„Modernizacja Oczyszczalni Ścieków Komunalnych w Zagórzu obejmująca jej przebudowę i rozbudowę”
GMINA ZAGÓRZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00224924
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00224924/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-19 13:12
- Lokalizacja
- Zagórz, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e0ca0a33-be58-11ed-b311-9aae6ad31be8
- Identyfikator
- 6871785102
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00224924 z dnia 2023-05-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja Oczyszczalni Ścieków Komunalnych w Zagórzu obejmująca jej przebudowę i rozbudowę”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAGÓRZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440778
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 3 Maja 2
1.5.2.) Miejscowość: Zagórz
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-540
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zagorz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zagorz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e0ca0a33-be58-11ed-b311-9aae6ad31be81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja Oczyszczalni Ścieków Komunalnych w Zagórzu obejmująca jej przebudowę i rozbudowę”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e0ca0a33-be58-11ed-b311-9aae6ad31be8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00224924
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00079225/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Modernizacja oczyszczalni ścieków komunalnych w Zagórzu obejmująca jej przebudowę i rozbudowę
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00128508
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZP.271.4.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 10551500,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje modernizację Oczyszczalni Ścieków Komunalnych
w Zagórzu w formule zaprojektuj i wybuduj. Zadanie będzie obejmować zaprojektowanie i modernizację oraz rozbudowę części mechanicznej, biologicznej i osadowej oczyszczalni ścieków oraz zaprojektowanie przebudowy budynku socjalno-technicznego, budowy budynku socjalnego, budowy części garażowej oraz modernizacji gospodarki odpadowej oczyszczalni ścieków. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla Zamawiającego objętych inwestycją dofinansowaną ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 66,67 % wartości inwestycji. Wkład własny Zamawiającego stanowi 33,33 % wartości inwestycji. Wykonawca zobowiązany będzie do finansowania inwestycji w części niepokrytej udziałem własnym Zamawiającego, na czas poprzedzający wypłatę środków z promesy na zasadach w niej opisanych. Zapłata wynagrodzenia Wykonawcy inwestycji w całości nastąpi po wykonaniu inwestycji w terminie nie dłuższym, niż 35 dni od dnia odbioru inwestycji przez Zamawiającego. Kopia promesy, o której mowa powyżej stanowi załącznik do projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Realizacja została podzielona na dwa etapy:
I ETAP obejmuje zaprojektowanie inwestycji w zakresie modernizacji i rozbudowy części mechanicznej, biologicznej i osadowej oczyszczalni ścieków, modernizacji gospodarki odpadowej oczyszczalni ścieków, przebudowy budynku socjalno-technicznego, budowę części garażowej, budowę budynku socjalnego oraz uzyskanie wszelkich niezbędnych dokumentów do prawidłowej realizacji zadania, a w szczególności opinii, uzgodnień oraz decyzji administracyjnych.
II ETAP obejmuje wykonanie robót budowlanych objętych opracowaną dokumentacją projektową w zakresie: modernizacji i rozbudowy części mechanicznej, biologicznej
i osadowej oczyszczalni ścieków wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego nad całością inwestycji w trakcie jej realizacji oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
UWAGA!!!
• Zamawiający informuje, że w programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ zawarte są rozwiązania dot. zaprojektowania oraz wykonania robót budowlanych w zakresie: modernizacji gospodarki odpadowej oczyszczalni ścieków – część osadowa, przebudowy budynku socjalno-technicznego – część socjalna budynku nr 1 (zgodnie z oznaczeniem w PZT), budowę części garażowej – obiekt nr 16, budowa budynku socjalnego – obiekt nr 17 (zgodnie z oznaczeniem w PZT) a także sprawowanie nadzoru autorskiego nad całością inwestycji w trakcie jej realizacji. Przedmiotem niniejszego zamówienia objęte jest wyłącznie sporządzenie dokumentacji projektowej dla ww. obiektów oraz sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie ich realizacji. Przedmiot zamówienie nie obejmuje wykonania robót budowlanych.
• Zamawiający posiada projekt budowlany pn. "Modernizacja Oczyszczalni Ścieków Komunalnych w Zagórzu obejmująca jej przebudowę i rozbudowę" z 2015 r. na podstawie którego uzyskał pozwolenie na budowę w kwietniu 2017 r. Wykonawca zobowiązany będzie do uzyskania decyzji zmieniającej ww. pozwolenie lub uzyskanie nowej decyzji administracyjnej na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej w pierwszym etapie zamówienia.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres prac określony został w programie funkcjonalno-użytkowych stanowiący jednolicie załącznik Nr 9 do SWZ.
Dodatkowe CPV:
74222000-1 Usługi projektowania architektonicznego
74232000-4 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
74232200-6 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45252100-9 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków
45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ cena oferty najkorzystniejszej niepodlegającej odrzuceniu przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Ponadto Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 21985020,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 30528600,00 PLN
| 2023-05-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |