Modernizacja stacji uzdatniania wody w Brześciu Kujawskim

GMINA BRZEŚĆ KUJAWSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00234118
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00234118/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-26 08:52
Lokalizacja
Brześć Kujawski, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5d0c66c1-e4e9-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
8882901441
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnejModernizacja zakładów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00234118 z dnia 2023-05-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja stacji uzdatniania wody w Brześciu Kujawskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZEŚĆ KUJAWSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866815

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Władysława Łokietka 1

1.5.2.) Miejscowość: Brześć Kujawski

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-880

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 542316310

1.5.8.) Numer faksu: 542316324

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@brzesckujawski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brzesckujawski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja stacji uzdatniania wody w Brześciu Kujawskim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5d0c66c1-e4e9-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00234118

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00036862/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Rozbudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody w Brześciu Kujawskim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00199697

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BI.II.271.20.2023.KO

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Zadanie "Rozbudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody w Brześciu Kujawskim" ma na celu poprawę jakości zaopatrzenia w wodę na rozpatrywanym terenie oraz zwiększenie pewności i niezawodności całego systemu.
Zadaniem stacji uzdatniania wody jest przygotowanie oraz podanie wody o jakości odpowiadającej Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r w sprawie wymagań dotyczących jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi
Inwestycja zapewni:
- Zwiększenie ilości osób korzystających z wodociągu
- Likwidację okresowych niedoborów wody
- Dużą niezawodność pracy urządzeń jak i całego systemu zaopatrzenia w wodę.
Teren objęty inwestycją znajduje się na terenie miasta Brześć Kujawski, województwo kuj.-pomorskie

ZAKRES PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
"Rozbudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody w Brześciu Kujawskim"
Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i wykonanie prac mających na celu rozbudowę stacji uzdatniania wody w celu zwiększenia jej wydajności do 150 m3/h w m. Brześć Kujawski wraz z budową obiektów towarzyszących niezbędnych dla funkcjonowania stacji uzdatniania.
Wodę z ujęcia przewiduje się uzdatniać w następującym układzie technologicznym:
- Ujęcie wody - I stopień pompowania - projektowana docelowa wydajność
Q=150 m3/h (I st. pompowania),
- Gromadzenie wody w zbiorniku pośrednim wody surowej - istniejącym
- II stopień pompowania - pompy pośrednie - nowoprojektowane na wydajność 150 m3/h
- Napowietrzanie ciśnieniowe w aeratorze ciśnieniowym (2 istniejące plus 1 nowy), powietrze sprężone pochodzić będzie ze sprężarek bezolejowych spiralnych (nowych - 2 kpl.),
- Filtracja dwustopniowa przez złoże kwarcowe i katalityczne (filtry istniejące oraz nowe),
- Dezynfekcja wody podchlorynem sodu (istniejące),
- Zbiorniki retencyjne wody czystej (istniejący oraz nowy),
- Pompownia sieciowa (III st. pompowania) o wyd. nomin. Q = 150 m3/h (istniejąca),
W tym celu przewiduje się wykonanie następujących urządzeń i instalacji:
- rozbudowa układu uzdatniania wody do wydajności Q = 150 m3/h
w istniejącym budynku. W stacji SUW znajdować się będą wszystkie urządzenia technologiczne, które realizować będą uzdatnianie wody jak i dystrybucję wody na sieć wodociągową. Przewiduje się zainstalowanie następujących nowych urządzeń:
- pompy II stopnia (nowoprojektowane)
- mieszacz rurowy (nowoprojektowany),
- aerator ciśnieniowy (nowoprojektowany) - 1 kpl. D=2000 mm,
- filtry I i II stopnia wraz z złożem - nowoprojektowane - 2 x 2 kpl. = 4 kpl. - D=2000 mm
- montaż nowego orurowania i uzbrojenia zapewniających automatyczną pracę filtrów
- wymiana istniejącego orurowania dn200 (PE225) ze zbiornika pośredniego do aeratorów
- podłączenie istniejącej pompy płuczącej do nowych filtrów,
- podłączenie istniejącej dmuchawy do nowych filtrów,
- instalacja koniecznych przewodów technologicznych w budynku stacji,
- podłączenie sprężarki bezolejowej (spiralnej) do napowietrzania wody surowej i do napędu siłowników przepustnic pneumatycznych (systemy nowoprojektowane),
- przebudowa wewnątrz budynku Stacji Uzdatniania Wody (fundamenty),
- budowa rurociągów między obiektowych wraz z armaturą - z rur i kształtek PEHD PE100 SDR17 PN10,
- budowa nowego zbiornika wody czystej,
- wykonanie instalacji do nowych urządzeń technologicznych oraz AKPiA,
- instalacja nowego systemu sterowania, sygnalizacji i wizualizacji procesu uzdatniania wody (układu technologicznego),
- uruchomienie i rozruch instalacji i obiektów stanowiących przedmiot zamówienia.

Wykonanie dwóch (2) nowych odwiertów i studni głębinowych na działce przy ul. Królewskiej (działka nr ewid. 159/6, 158/1) oraz przy ul. Polnej (działka nr ewid. 157/2) w Brześciu Kujawskim.
Zakłada się wykonanie nowych odwiertów obok istniejących.
Połączenie nowych studni głębinowych z rozbudowaną stacją SUW
Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i wykonanie prac mających na celu zasilenie SUW wodą z planowanych studni - zakłada się podłączenie do istniejących rurociągów wody ujmowanej z istniejących studni na działkach przy ul. Królewskiej i przy ul. Polnej.
Wykonanie rurociągu z rur i kształtek - PEHD PE100 SDR17 PN10 d160
Wykonanie podłączenia studni planowanych do istniejącego systemu sterowania/komunikacji (radiowe) studni istniejących.
Wszystkie nowe studnie wyposażyć w nowe pompy głębinowe wraz z osprzętem oraz kompaktowe obudowy studni - wersja kompletna ocieplona, wykonana z laminatu poliestrowego i stali, z ogrzewaniem elektrycznym.

Szczegółowy opis prac w dokumentacji technicznej.

Zamówienie jest realizowane w systemie "Zaprojektuj i wybuduj". Nie dokonuje się podziału zamówienia na części, tj. na dokumentacje projektową i wykonawstwo. Zamawiający wymaga całościowej, kompleksowej realizacji zamówienia przez jednego wykonawcę.
Podział zamówienia na części:
Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp.
Powody niedokonania podziału:
Zakres i charakter zamówienia wykluczają jego podział na części z przyczyn technicznych, organizacyjnych, ekonomicznych i celowościowych. Postępowanie stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia z reguły jest przedmiotem zainteresowania oraz jest możliwe do zrealizowania przez przedsiębiorców stanowiących małe lub średnie przedsiębiorstwa. Przedmiotowe zamówienie ma charakter wykonawstwa jednobranżowego. Opracowanie dokumentacji oraz uzgodnień związanych z przedmiotem zamówienia ma charakter specjalistyczny oraz jest ściśle powiązane z zaplanowanymi robotami budowlanymi, część opracowań i uzgodnień będzie realizowana przez Wykonawcę w trakcie robót oraz po ich zakończeniu. Ponadto ewentualny podział zamówienia na części spowodowałby nadmierne trudności techniczne oraz ryzyko nienależytego wykonania przedmiotowego zamówienia wskutek konieczności wykonania dodatkowego świadczenia, polegającego na koordynacji działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Nierozdzielenie zadania przyczyni się do lepszej organizacji prac, sprawniejszej koordynacji nadzoru, a dodatkowo pozwoli otrzymać jedną gwarancję wykonania na całość robót. Mając powyższe na uwadze należy uznać, iż świadczenie nie może zostać spełnione częściowo bez istotnej zmiany przedmiotu, a to oznacza, iż należy je traktować jako jedną całość. Jednocześnie brak podziału zamówienia na części nie powoduje ograniczenia konkurencji oraz zapewnia równy dostęp podmiotów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Termin wykonania:
Maksymalna data zakończenia robót: 20-08-2024 r.
Termin płatności: przelew przy zastosowaniu mechanizmu podzielonej płatności (MPP) w terminie 30 dni od złożenia faktury, w tym:
- płatność częściowa w lutym 2024 r. - w kwocie 980 000,00 zł;
- płatność częściowa w maju 2024 r.,
- płatność końcowa w kwocie 980 000,00 zł (po zakończeniu wszystkich prac na podstawie protokołu odbioru wykonanych robót).

Okres gwarancji: minimum 48 miesięcy oraz okres rękojmi równy okresowi gwarancji. Jednocześnie Zamawiający wskazuje 84-miesięczny maksymalny okres gwarancji (Gmax).

Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy PZP, Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wszystkich osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, obejmujące bezpośrednie, fizyczne wykonanie wszystkich robót ogólnobudowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej

45259900-6 - Modernizacja zakładów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3555857,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6087000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2023-05-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane