„Przebudowa drogi powiatowej Nr 1892R Tarnowiec - Wrocanka - Piotrówka w km 0+412-1+320 w miejscowościach Tarnowiec i Wrocanka”
Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00224229
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00224229/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-19 10:45
- Lokalizacja
- Jasło, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f897bac9-dce8-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 6851955877
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00224229 z dnia 2023-05-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi powiatowej Nr 1892R Tarnowiec - Wrocanka - Piotrówka
w km 0+412-1+320 w miejscowościach Tarnowiec i Wrocanka”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370446723
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 18
1.5.2.) Miejscowość: Jasło
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-200
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.7.) Numer telefonu: 134435140
1.5.8.) Numer faksu: 134462868
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzdjaslo@pro.onet.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzd.powiat.jaslo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pzdjaslo.eb2b.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa drogi powiatowej Nr 1892R Tarnowiec - Wrocanka - Piotrówkaw km 0+412-1+320 w miejscowościach Tarnowiec i Wrocanka”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f897bac9-dce8-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00224229
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00031432/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1892R Tarnowiec - Wrocanka - Piotrówka w km 0+412-1+320 w miejscowościach Tarnowiec i Wrocanka”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00182894
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: T.2e.261.1.5.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1892R Tarnowiec - Wrocanka - Piotrówka
w km 0+412-1+320 w miejscowościach Tarnowiec i Wrocanka”.
Zamówienie realizowane jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i prowadzi do osiągnięcia celu szczegółowego dla poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” tj. wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich.
2. Roboty budowlane będą obejmować przebudowę drogi powiatowej Nr 1892R Tarnowiec - Wrocanka - Piotrówka w km 0+412-1+320 w miejscowościach Tarnowiec
i Wrocanka i będą polegać na:
- poszerzeniu jezdni do 6m,
- wykonaniu nowej nawierzchni drogi na całej szerokości,
- wykonaniu lewostronnego chodnika o szerokości 1,80m bez obramowań,
- wykonaniu prawostronnego pobocza o szerokości 1,0m,
- zabudowie odcinków lewostronnego rowu kolektorem kanalizacji deszczowej,
- odmuleniu i przebudowie odcinków prawostronnego rowu,
- wymianie istniejącego materiału przepustów pod zjazdami indywidualnymi i pod koroną drogi,
- wykonanie podbudowy i nawierzchni na zjazdach indywidualnych,
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: DZIAŁ IV SWZ, dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 1 do niniejszej SWZ i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiąca załącznik nr 9 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
45232452-5 - Roboty odwadniające
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Ogłoszeniem z dnia 19 kwietnia 2023 r. o numerze nr 2023/BZP 00182894/01, Zamawiającywszczął postępowanie prowadzone w trybie podstawowym z możliwością przeprowadzenia negocjacji dla zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1892R Tarnowiec - Wrocanka - Piotrówka w km 0+412-1+320 w miejscowościach Tarnowiec i Wrocanka”
Ogłoszenie o zamówieniu wraz ze Specyfikacją Warunków Zamówienia i
załącznikami zostało umieszczone tego samego dnia tj. 19 kwietnia 2023 roku na stronie
prowadzonego postępowania – Platforma zakupowa „eB2B” Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle.
Termin składania ofert został wyznaczony na dzień 16 maja 2023 r. do godziny 10:00.
Następnie w odpowiedzi na zadane pytania przez Wykonawców ze względu na istotne zmiany przedłużono termin składania ofert na dzień 18 maja 2023 r. do godziny 10:00 W związku z zakwalifikowaniem się przez Powiat Jasielski i możliwością uzyskania dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich ( PROW) na realizacje w/w zadania, Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle wszczął postepowanie przetargowe jako Zamawiający reprezentujący Powiat Jasielski. Po uzyskaniu informacji z departamentu PROW, Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle zgodnie ze złożonym wnioskiem nie może kontynuować postepowania jako Zamawiający - Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle,
ponieważ może to stanowić postawę do cofnięcia dofinansowania.
Powiat Jasielski oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle muszą kierować się przede wszystkim podstawowymi zasadami wydatkowania środków publicznych w sposób celowy, racjonalny dlatego Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania
z powodu ważnego interesu Zamawiającego, co do możliwości pozyskania bezzwrotnego dofinansowania przedmiotowej inwestycji.
Indywidulany interes Zamawiającego należy odnosić przede wszystkim do ustawy o
finansach publicznych i zasad oszczędnego i racjonalnego wydatkowania środków
publicznych. Nowe okoliczności spowodowały, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione i bezcelowe. Podjęta decyzja o unieważnieniu postepowania przed terminem składania ofert ma również na celu ochronę interesów potencjalnych Wykonawców, aby nie ponieśli realnych kosztów związanych z przygotowaniem oferty i uczestnictwem w postępowaniu. Biorąc pod uwagę przedstawione wyżej okoliczności prawne i faktyczne podjęto decyzje o unieważnieniu postępowania.
| 2023-05-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |