Budowa drogi dojazdowej do nowego cmentarza od ul. Rolnej wraz z niezbędną infrastrukturą w Opocznie
GMINA OPOCZNO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00227981
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00227981/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-23 10:07
- Lokalizacja
- Opoczno, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cc575d81-e4e3-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 7681717575
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00227981 z dnia 2023-05-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi dojazdowej do nowego cmentarza od ul. Rolnej wraz z niezbędną infrastrukturą w Opocznie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OPOCZNO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648379
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Staromiejska 6
1.5.2.) Miejscowość: Opoczno
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-300
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44/7860137
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia21@um.opoczno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.opoczno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cc575d81-e4e3-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi dojazdowej do nowego cmentarza od ul. Rolnej wraz z niezbędną infrastrukturą w Opocznie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cc575d81-e4e3-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00227981
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00019357/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Budowa drogi dojazdowej do nowego cmentarza od ul. Rolnej wraz z niezbędną infrastrukturą w Opocznie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00196272
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
5.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie drogi do nowego cmentarza od ul. Rolnej w Opocznie, z jednostronnym chodnikiem oraz zatokami postojowymi w rejonie cmentarza wraz z niezbędną infrastrukturą w zakresie realizacji zadania pn.: Budowa drogi dojazdowej do nowego cmentarza od ul. Rolnej wraz z niezbędną infrastrukturą w Opocznie.
5.2 Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Wykonanie robót przygotowawczych,
2) Wykonanie robót ziemnych,
3) Wykonanie podbudowy i nawierzchni,
4) Wykonanie robót brukarskich,
5) Wykonanie odwodnienia,
6) Wykonanie oznakowania,
7) Rozbudowę sieci kanalizacji deszczowej,
8) Wykonanie robót wykończeniowych,
9) Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej,
10) Wykonanie projektu czasowej i stałej organizacji ruchu,
11) Uzyskanie wszelkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przekazania obiektu do użytkowania.
Uwaga: Przedmiot zamówienia nie obejmuje budowy sieci kanalizacji sanitarnej, budowy sieci wodociągowej, budowy oświetlenia ulicznego. Odwodnienie drogi na odcinku od cmentarza, od działki nr 170/4 obręb 8 w kierunku wschodnim do działki nr 208/1 obręb 8, należy wykonać poprzez wpusty deszczowe podłączone bezpośrednio do studni retencyjnych. Odcinek drogi od ulicy Rolnej do cmentarza należy wykonać poprzez sieć kanalizacji deszczowej.
5.3. Szczegółowy zakres oraz sposób wykonania przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, na którą składają się:
1) projekt budowlany - Załącznik nr 1 do SWZ,
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) - Załącznik nr 2 do SWZ,
3) przedmiar robót - pomocniczo - Załącznik nr 3 do SWZ,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232452-5 - Roboty odwadniające
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 17.05.2023 r. ,do godz. 10:00, wpłynęło 5 ofert tj.:Nr oferty Nazwa i adres Wykonawcy Cena brutto Długość okresu gwarancji
1 Przedsiębiorstwo Robót
Drogowo-Mostowych Sp. z o.o.
ul. Południowa 17/19
97-300 Piotrków Trybunalski 5 683 335,10 zł 60 m-cy
2 „DROMED”
Rospędek, Więckowski
Spółka Jawna
ul. Leśna 11
26-300 Opoczno 5 817 470,39 zł 60 m-cy
3 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Opocznie
ul. Krótka 1
26-300 Opoczno 5 862 766,56 zł 60 m-cy
4 STAR BUDOWA
INWESTYCJE Sp. z o.o.
Tychów Stary 75
27-220 Mirzec 8 908 798,11 zł 60 m-cy
5 Zakład Budowlano – Drogowy
„DUKT”
Sp. z o.o. Spółka Komandytowa
ul. Przedborska 84
29-100 Włoszczowa 6 179 281,43 zł 60 m-cy
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 4 965 000,00 zł brutto. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5683335,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8908798,11 PLN
| 2023-05-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |