Zakup dwóch 17-osobowych autobusów do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym również osób przemieszczających się na wózkach inwalidzkich
GMINA JANOWIEC KOŚCIELNY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00067317
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00067317/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-27 19:26
- Lokalizacja
- Janowiec Kościelny, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-11446d6d-0ecc-4338-8724-0ecf7b71e333
- Identyfikator
- 9840162034
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00067317 z dnia 2025-01-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup dwóch 17-osobowych autobusów do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym również osób przemieszczających się na wózkach inwalidzkich
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JANOWIEC KOŚCIELNY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743019
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 62
1.5.2.) Miejscowość: Janowiec Kościelny
1.5.3.) Kod pocztowy: 13-111
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: 896262061
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@janowiec.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: janowiec.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/10237811.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup dwóch 17-osobowych autobusów do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym również osób przemieszczających się na wózkach inwalidzkich2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-11446d6d-0ecc-4338-8724-0ecf7b71e333
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00067317
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00055420/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Zakup dwóch 17-osobowych autobusów do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym również osób przemieszczających się na wózkach inwalidzkich
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00614796
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GT.271.12.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup dwóch 17-osobowych autobusów do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym również osób przemieszczających się na wózkach inwalidzkich - uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w szczegółowym opisie technicznym autobusów, który stanowi załącznik Nr 4 do SWZ, który stanowi jednocześnie załącznik Nr 2 do projektowanych postanowień umowy (dalej PPU) oraz w PPU, które stanowią załącznik Nr 3 do SWZ.
3. Oferowany przez wykonawcę przedmiot zamówienia ma odpowiadać wymogom określonym w SWZ, w szczególności w szczegółowym opisie technicznym autobusów, który stanowi załącznik Nr 4 do SWZ, który stanowi jednocześnie załącznik Nr 2 do PPU. Wszystkie wskazane w dokumentacji SWZ (w tym jej załącznikach) znaki towarowe, patenty lub pochodzenie należy rozumieć, jako przykładowe i wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.
Przez produkt równoważny dla wyspecyfikowanego przedmiotu zamówienia rozumie się produkt o parametrach i funkcjonalnościach odpowiadającym co najmniej minimalnym parametrom i funkcjonalnościom wyszczególnionym i określonym w szczegółowym zakresie, w opisie przedmiotu zamówienia (szczegółowym opisie technicznym autobusów, który stanowi załącznik Nr 4 do SWZ, który stanowi jednocześnie załącznik Nr 2 do PPU).
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W tym celu wykonawca jest zobowiązany załączył do oferty stosowne dokumenty, zawierające opis / parametry / funkcjonalność zastosowanych rozwiązań równoważnych.
Ww. dokumenty powinny pozwolić Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie rozwiązań równoważnych z wymaganiami określonymi w SWZ.
4. Zakup dofinansowany z programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą „Program wyrównywania różnic między regionami III” Obszar D – likwidacja barier transportowych.
5. Jest to zamówienie na dostawę o kodzie alfanumerycznym słownika podstawowego CPV:
34120000-4 - Pojazdy silnikowe do transportu 10 lub więcej osób
34121000-1 - Autobusy i autokary
6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
W związku z tym, że przedmiotem zamówienia jest dostawa 17-osobowych autobusów do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym również osób przemieszczających się na wózkach inwalidzkich – uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym, w ramach programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą „Program wyrównywania różnic między regionami III” Obszar D – likwidacja barier transportowych, zamówienie jest niepodzielne na części. Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części, ponieważ zgodnie z art. 25 ust. 2 ustawy Pzp przedmiotowe zamówienie „ze organizacyjnych i ekonomicznych tworzy nierozerwalną całość”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34120000-4 - Pojazdy silnikowe do transportu 10 lub więcej osób
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Gmina Janowiec Kościelny (dalej zamawiający), działając na podstawie art. 260 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. 2024 poz. 1320)(zwanej dalej ustawą Pzp) informuje, że unieważnił ww. postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, gdyż oferta z najniższą ceną (spośród ofert niepodlegających odrzuceniu) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwotę 539 360,00 zł brutto. W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły następujące oferty: 1. Biedulewicz Jerzy Jan Przedsiębiorstwo Usługowe Bus Service, ul. Portowa 44, 16-300 Augustów z ceną 949 560,00 zł; 2. USŁUGI TRANSPORTOWE EURO-BUS Andrzej Krysztofowicz, ul. Poznańska 47a, 62-540 Kleczew z ceną 737 780,00 zł; 3. GREEN WAY Kamila Sadowska, ul. Chmielna 68G, 05-825 Makówka z ceną 482 160,00 zł. Zgodnie z art. 239 ust. 1 ustawy Pzp „zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w dokumentach zamówienia”. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu jako jedyne kryterium oceny ofert określił cenę. Ponadto zgodnie z art. 239 ust. 2 ustawy Pzp „najkorzystniejsza oferta to oferta przedstawiająca najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny lub kosztu lub oferta z najniższą ceną lub kosztem.” W toku badania ofert pod względem zaistnienia przesłanek odrzucenia oferty, o których mowa w art. 226 ust. 1 ustawy Pzp, zamawiający stwierdził przesłankę odrzucenia oferty wykonawcy Biedulewicz Jerzy Jan Przedsiębiorstwo Usługowe Bus Service, ul. Portowa 44, 16-300 Augustów (Zamawiający odrzucił ofertę wykonawcy działając na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, ponieważ jest niezgodna w treści z warunkami zamówienia) i oferty wykonawcy GREEN WAY Kamila Sadowska, ul. Chmielna 68G, 05-825 Makówka (Zamawiający odrzucił ofertę wykonawcy działając na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8, w związku z art. 224 ust. 6 ustawy Pzp, ponieważ zawiera ona rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia) oraz nie stwierdził przesłanek odrzucenia oferty złożonej przez USŁUGI TRANSPORTOWE EURO-BUS Andrzej Krysztofowicz, ul. Poznańska 47a, 62-540 Kleczew. Tym samym oferta USŁUGI TRANSPORTOWE EURO-BUS Andrzej Krysztofowicz, ul. Poznańska 47a, 62-540 Kleczew została najwyżej oceniona spośród ofert niepodlegających odrzuceniu, w jedynym kryterium oceny ofert określonym w SWZ tj. cena, gdyż jest ofertą z najniższą ceną spośród ofert niepodlegających odrzuceniu. Oferta wykonawcy USŁUGI TRANSPORTOWE EURO-BUS Andrzej Krysztofowicz, ul. Poznańska 47a, 62-540 Kleczew opiewa na kwotę 737 780,00 zł brutto, natomiast kwota przeznaczona przez zamawiającego na sfinansowanie zamówienia wynosi 539 360,00 zł brutto.Zamawiający nie ma możliwości finansowych zwiększenia ww. kwoty do wysokości ceny oferty z najniższą ceną spośród ofert niepodlegających odrzuceniu tj. oferty wykonawcy USŁUGI TRANSPORTOWE EURO-BUS Andrzej Krysztofowicz, ul. Poznańska 47a, 62-540 Kleczew opiewającej na kwotę 737 780,00 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 737780,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 737780,00 PLN
| 2025-01-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |