Wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych dla zadania pn.: „Zielone Maczki do 3 razy sztuka”
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00233047
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00233047/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-25 12:49
- Lokalizacja
- Sosnowiec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c392001a-cc87-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 6443453672
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00233047 z dnia 2023-05-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych dla zadania pn.:
„Zielone Maczki do 3 razy sztuka”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000330051
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 3 Maja
1.5.2.) Miejscowość: Sosnowiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: 322960721
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: h.musialik@um.sosnowiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mosir.sosnowiec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umsosnowiec.logintrade.net/zapytania_email,122789,7d2abc84438cefe909466dfa659fddeb.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych dla zadania pn.:„Zielone Maczki do 3 razy sztuka”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c392001a-cc87-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00233047
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00025792/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Zielone Maczki do 3 razy sztuka (BO23/XVII/3
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00162568
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.C.271.1.49.2023.HM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim oraz robót budowlanych dla zadania pn.: „Zielone Maczki do 3 razy sztuka”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – Program funkcjonalno – użytkowy.
3. Wymagany okres gwarancji wynosi 60 miesięcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do wyznaczonego terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu, tj. do dnia 19.04.2023 r. do godziny 900 – zostało złożonych sześć ofert przez nw. Wykonawców:1) CELMAR Sp. z o.o. (ul. Cyryla i Metodego 50, 41-909 Bytom)- cena zawarta w ofercie to: 639.956,70 zł brutto;
2) Zakład Usługowy "JAMPICH" Patryk Walasek (ul. Ostrogórska 32, 41-200 Sosnowiec)- cena zawarta w ofercie to: 497.781,00 zł brutto:
3) Walvi Sp. z o.o. (ul. Romanówka 32, 17-300 Siemiatycze)- cena zawarta w ofercie to: 554.405,28 zł brutto;
4) PRO-MB Michał Bil (ul. Ptasia 30, 41-503 Chorzów)- cena zawarta w ofercie to: 571.397,24 zł brutto;
5) RAK INVEST Tomasz Rak (ul. Leśna 37, 42-300 Myszków) - cena zawarta w ofercie to: 454.485,00 zł brutto;
6) ARSEM Marcin Piaszczak (ul. Przyjazna 13/2, 40-466 Katowice) - cena zawarta w ofercie to: 492.916,35 zł brutto.
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości: 262.079,00 zł (brutto). W związku z powyższym, ceny zawarte w ofertach znacznie przewyższyły kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, o której mowa powyżej, do poziomu ceny złożonej w ofercie z najniższą ceną, tym samym cena ta nie mieści się w limicie ustalonym przez Zamawiającego.
Przeprowadzenie negocjacji w trybie art. 289 ust. 1 ustawy Pzp, celem umożliwienia Wykonawcom ulepszenia złożonych ofert, w opinii Zamawiającego, wobec stanu faktycznego sprawy, jest bezcelowe ponieważ wszystkie złożone w niniejszym postępowaniu oferty znacząco przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Słusznym jest bowiem w tym przypadku domniemanie Zamawiającego, że cena najkorzystniejszej, nawet „ulepszonej” oferty lub oferta z najniższą, nawet „ulepszoną”, ceną i tak osiągnie taką wysokość, której zabezpieczenie w Planie wydatków Zamawiającego nie jest możliwe. Unieważnienie postępowania bez przeprowadzenia negocjacji i bez umożliwienia Wykonawcom ulepszenia złożonych ofert oraz bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty wynika z zasady racjonalności postępowania. Zasada ta zakłada unieważnienie postępowania – bez konieczności badania i oceny ofert – w sytuacji, gdy od początku wiadomo, że cena oferty nie zmieści się w ustalonym limicie, a Zamawiający tego limitu nie zmieni.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 454485,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 639956,70 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
1. Adres strony internetowej, na której zamieszczona jest informacja o prowadzonym postępowaniu: https://www.bip.um.sosnowiec.pl/m,7058,zamowieniapubliczne-o-wartosci-od-130000-zl.html 2. W niniejszym postępowaniu Gmina Sosnowiec - miasto posiadające prawa powiatu, Aleja Zwycięstwa 20, 41-200 Sosnowiec jest Pełnomocnikiem Zamawiającego, działającym na podstawie art. 37 ust. 2ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz zgodnie z
Pełnomocnictwem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z dnia 9 marca 2023 r. 3. Termin realizacji zamówienia tj. wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych oraz wykonanie robót budowlanych: 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
| 2023-05-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |