Przebudowa drogi powiatowej nr 1331 D Ujeździec Wielki (w terenie zabudowanym)
Zarząd Dróg Powiatowych w Trzebnicy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00445945
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00445945/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-06 08:46
- Lokalizacja
- Trzebnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2f32662a-aaf7-11ee-a06e-7a3efa199397
- Identyfikator
- 9151626021
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00445945 z dnia 2024-08-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 1331 D Ujeździec Wielki (w terenie zabudowanym)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Trzebnicy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 932712041
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Łączna 1c
1.5.2.) Miejscowość: Trzebnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 713870617
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drogi@powiat.trzebnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drogi.trzebnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/drogi_trzebnica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi powiatowej nr 1331 D Ujeździec Wielki (w terenie zabudowanym)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2f32662a-aaf7-11ee-a06e-7a3efa199397
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00445945
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00010082
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DTiZP/200/2/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.:
,,Przebudowa drogi powiatowej nr 1331 D Ujeździec Wielki (w terenie zabudowanym)”.
2. Przedsięwzięcie obejmuje:
Zakres robót obejmuje: jako etap I - przebudowę drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania z droga powiatowa nr 1400D (bez skrzyżowania) do nowej nawierzchni w stronę m. Domanowice. Długość przebudowywanego odcinka: 557,46 m. Zaprojektowaną drogę o szerokości 5,5 m, pobocza o szerokości 1,0 m. Przebieg drogi powiązany został z wybudowanym chodnikiem po stronie prawej. Przy szkole zaprojektowano zatokę postojową dla dwóch autobusów o wymiarach 2×19×3 m wraz z chodnikiem. Jako etap II i III realizacji przewidziane jest wykonanie miejsc postojowych dla samochodów osobowych w rejonie działki nr 188. Zaprojektowano 9 miejsc postojowych o wymiarach 5×2,5 m w etapie II i 7 miejsc postojowych o wymiarach 5×2,5 m w etapie III.
Wszystkie trzy etapy przewidziane są do realizacji w ramach niniejszego postępowania przetargowego.
3. Konstrukcja nawierzchni.
Konstrukcję drogi zaprojektowano dla następujących założeń:
Kategoria ruchu: KR2, Głębokość przemarzania: hz=0,8 m, Grupa nośności podłoża G3, Mrozoodporność podłoża nawierzchni 0,55hz: 0,44 m
Nawierzchnia dróg– beton asfaltowy:
– warstwa ścieralna – beton asfaltowy AC11S gr. 4 cm; – warstwa wiążąca – beton asfaltowy AC16W gr. 8 cm; – podbudowa zasadnicza – kruszywo łamane stab. mechanicznie 0/31,5 gr. 20 cm; – w-w wzmacniająca – piasek stabilizowany cementem Rm=2,5 MPa gr. 15 cm.
Nawierzchnia zjazdów: – beton asfaltowy: – warstwa ścieralna – beton asfaltowy AC11S gr. 4 cm; – warstwa wiążąca – beton asfaltowy AC16W gr. 5 cm; – podbudowa zasadnicza – kruszywo łamane stab. mechanicznie 0/31,5 gr. 20 cm; – w-w wzmacniająca – piasek stabilizowany cementem Rm=2,5 MPa gr. 15 cm.
Nawierzchnia dróg – beton asfaltowy warstwa ścieralna: – warstwa ścieralna – beton asfaltowy AC11S gr. min. 4 cm; Na połączeniu nawierzchni z betonu asfaltowego z włazami i innymi urządzeniami należy zastosować bitumiczną taśmę uszczelniającą. Nawierzchnia zatoki postojowej – kostka betonowa: – warstwa ścieralna – kostka betonowa typu Behaton gr. 8 cm – kolor grafitowy – podsypka cementowo-piaskowa 1:3 gr. 3 cm – podbudowa zasadnicza - kruszywo łamane 0/31,5 mm grubości 15 cm. – podbudowa pomocnicza – piasek stabilizowany cementem, Rm=5 MPa gr. 13 cm. – w-w wzmacniająca – piasek stabilizowany cementem Rm=2,5 MPa gr. 15 cm Nawierzchnia miejsc postojowych – kostka betonowa: – warstwa ścieralna – kostka betonowa typu Behaton gr. 8 cm – kolor grafitowy – podsypka cementowo-piaskowa 1:3 gr. 3 cm – podbudowa zasadnicza - kruszywo łamane 0/31,5 mm grubości 24 cm. – w-w wzmacniająca – piasek stabilizowany cementem Rm=2,5 MPa gr. 15 cm Nawierzchnia chodników – kostka betonowa: – warstwa ścieralna – kostka betonowa gr. 8 cm – kolor szary – podsypka cementowo-piaskowa 1:3 gr. 3 cm – podbudowa zasadnicza - kruszywo łamane 0/31,5 mm grubości 15 cm. – w-w wzmacniająca – piasek stabilizowany cementem Rm=1,5 MPa gr. 10 cm Nawierzchnia poboczy, zjazdu – warstwa ścieralna – kruszywo łamane stab. mechanicznie 0/31,5 /frez gr. 15 cm Uwaga: Nośność podbudowy z kruszywa łamanego, wyrażona wtórnym modułem odkształcenia Ev2, musi wynosić co najmniej Ev2=130 MPa (wtórny moduł odkształcenia – płyta VSS) dla dróg, zatok postojowych, miejsc postojowych i zjazdów oraz Ev2=100 MPa dla chodników. Zestawienie projektowanych powierzchni: • Nawierzchnia drogi: 3097,5 m 2 , • Nawierzchnia drogi – warstwa ścieralna: 75,0 m 2 , • Nawierzchnia zatoki postojowej: 130,1 m 2 , • Nawierzchnia miejsc postojowych, Etap II: 114,0 m 2 , • Nawierzchnia miejsc postojowych, Etap III: 88,5 m 2 , • Nawierzchnia zjazdów, Etap I: 362,7 m 2 , • Nawierzchnia zjazdów, Etap III: 177,9 m 2 , • Nawierzchnia chodników, Etap I: 174,0 m 2 , • Nawierzchnia chodników, Etap II: 69,2 m 2 , • Nawierzchnia chodników, Etap III: 61,0 m 2 , • Nawierzchnia poboczy, zjazdu 304,5 m 2 .
4. Informacja dotycząca odstępstwa od zatwierdzonego projektu budowlanego Zgodnie z art.36a ust. 5 Ustawy z dn. 09-02-2016r Prawo budowlane (jednolity tekst Dz.U.2020.1333) dopuszcza się dokonanie nieistotnych zmian w stosunku do opracowanej dokumentacji po wcześniejszym uzgodnieniu z projektantem i Inspektorem nadzoru.
5. Organizacja ruchu na czas prowadzenia robót.
Wykonawca będzie odpowiedzialny i pokryje wszelkie koszty związane z opracowaniem, zatwierdzeniem i wdrożeniem tymczasowego projektu organizacji ruchu na czas wykonania robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ, które obejmują:
Przedmiary robót (załącznik nr 8 do niniejszej SWZ), kosztorysy ofertowe (załącznik nr 9 do niniejszej SWZ), projekt budowlany: opis techniczny (załącznik nr 10 do niniejszej SWZ) i część rysunkowa (załącznik nr 11 do niniejszej SWZ), wzór umowy (załącznik nr 12 do niniejszej SWZ), szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (załącznik nr 14 do niniejszej SWZ), projekt SOR (załącznik nr 15 do niniejszej SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45113000-2 - Roboty na placu budowy
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
45233225-2 - Roboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1155092,90 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1813759,11 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1155092,90 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GM Snadna Witkowska Spółka Jawna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6210038354
7.3.3) Ulica: Transportowa 3
7.3.4) Miejscowość: Krotoszyn
7.3.5) Kod pocztowy: 63-700
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1155092,90 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
| 2024-08-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |