Wspieranie rodziny - treningi kompetencji opiekuńczo - wychowawczych i umiejętności społecznych dla mieszkańców Gminy Pieszyce

Gmina Pieszyce/Centrum Usług Społecznych w Pieszycach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00067345
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00067345/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-27 20:09
Lokalizacja
Pieszyce, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fa7d8a4a-cc4a-46ee-8cf1-a578ee330612
Identyfikator
8821470449
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi szkolenioweUsługi społeczneUsługi edukacyjne i szkolenioweUsługi edukacji osób dorosłych oraz inneUsługi psychiatryczne lub psychologiczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00067345 z dnia 2025-01-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wspieranie rodziny - treningi kompetencji opiekuńczo - wychowawczych i umiejętności społecznych dla mieszkańców Gminy Pieszyce

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pieszyce/Centrum Usług Społecznych w Pieszycach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 005811068

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kopernika, 124

1.5.2.) Miejscowość: Pieszyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-250

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 74 836 52 45

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: cus@pieszyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pieszyce.naszcus.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1041341

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Centrum Usług Społecznych w Pieszycach - instytucja lokalna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wspieranie rodziny - treningi kompetencji opiekuńczo - wychowawczych i umiejętności społecznych dla mieszkańców Gminy Pieszyce

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fa7d8a4a-cc4a-46ee-8cf1-a578ee330612

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00067345

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00007324/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Wspieranie rodziny - treningi kompetencji opiekuńczo - wychowawczych i umiejętności społecznych dla mieszkańców Gminy Pieszyce

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zwiększenie dostępności oraz rozwój usług społecznych dla mieszkańców Gminy Pieszyce nr FEDS.07.07¬-IP.02¬-0003/24-00 współfinansowanego ze środków Regionalnego Funduszu Europejskiego dla Dolnego Śląska 2021-2027, Priorytet 7 Fundusze Europejskie na rzecz rynku pracy i włączenia społecznego na Dolnym Śląsku, Działanie 7.7 Rozwój usług społecznych i zdrowotnych, 7.7.B Tworzenie i rozwój CUS

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00007352

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: CUS.ZP.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 462000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Trening umiejętności społecznych pt. „ Halo jestem!” Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów treningu umiejętności społecznych pod nazwą: „Halo jestem!” dla dwóch grup wiekowych (10-12 lat i 13-14 lat) do 15 osób każda grupa tj. ok 30 osób łącznie. W ramach projektu planuje się przeprowadzić 5 cykli treningów dla każdej grupy do 15 osób. Każdy cykl zorganizowany, rozpoczęty i zakończony powinien być do 18 tygodni (przyjmując harmonogram pracy szkół i organizacji roku szkolnego czyli jeden cykl w semestrze planowane rozpoczęcie luty 2025 r. – zakończenie czerwiec 2027 r.)
Każdy cykl warsztatów obejmuje indywidualne wsparcie psychologiczne w formie konsultacji dla jednego dziecka - max 4 godziny do wykorzystania opcjonalnie.
Celem realizacji zadania jest zapewnienie wsparcia w zakresie kompetencji emocjonalno-społecznych. Wzmacnianie umiejętności w zakresie rozpoznawania i reagowania na swoje i cudze emocje, współpracę w grupie, usprawnianie komunikacji, radzenie sobie w sytuacjach konfliktowych, zgodnie z ustawą z 9.06.2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 5 do SWZ, który stanowi integralną część zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

85320000-8 - Usługi społeczne

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

80400000-8 - Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne

85121270-6 - Usługi psychiatryczne lub psychologiczne

4.5.5.) Wartość części: 327000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Trening kompetencji opiekuńczo - wychowawczych pod tytułem „Rodzic – to brzmi dumnie”
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie treningu kompetencji opiekuńczo - wychowawczych pod nazwą „Rodzic - to brzmi dumnie”. Trening kompetencji opiekuńczo - wychowawczych obejmować będzie 5 cykli zajęć dla grupy do 10 osób (rodziców) w całym okresie realizacji zadania. Każdy cykl zorganizowany, rozpoczęty i zakończony powinien być do 10 tygodni, a zatem spotkania powinny odbywać się cyklicznie (przyjmując harmonogram pracy szkół i organizacji roku szkolnego czyli jeden cykl w semestrze planowane rozpoczęcie luty 2025 r. – zakończenie czerwiec 2027 r.)
Każdy cykl warsztatów obejmuje indywidualne wsparcie psychologiczne w formie konsultacji jednego rodzica - max 3 godziny do wykorzystania.
Celem realizacji zadania jest zapewnienie wsparcia rodzicom, opiekunom w tym z rodzin zastępczych
w podnoszeniu kompetencji społecznych i osobistych w celu wsparcia procesu wychowawczego, zgodnie z ustawą z dnia 09.06.2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 5a do SWZ, który stanowi integralną część zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

85320000-8 - Usługi społeczne

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

80400000-8 - Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne

85121270-6 - Usługi psychiatryczne lub psychologiczne

4.5.5.) Wartość części: 135000 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający wezwał Wykonawcę do złożenia wyjaśnień dotyczących zaoferowanej ceny w trybie art. 224 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp, wskazując na wątpliwości co do możliwości realizacji zamówienia za zaoferowaną kwotę. Wykonawca nie udzielił wymaganych wyjaśnień w wyznaczonym terminie. Brak odpowiedzi Wykonawcy uniemożliwił Zamawiającemu ocenę zasadności oferty, co skutkuje niemożliwością wyboru najkorzystniejszej oferty zgodnie z art. 239 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający odrzucił ofertę wykonawcy.Zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2024 poz. 1320, z późn. zm.), wszystkie oferty podlegały odrzuceniu, dlatego Zamawiający unieważnia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający wezwał Wykonawcę do złożenia wyjaśnień dotyczących zaoferowanej ceny w trybie art. 224 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp, wskazując na wątpliwości co do możliwości realizacji zamówienia za zaoferowaną kwotę. Wykonawca nie udzielił wymaganych wyjaśnień w wyznaczonym terminie. Brak odpowiedzi Wykonawcy uniemożliwił Zamawiającemu ocenę zasadności oferty, co skutkuje niemożliwością wyboru najkorzystniejszej oferty zgodnie z art. 239 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający odrzucił ofertę wykonawcy.Zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2024 poz. 1320, z późn. zm.), wszystkie oferty podlegały odrzuceniu, dlatego Zamawiający unieważnia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2025-01-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi