Dostawa fabrycznie nowej koparki kołowej na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Białogardzie.
Powiat Białogardzki - Zarząd Dróg Powiatowych w Białogardzie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00067710
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00067710/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-28 08:24
- Lokalizacja
- Białogard, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-83a43aa7-f107-452c-b2d1-406870224376
- Identyfikator
- 6721720236
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00067710 z dnia 2025-01-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa fabrycznie nowej koparki kołowej na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Białogardzie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Białogardzki - Zarząd Dróg Powiatowych w Białogardzie
1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Białogardzie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330960380
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Szosa Połczyńska 57
1.5.2.) Miejscowość: Białogard
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-200
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdp.powiat-bialogard.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.powiat-bialogard.pl/bip
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-83a43aa7-f107-452c-b2d1-4068702243761.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami powiatowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa fabrycznie nowej koparki kołowej na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Białogardzie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-83a43aa7-f107-452c-b2d1-406870224376
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00067710
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00013916/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa koparki kołowo-obrotowej na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Białogardzie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00023076
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DzT.271.1.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej koparki kołowej do siedziby Zamawiającego
Wymagania szczegółowe dotyczące koparki kołowej:
1. Wymagania ogólne:
a. Fabrycznie nowa, rok produkcji nie starszy niż 2024;
b. Ciężar maszyny do 12 t;
c. Wysokość do krawędzi kabiny do 3m;
d. Krótki tył maszyny tj. o promieniu zataczania mniejszym niż 1,4 m;
e. Zbiornik paliwa nie mniejszy niż 150 l umieszczony poniżej wieńca obrotu koparki;
f. Deklaracja zgodności CE;
g. Wlew paliwa zabezpieczony kluczykiem.
2. Silnik:
a. Silnik tego samego producenta co maszyna;
b. Silnik wysokoprężny, turbodoładowany spełniający normy emisji spalin Stage V;
c. Moc silnika min 80kW i pojemność nie mniej niż 4,5 l chłodzony cieczą;
d. Silnik umieszczony poniżej wieńca obrotu koparki.
3. Układ napędowy:
a. Rozstaw osi do 2,7 m;
b. Oscylacja przedniej osi min. +/- 8 st., koła bliźniacze, rama sztywna;
c. Napęd hydrostatyczny, maksymalna prędkość jazdy co najmniej 35 km/h;
d. System umożliwiający zachowanie kierunku obrotów kierownicy zgodnego z kierunkiem
skrętu kół niezależnie od kierunku jazdy (przód/tył) i położenia nadwozia.
4. Układ hydrauliczny:
a. Musi posiadać 4 instalacje zewnętrzne ( wysoki przepływ np.: chwytak, niski przepływ np.:
łyżka skarpowa, instalacja szybkozłącza, instalacja narzędzi ręcznych np.: ręczny młot
hydrauliczny);
b. Minimalna wydajność wielotłoczkowej pompy hydraulicznej układu roboczego: min 150
l/min;
c. Układ kierowniczy hydrauliczny z 3 trybami pracy: 4 kół skrętnych, 2 kół skrętnych i tzw.
„tryb kraba”;
d. Promień skrętu po zewnętrznym obrysie kół do 4,2 m.
5. Układ roboczy:
a. Max głębokość kopania co najmniej 4 m;
b. Max zasięg kopania na poziomie gruntu co najmniej 7,5 m;
c. Siła skrawania łyżki min. 60 kN;
d. Siła zrywania ramienia min. 40 kN;
e. Ruchome, obrotowe (na boki) ramię w zakresie co najmniej 120 st.;
f. Ramię robocze trójdzielne TAB;
g. System amortyzacji ramienia koparkowego;
h. Zawory bezpieczeństwa (zamki hydrauliczne) na siłownikach ramienia;
i. Szekla do podnoszenia na łączniku łyżki koparkowej;
j. Niezależne sterowane podpory przednie, lemiesz spycharkowy tył.
6. Kabina:
a. Spełniająca wymogi bezpieczeństwa i standardy ROPS;
b. Wyposażona w podgrzewany i pneumatycznie regulowany fotel operatora, osłonę
przeciwsłoneczną;
c. Wyposażona w komputer z kolorowym wyświetlaczem pozwalającym na ustawianie
parametrów pracy maszyny, diagnostykę oraz programowanie dodatkowych narzędzi np.:
młot hydrauliczny;
d. Możliwość zaprogramowania ustawień parametrów pracy elementu roboczego dla co
najmniej 4 operatorów.
e. Konstrukcja maszyny umożliwiająca bezpośredni widok na 4 koła maszyny z kabiny
operatora bez konieczności stasowania lusterek czy obracania nadwozia.
7. Wyposażenie koparki:
a. Głowica uchylno-obrotowa z szybkozłączem i chwytakiem;
b. Szybkozłącze hydrauliczne koparkowe ( kompatybilne z osprzętami koparki);
c. Łyżka standardowa 400 mm (kompatybilna z głowicą obrotową);
d. Łyżka standardowa 600 mm (kompatybilna z głowicą obrotową);
e. Łyżka skarpowa 1400 mm (kompatybilna z głowicą obrotową);
f. Łyżka trapezowa 45 st. (kompatybilna z głowicą obrotową) ;
g. Mulczer montowany na szybkozłączu hydraulicznym koparkowym o paramerach:
1) Szerokość robocza min. 100 cm;
2) Ciśnienie pracy do 300 [Bar];
3) Przepływ 120-130 l/min;
4) Ciężar własny w zakresie 630-670 kg (bez uchwytu);
5) Klapa otwierana hydraulicznie;
6) Noże robocze stałe min. 22 szt. z węglikiem spiekanym;
7) Średnica rozdrabnianego drewna do 15 cm;
8) Łańcuchy przednie ochronne;
9) Silnik tłokowy;
10) Wał na rurze.
h. Immobiliser;
i. Klimatyzacja;
j. Radio;
k. Dodatkowe światła robocze LED;
l. Błotniki kół;
m. Fabryczny system telemetryczny z wykorzystaniem systemu GPS posiadający możliwość
rejestracji danych dotyczących tankowania i ilości zużytego paliwa;
n. Kamera cofania;
o. pakiet podstawowy składający się z gaśnicy, trójkąta ostrzegawczego oraz instrukcji obsługi
operatora w języku polskim i katalogu części zamiennych.
8. Wymagania dotyczące gwarancji i serwisu:
a. Gwarancja na oferowaną koparko-ładowarkę musi wynosić co najmniej 36 miesięcy lub
3000 motogodzin;
b. Dostawca musi przedstawić Deklarację zgodności CE na oferowaną koparkę;
c. Zapewniony serwis gwarancyjny i pogwarancyjny koparki;
d. W okresie gwarancji Wykonawca zapewni na własny koszt obsługę serwisową, dojazd do
maszyny, niezbędne materiały eksploatacyjne;
e. Odległość autoryzowanego stacjonarnego punktu serwisowego nie więcej niż 50 km od
siedziby Zamawiającego;
f. Dostawca przeszkoli w cenie dostawy minimum dwóch operatorów Zamawiającego w
zakresie budowy i obsługi koparki.
4.5.3.) Główny kod CPV: 43261000-0 - Koparki mechaniczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1126680,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1126680,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1126680,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Interhandler Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 001375080
7.3.3) Ulica: Wapienna 6
7.3.4) Miejscowość: Toruń
7.3.5) Kod pocztowy: 87-100
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1126680,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2025-01-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |