Adaptacja - przystosowanie pomieszczeń lokalu usługowego na lokale mieszkalne dla obywateli Ukrainy przy ul. Sucharskiego 17 17a w Wojkowicach w formule 'zaprojektuj i wybuduj"

Gmina Wojkowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00232360
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00232360/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-25 10:19
Lokalizacja
Wojkowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-abcaaec3-ed8a-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
6252449323
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00232360 z dnia 2023-05-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja - przystosowanie pomieszczeń lokalu usługowego na lokale mieszkalne dla obywateli Ukrainy przy ul. Sucharskiego 17 17a w Wojkowicach w formule 'zaprojektuj i wybuduj"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wojkowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257541

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana III Sobieskiego

1.5.2.) Miejscowość: Wojkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-580

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wojkowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: wojkowice.bip.net.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-abcaaec3-ed8a-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Adaptacja - przystosowanie pomieszczeń lokalu usługowego na lokale mieszkalne dla obywateli Ukrainy przy ul. Sucharskiego 17 17a w Wojkowicach w formule 'zaprojektuj i wybuduj"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-abcaaec3-ed8a-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00232360

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00048002/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Dostosowanie lokalu przy ul. Sucharskiego 17 17a w Wojkwoicach na potrzeby zakwaterowania obywateli Ukrainy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Europejski Fundusz Rozowju Regionalnego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00205120

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WPM.271.19.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Głównym celem adaptacji jest dostosowania lokalu usługowego na lokale mieszkalne dla obywateli Ukrainy w budynku mieszkalnym na działce nr 1094/14 w Wojkowicach przy ulicy Suchar-skiego 17 i 17a, z podaniem przeznaczenia ukończonych robót oraz stawianych im wymagań tech-nicznych, ekonomicznych, architektonicznych, materiałowych i funkcjonalnych.
Realizacja przedmiotu zamówienia wymaga dostosowania istniejącego lokalu usługowego w budynku mieszkalno – usługowym i wykonania dwóch mieszkań na potrzeby obywateli Ukrainy z przystosowaniem istniejącej powierzchni do aktualnie obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych, oraz dla osób niepełnosprawnych z różnymi niepełnosprawnościami.
Przedsięwzięcie obejmujące remont, niezbędną przebudowę i zmianę sposobu użytkowania istniejącego lokalu usługowego i jest zgodne z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem zgody na zmianę sposobu użytkowania istniejącego lokalu na dwa mieszkania, w celu realizacji robót budowlanych polegających na adaptowaniu lokalu dla potrzeb mieszkalnych przyszłych użytkowników. W szczególności zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wszelkie prace projektowe obejmujące roboty rozbiórkowe, konstrukcyjno-budowlane, remontowe, instalacyjne i wykończeniowe w lokalach mieszkalnych, wraz z uwzględnieniem dostępności tych lokali dla osób niepełnosprawnych. Projektant zobowiązany jest do uzyskania wymaganych przepisami opinii, uzgodnień i pozwoleń, w zakresie niezbędnym dla skutecznej realizacji zadania inwestycyjnego.

Wymagania szczegółowe dotyczące dokumentacji projektowej
Zgodnie z wytycznymi Zamawiającego dokumentacja projektowa powinna zawierać inwentaryzację i projekt budowlany pełnobranżowy w skali 1:50.
Dokumentacja projektowa powinna zawierać następujące opracowania i dokumenty:
Inwentaryzacja stanu istniejącego,
Mapa ewidencyjna i wypis z rejestru gruntów
Koncepcja funkcjonalno-użytkowa
Audyt energetyczny
Projekt budowlany
Projekt budowlany powinien zostać opracowany jako pełnobranżowy w zakresie branż: architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne i powinien zawierać:
Projekt zagospodarowania terenu składający się z części opisowej oraz części rysunkowej.
Projekt architektoniczno-budowlany zawierający zwięzły opis techniczny oraz część rysunkową. Opis techniczny powinien określać: przeznaczenie i program użytkowy obiektu budowlanego oraz, w zależności od rodzaju obiektu, jego charakterystyczne parametry techniczne, formę, funkcję, układ konstrukcyjny i rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe, w tym warunki posadowienia; podstawowe dane użytkowe, techniczne i technologiczne; dane techniczne charakteryzujące wpływ na środowisko; sposób zapewnienia warunków niezbędnych do korzystania z obiektu przez osoby niepełnosprawne, w szczególności poruszające się na wózkach inwalidzkich; warunki ochrony przeciwpożarowej, sanitarno-higieniczne i bezpieczeństwa użytkowania.
Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ)
Projekt Techniczny
Projekt techniczny powinien zostać opracowany jako pełnobranżowy w zakresie branż: architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne.
Powinien zawierać rozwiązania konstrukcyjne, sanitarne i elektryczne zawarte w projekcie budowlanym poszerzone o rozwiązania techniczne i materiałowe dla projektowanej adaptacji – przystosowania pomieszczeń w lokalu usługowym na lokale mieszkalne.
Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
Przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie.

Wymagane ilości egzemplarzy dokumentacji projektowej:
• Opracowania przedprojektowe i Projekt budowlany: 4 egz. w formie papierowej + 1 egz. w wersji elektronicznej (pdf + wersja edytowalna).
• Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, Kosztorysy inwestorskie, Przedmiary robót: 2 egz. w formie papierowej + 1 egz. w wersji elektronicznej (pdf + wersja edytowalna).
• Jednorazowa aktualizacja kosztorysów inwestorskich (w razie konieczności).

Nadzór autorski
Wykonawca dokumentacji projektowej będzie zobowiązany do pełnienia odpłatnego nadzoru autorskiego nad realizacją, w szczególności w zakresie stwierdzania zgodności realizacji z projektem i pozwoleniem na budowę, wyjaśniania rozwiązań projektowych, uzgadniania możliwości wprowadzania rozwiązań zamiennych, udziału w komisjach, odbiorach i naradach technicznych.
Przewidywany zakres robót:
• Prace przygotowawcze,
• Prace demontażowe i rozbiórkowe,
• Roboty konstrukcyjno-budowlane i remontowe,
• Roboty wykończeniowe,
• Roboty instalacyjne,
• Roboty związane z zagospodarowaniem terenu,
• Likwidacja barier architektonicznych i dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Szczegółowy opis przedmiotu stanowi Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) – załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację przedmiotowego zamówienia, a obecnie zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej.
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 2) ustawy Pzp postępowanie o udzielenie zamówienia unieważnia się, jeżeli „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
2023-05-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane