Wymiana dźwigów osobowych wraz z modernizacją instalacji w budynku A Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w Gdańsku przy ul. Narutowicza 11/12.
Politechnika Gdańska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00230419
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00230419/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-24 11:17
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d1ada7c2-e4d1-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 5840203593
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00230419 z dnia 2023-05-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana dźwigów osobowych wraz z modernizacją instalacji w budynku A Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w Gdańsku przy ul. Narutowicza 11/12.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Gdańska
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001620
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Narutowicza 11/12
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-233
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.7.) Numer telefonu: 583486153
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: logistyka@eti.pg.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pg.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pg_edu1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana dźwigów osobowych wraz z modernizacją instalacji w budynku A Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w Gdańsku przy ul. Narutowicza 11/12.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d1ada7c2-e4d1-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00230419
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00195141
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: CRZP/96/009/R/2023.
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie wykonanie, dostawa i zainstalowanie 2 nowych dźwigów osobowych wraz ze wszystkimi wymaganymi instalacjami i systemami oraz niezbędnym remontem (wewnątrz i zewnątrz) szybu dźwigowego i pomieszczenia maszynowni. Wszystkie pomieszczenia, instalacje i systemy związane z wymianą dźwigów muszą być dostosowane do aktualnie obowiązujących przepisów i norm branżowych ze szczególnym uwzględnieniem wymogów ochrony pożarowej, BHP i Urzędu Dozoru Technicznego (dalej UDT).
2. Zamówienie swoim zakresem obejmuje w szczególności:
• Wykonanie i uzgodnienie dokumentacji projektowej wymiany dźwigów oraz dokumentacji branżowych (konstrukcyjna, elektryczna, teletechniczna),
• Uzyskanie pozwoleń i decyzji wymaganych do przeprowadzenia wymiany - w tym wykonanie dokumentacji do Urzędu Dozoru Technicznego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę (o ile będzie takie konieczne),
• Wykonanie niezbędnych prac adaptacyjnych i towarzyszących (między innymi zaprojektowanie i wykonanie linii teletechnicznej do komunikacji dwustronnej oraz zaprojektowanie i wymiana linii elektroenergetycznej zasilającej urządzenia dźwigowe),
• Wykonanie demontażu istniejących dźwigów, materiały z demontażu przekazać Zamawiającemu we wskazane miejsce na terenie Kampusu PG - przewóz na koszt Wykonawcy,
• Wykonanie, dostawę i montaż nowych dźwigów osobowych wg. przedstawionej i zaakceptowanej przez zamawiającego dokumentacji (przystosowanie urządzenia do przewozu osób niepełnosprawnych) wraz z niezbędnymi pracami towarzyszącymi,
• Opracowanie oraz dostarczenie zamawianemu kompletnej dokumentacji powykonawczej zamontowanych urządzeń oraz prac towarzyszących (dokumentacje branżowe, opracowania towarzyszące ekspertyzy) wraz z dokumentami określającymi projektową żywotność urządzenia,
• Uzyskanie wymaganych aktualnymi przepisami praw dopuszczenia i zezwoleń na eksploatację dźwigów osobowych wraz z opłaceniem kosztów badań przez JN UDT (koszty rejestracji ponosi Zamawiający),
• Konserwacja dostarczonych dźwigów przez okres trwania gwarancji zgodnie z instrukcją konserwacji oraz rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30 października 2018 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego (Dz. U. z 2018 r. poz. 2176).
3. Zamawiający oświadcza, że ma prawo do dysponowania nieruchomościami, na których przewidziano realizacje robót budowlanych w budynku A Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej przy ul. Siedlickiej 5a, 80-222Gdańsk, działka nr 357/12 obręb 55, Gdańsk, jednostka ewidencyjna: m. Gdańsk. Stosowne oświadczenia do celów uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych zostanie dostarczone, w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, o ile będą konieczne.
4. Wszystkie roboty budowlane zostaną wykonane w budynku A Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej przy ul. Siedlickiej 5a, 80-222Gdańsk, działka nr 357/12 obręb 55, Gdańsk, jednostka ewidencyjna: m. Gdańsk. Realizacja zamówienia powinna przebiegać w sposób umożliwiający funkcjonowanie budynku A Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.
5. Wykorzystanie jakichkolwiek starych elementów musi zostać wcześniej uzgodnione z Zamawiającym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
44220000-8 - Stolarka budowlana
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45000000-7 - Roboty budowlane
50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind
42961000-0 - System sterowania i kontroli
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przygotowując postępowanie Zamawiający opisał przedmiot zamówienia w sposób niejednoznaczny i niewyczerpujący za pomocą niedostatecznie dokładnych określeń podając błędne wymiary szybu windowego:1/ szerokość szybu 1550mm
2/ głębokość szybu 1650mm
zamiast odpowiednio 1440mm i 1750mm, przez co wprowadził wykonawców w błąd naruszając art. 99 ust. 1 ustawy Pzp w zw. z art. 16 pkt. 1. Tym samym Zamawiający nie wskazał w opisie zamówienia ważnych okoliczności mających wpływ na złożenie oferty. W szybie o wymiarach wskazanych przez zamawiającego w Programie funkcjonalno-osobowym nie ma możliwości montażu wymaganych dźwigów osobowych. W świetle opisanych przesłanek, opis przedmiotu zamówienia sporządzono z naruszeniem przepisów ustawy p.z.p.
Na aktualnym etapie postępowania nie ma już możliwości poprawienia dokumentów postępowania w zakresie opisu przedmiotu zamówienia. Przewidziane w p.z.p. mechanizmy wyjaśniania i poprawiania treści ofert także nie będą mogły zostać wykorzystane, ponieważ stanowiłyby niedozwoloną ingerencję w treść ofert oraz miałoby charakter negocjacji dotyczących złożonych ofert pomiędzy zamawiającym a wykonawcami co jest wprost zakazane na podstawie art. 223 ust. 1 p.z.p.
Właściwym zatem działaniem Zamawiającego będzie unieważnienie postępowania, jako że jest ono obarczone niemożliwą do usunięcia wadą, uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie prawne:
Celem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest dokonanie zgodnego z przepisami wyboru oferty i udzielenia zamówienia. W sytuacji, gdy ujawnią się przesłanki, które budzą jakąkolwiek wątpliwość, autoweryfikacja czynności Zamawiającego jest konieczna i uzasadniona.
Opisu zamówienia dokonano w sposób sprzeczny z art. 99 ust. 1 p.z.p. w związku z art. 16 pkt. 1 p.z.p. co stanowi niemożliwą do usunięcia wadę uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. W związku z powyższym zachodzą przesłanki określone w art. 255 pkt 6) w zw. z art. 457 ust. 1 pkt. 1 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zamówienie zostałoby udzielone z naruszeniem ustawy.
Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt. 6 w zw. z art. 457 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2023-05-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |