Przebudowa drogi – ul. Szkolna do Twardorzeczki w m. Radziechowy w formule „zaprojektuj i wybuduj”
Gmina Radziechowy-Wieprz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00232960
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00232960/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-25 12:31
- Lokalizacja
- Radziechowy, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2f8a183f-e4eb-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 5532468835
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00232960 z dnia 2023-05-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi – ul. Szkolna do Twardorzeczki w m. Radziechowy w formule „zaprojektuj i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Radziechowy-Wieprz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182670
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wieprz 700
1.5.2.) Miejscowość: Radziechowy
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-381
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@radziechowy-wieprz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.radziechowy-wieprz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2f8a183f-e4eb-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi – ul. Szkolna do Twardorzeczki w m. Radziechowy w formule „zaprojektuj i wybuduj”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2f8a183f-e4eb-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00232960
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00004001/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa drogi – ul. Szkolna do Twardorzeczki w m. Radziechowy w formule „zaprojektuj i wybuduj”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00197038
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.271.5.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest inwestycja polegająca na przebudowie ulicy Szkolnej w Radziechowach, na terenie Gminy Radziechowy - Wieprz, powiat żywiecki, województwo śląskie.
Zamówienie w formule „zaprojektuj i wybuduj” obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych w oparciu o zatwierdzoną dokumentację, uzyskane pozwolenie na budowę lub do zgłoszenia robót budowlanych zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane (t.j. Dz.U.2021 poz.2351 ze zm.).
W przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę należy wykonać projekt budowlany, w skład którego wchodzi projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt techniczny, a także, w razie konieczności, dokumenty takie jak:
- pozwolenie wodnoprawne (w tym zgody właścicieli wód na prace objęte niniejszym zamówieniem, opracowanie umowy użytkowania gruntów);
- decyzja środowiskowa;
- wszelkie inne uzgodnienia, zgody, opinie niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę/zgłoszenia robót objętych zamówieniem.
Podstawowym celem planowanej przebudowy drogi jest jej poprawa stanu technicznego, poprawa bezpieczeństwa użytkowników ruchu, uporządkowanie wód deszczowych oraz ułatwienie dojazdu mieszkańcom sołectwa do gminy Lipowa.
Długość inwestycji wynosi : 1934,0 mb
Planowane roboty swym zakresem obejmują:
· konstrukcję jezdni;
· odwodnienie pasa drogowego;
Dokładny zakres przebudowy drogi przedstawiono graficznie na dołączonych do PFU rysunkach.
W związku z lokalizacją inwestycji na terenach zróżnicowanych wysokościowo, rozwiązania techniczne drogi oraz jej odwodnienia należy na każdym odcinku drogi rozpatrywać indywidualnie z uwzględnieniem istniejących rozwiązań.
3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej SWZ.
3.4. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 2 do niniejszej SWZ – wzór umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 25.05.2023r. Zamawiający odrzucił ofertę złożoną przez:Oferta nr 3
Nazwa Wykonawcy:
F.U.H „BATEX” Bartłomiej Stopka
na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 10 ustawy Prawo zamówień publicznych (oferta zawierająca błędy w obliczeniu ceny)
Pozostałe, złożone w postępowaniu oferty przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, dlatego zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2022.1710 t.j. z dnia 2022.08.16)
| 2023-05-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |