneUsługi elektryczneUsługi budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenuUsługi planowania przestrzennegoArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenuUsługi nadzoru budowlanegoUsługi zarządzania budowąUsługi związane z budownictwemUsługi w zakresie testowania technicznego, analizy i konsultacji technicznejUsługi laboratoryjneUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi projektowania systemów zasilania energią elektrycznąUsługi inżynierii projektowej w zakresie sygnalizacji ruchu drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00223713 z dnia 2023-05-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa torowiska tramwajowego w Konstantynowie Łódzkim obejmująca zakresem trójkąt do zawracania tramwajów w rejonie Placu Wolności

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Konstantynów Łódzki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057690

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zgierska 2

1.5.2.) Miejscowość: Konstantynów Łódzki

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-050

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: 42 211 11 73, 42 211 19 03

1.5.8.) Numer faksu: 42 233 80 32

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@konstantynow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://samorzad.gov.pl/web/gmina-konstantynow-lodzki

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/754380

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa torowiska tramwajowego w Konstantynowie Łódzkim obejmująca zakresem trójkąt do zawracania tramwajów w rejonie Placu Wolności

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-afc4122f-dabd-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00223713

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00047730/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Przebudowa torowiska tramwajowego w Konstantynowie Łódzkim obejmująca zakresem trójkąt do zawracania tramwajów w rejonie Placu Wolności

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00177713

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.7.2023.ŁP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest przebudowa torowiska tramwajowego w Konstantynowie Łódzkim, obejmująca zakresem trójkąt do zawracania tramwajów w rejonie Placu Wolności na długości niezbędnej dla wykonania w sposób komfortowy manewrów zawracania kursujących tramwajów oraz obsługi pasażerów w obrębie peronu na Placu Wolności.
2. Zgodnie z Programem funkcjonalno-użytkowym niniejsze zamówienie publiczne zostało oznaczone jako część 2 zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa torowiska tramwajowego w Konstantynowie Łódzkim na odcinku od ul. Krótkiej do Placu Wolności wraz z trójkątem do zawracania”.
3. Zamówienie publiczne polega na opracowaniu dokumentacji projektowej i na jej podstawie wykonaniu robót budowlanych, zgodnie ze złożoną ofertą, w oparciu o Program funkcjonalno-użytkowy w zakresie części 2 zadania inwestycyjnego oraz zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz w niniejszej umowie.
4. Niniejsze zamówienie obejmuje w szczególności:
- wykonanie prac projektowych (na aktualnej mapie do celów projektowych) wraz z uzyskaniem zezwolenia na prowadzenie robót,
- wykonanie robót przygotowawczych (inwentaryzacja, domiary geodezyjne, sprawdzenia wysokości instalacji, organizacja ruchu na czas robót itp.),
- wykonanie wszystkich robót budowlanych wraz z ewentualnym rozwiązaniem kolizji, odtworzeniami nawierzchni i innych elementów infrastruktury naruszonej w trakcie robót,
- wywóz i utylizację materiałów z rozbiórki,
- dokonanie odbiorów prac zanikających,
- wykonanie wszystkich wymaganych badań i sprawdzeń,
- dokonanie odbiorów w zakresie niezbędnym do zakończenia zamówienia,
- pozyskaniem zezwolenia na użytkowanie i dopuszczenie do ruchu.
5. Zakres robót obejmuje w szczególności:
- roboty torowe wraz ze sterowaniem i ogrzewaniem zwrotnic,
- roboty drogowe (jezdnia drogi wojewódzkiej nr 710 oraz nawierzchnia asfaltowa w rejonie Placu Wolności),
- roboty odwodnieniowe,
- roboty związane z regulacją infrastruktury oraz rozwiązaniem kolizji,
- roboty związane z budową peronu dla obsługi ruchu tramwajowego (w miejscu istniejącego) wraz z ciągami pieszymi i wyposażeniem oraz peronu wraz z dojściem dla obsługi pasażerów poruszających się komunikacja autobusową,
- roboty odtworzeniowe w nawierzchniach jezdni i innych niezbędnych elementach zagospodarowania po wykonaniu robot torowych (w tym odtworzenie chodników oraz istniejących zieleńców w niezbędnym zakresie w rejonie Placu Wolności).
6. Zakres realizacji przedmiotu niniejszego zamówienia nie obejmuje przebudowy torowiska tramwajowego na odcinku od granicy zakresu realizacji inwestycji pn.: „Modernizacja linii tramwajowej w ul. Konstantynowskiej od ul. Krakowskiej na terenie Miasta Łódź do placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim” do Placu Wolności bez trójkąta do zawracania, oznaczonej w PFU jako część 1 zadania inwestycyjnego. Zakres każdej z części wskazano na załączniku graficznym do PFU.
7. Zakres realizacji przedmiotu niniejszego zamówienia nie obejmuje sieci trakcyjnej oraz systemu sterowania odcinkami jednotorowymi ponieważ elementy te realizuje wykonawca inwestycji pn. „Modernizacja torowiska tramwajowego w Konstantynowie Łódzkim”.
8. Wykonawca realizujący przedmiot niniejszego zamówienia zobowiązany jest skoordynować prace z wykonawcą realizującym inwestycję pn. „Modernizacja linii tramwajowej w ul. Konstantynowskiej od ul. Krakowskiej na terenie Miasta Łódź do Placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim w podziale na Zadania (w trybie zaprojektuj i wybuduj) – Zadanie 2: Modernizacja torowiska tramwajowego w Konstantynowie Łódzkim”. Celem sprawnego przebiegu realizacji zamówienia Wykonawca skoordynuje i uzgodni m.in. warunki opracowania projektu (uzyskane do tej pory warunki techniczne, uzgodnienia opinie, pozwolenia), warunki wykonywania prac budowlanych, harmonogram, zakres tymczasowej organizacji ruchu.
9. Zamówienie należy realizować zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia - Programem funkcjonalno-użytkowym wraz z załącznikami w zakresie części 2 zadania inwestycyjnego, stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ i na zasadach określonych w Załączniku nr 9 do SWZ – Wzorze umowy.
10. Gwarancja.
Termin gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane, jakiej Wykonawca udziela Zamawiającemu, stanowi jedno z kryteriów oceny ofert, które będzie oceniane zgodnie z Rozdziałem XX pkt 2.2 SWZ. Zamawiający ustala minimalny wymagany termin udzielonej przez Wykonawcę gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane na okres 60 miesięcy (5 lat), licząc od dnia końcowego odbioru robót, z wyłączeniem zieleni, na którą wymagany jest 36-miesięczny okres gwarancji i rękojmi za wady.
11. Wymagania dotyczące dostępności.
PFU wraz z załącznikami wskazany w pkt 9 spełnia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane i przepisami wykonawczymi. Zakładany zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie fundamentów przystanku tramwajowego oraz autobusowego, nawierzchni peronów oraz chodników dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
12. Rozwiązania równoważne.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
W przypadku użycia w PFU odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując PFU powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumencie towarzyszy wyraz „lub równoważne".
W przypadku, gdy w PFU zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w PFU. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Użycie w PFU etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. W przypadku gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, Zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany Wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego.
Użycie w PFU wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem, że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111250-5 - Badanie gruntu

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

45213300-6 - Obiekty budowlane związane z transportem

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45234121-0 - Roboty w zakresie kolei tramwajowej

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45453100-8 - Roboty renowacyjne

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71314100-3 - Usługi elektryczne

71315000-9 - Usługi budowlane

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

71600000-4 - Usługi w zakresie testowania technicznego, analizy i konsultacji technicznej

71900000-7 - Usługi laboratoryjne

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

71322500-6 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie sygnalizacji ruchu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi:
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 08.05.2023 r. o godz. 12:00, czyli przed otwarciem ofert, Zamawiający zamieścił na Platformie zakupowej informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 5 000 000,00 zł brutto.
W niniejszym postępowaniu wpłynęła 1 oferta Wykonawcy Balzola Polska Sp. z o.o., al. Jana Pawła II 12, 00-124 Warszawa, na kwotę 9 499 979,73 zł brutto.
Cena jedynej oferty złożonej w postępowaniu przewyższa kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia o 4 499 979,73 zł brutto.
Weryfikacja możliwości finansowych Gminy wykazała, że Zamawiający na obecnym etapie nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia o powyższą wartość.
Zachodzi zatem przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
2023-05-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane