Modernizacja budynku przy ul. Wilsona 2 w Brwinowie

Gmina Brwinów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00234906
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00234906/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-26 12:08
Lokalizacja
Brwinów, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8f0f9439-eefe-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
5342254858
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty rozbiórkoweInstalowanie wyrobów metalowychTynkowanieInstalowanie ścianek działowychInstalowanie sufitów podwieszanychKładzenie wykładzin elastycznychRoboty izolacyjneKładzenie płytekRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty budowlane w zakresie budynkówInstalowanie kotłówRoboty instalacyjne gazoweRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychInstalowanie wentylacjiRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie okablowania komputerowegoRoboty w zakresie okablowania elektrycznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00234906 z dnia 2023-05-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku przy ul. Wilsona 2 w Brwinowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Brwinów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269203

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Grodziska 12

1.5.2.) Miejscowość: Brwinów

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-840

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.) Numer telefonu: 22 738 25 67

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: halina.bak@brwinow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: brwinow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ugb.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja budynku przy ul. Wilsona 2 w Brwinowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8f0f9439-eefe-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00234906

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00017836/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Modernizacja budynku przy ul. Wilsona 2 w Brwinowie.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00208526

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.26.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiot umowy obejmuje roboty budowlane polegające na remoncie i przebudowie wnętrz budynku przy ul. Wilsona 2 w Brwinowie oraz adaptacji budynku do nowej funkcji – siedziby stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Brwinów.
Roboty budowlane obejmują remont i przebudowę budynku w branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej oraz dostosowanie budynku do wymagań ochrony przeciwpożarowej zgodnie z ekspertyzą pożarową dot. stanu ochrony przeciwpożarowej w związku ze zmianą sposobu użytkowania. .

2. Parametry techniczne obiektu:
Ilość kondygnacji – 2 plus częściowe podpiwniczenie
Powierzchnia zabudowy budynku: 204 m2
Powierzchnia użytkowa budynku: 292,19 m2
Całkowita wysokość bryły budynku: ok. 9,4 m

3. Przedmiot umowy obejmują wykonanie wszystkich robót zgodnie z dokumentacją budowlaną wymienioną w ust. 4, a ponadto:
1) wszystkie dostarczone urządzenia, materiały i wyposażenia mają być fabrycznie nowe i spełniać wymagania określone w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót;
2) z uwagi na bliskie sąsiedztwo budynku mieszkalnego Wykonawca zobowiązany jest prowadzić prace w taki sposób, aby nie zakłócać ciszy nocnej;
3) Wykonawca wykona Instrukcję Bezpieczeństwa Pożarowego Wykonawca wraz ze scenariuszem powykonawczym i wyposaży obiekt we wszystkie elementy (gaśnice, tabliczki, itp.) zgodnie z wykonaną Instrukcją.
4) po ukończeniu robót budowlanych, Wykonawca zorganizuje szkolenie, dla zarządcy budynku w zakresie eksploatacji obiektu. Szkolenie należy przeprowadzić w oparciu o przygotowane przez Wykonawcę Instrukcje obsługi i eksploatacji: obiektu, instalacji i urządzeń związanych z obiektem. W trakcie szkolenia należy omówić także zagadnienia dotyczące zakresu niezbędnych prac związanych z bieżącą obsługą techniczną oraz okresowymi przeglądami technicznymi z uwzględnieniem wymagań producentów urządzeń i systemów zamontowanych w budynku. Program szkolenia należy przedstawić Zamawiającemu do akceptacji w terminie 3 dni przed planowanym rozpoczęciem szkolenia.
5) Wszelkie prace związane z demontażem ścian, wykonaniem otworów w ścianach i poszerzaniem otworów drzwiowych należy prowadzić na podstawie rysunków konstrukcyjnych wykonanych przez projektanta posiadającego uprawnienia budowlane w branży konstrukcyjnej. Projektant na podstawie dokumentacji projektowej udostępnionej do niniejszego zamówienia oraz wizji lokalnej powinien określić, które z poszerzanych lub nowoprojektowanych otworów drzwiowych wymagają wymiany nadproży a następnie określić ich parametry techniczne i sposób wbudowania. Wykonawca zleci wykonanie rysunków konstrukcyjnych na własny koszt.
6) Zamówienie nie obejmuje dostawy i montażu wyposażania meblowego. W zakresie pozostaje dostawa i montaż wyposażania łazienek (parter i piętra) oraz dostawa zlewozmywaków do aneksów kuchennych.

4. Szczegółowy zakres robót będących przedmiotem umowy określa dokumentacja, stanowiąca integralną część niniejszej umowy, na którą składa się:
1) Opinia techniczna dotycząca możliwości zmiany sposoby użytkowania budynku.
2) Ekspertyza techniczna dot. stanu ochrony przeciwpożarowej.
3) Postanowienie MWK PSP WZ.52840.121.1.2023 z dnia 31.03.2023r.
4) Projekt wykonawczy Modernizacja budynku przy ul. Wilsona 2 w Brwinowie - branża architektura.
5) Projekt techniczny instalacji co z kotłownią gazową oraz instalacją wod-kan i wentylacja mechaniczną- branża sanitarna.
6) PZT – przebudowa instalacji wewnętrznej gazu dla kotła gazowego w budynku na dz. nr ew. 91/6.
7) Projekt techniczny Modernizacja budynku przy ul. Wilsona 2 w Brwinowie - branża elektryczna.
8) STWiOR– branża sanitarna.
9) STWiOR– branża elektryczna.

5. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający określa wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia - roboty hydrauliczne.
5.1. Wykonawca, przed przystąpieniem do realizacji przedmiotu umowy i nie później niż 5 dni od zawarcia umowy, obowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu:
a) oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności, o których mowa w ust. 5,
b) poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopie umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony), lub inne dokumenty.
5.2. Dokumenty stanowiące dowody zatrudnienia na podstawie stosunku pracy ww. osób mogą być przedstawione w formie anonimizowanych kopii, w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami z zakresu ochrony danych osobowych (tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL, itp). Informacje takie jak: imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji, data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania.
5.3. W trakcie realizacji zamówienia na każde żądanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu dokumenty, stanowiące dowody zatrudnienia ww. osób na podstawie stosunku pracy:
a) o których mowa w ust. 5.1,
b) zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy za ostatni okres rozliczeniowy,
c) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami z zakresu ochrony danych osobowych.
5.4. W sytuacji gdy ww. osoby, o których mowa w ust. 5, w okresie realizacji zamówienia rozwiążą umowę lub gdy uczyni to Wykonawca, zobowiązany jest on do zatrudnienia w miejsce tej osoby lub osób, innej osoby, o ile kadra pracownicza Wykonawcy nie będzie wystarczająca do wykonania zamówienia.
5.5. Nieprzedłożenie przez Wykonawcę dokumentów potwierdzających zatrudnienie osób wymienionych w ust. 5 i skierowanych do realizacji przedmiotu umowy, będzie traktowane jako niewypełnienie obowiązku zatrudnienia tych osób oraz jako niewypełnienie wymagań umowy.
5.6. Z tytułu nie wywiązywania się z realizacji postanowień zawartych w ust. 5.1-5.5. Wykonawca zapłaci karę umowną w wysokości określonej w umowie.
5.7. W umowie z Podwykonawcą powinny znaleźć się odpowiednie zapisy dotyczące zatrudnienia na podstawie stosunku pracy.
5.8. Składając ofertę Wykonawca złoży jedynie oświadczenie w zakresie zatrudnienia osób wykonujących prace, o których mowa w ust. 5 natomiast dokumentację potwierdzającą spełnianie tych wymogów obowiązany będzie przedstawić na etapie realizacji zamówienia, na żądanie Zamawiającego.
6. Przedmiot zamówienia będzie dostępny dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych i przynosić korzyści wszystkim członkom społeczeństwa poprzez równy dostęp z uwzględnieniem potrzeb tych użytkowników, których funkcjonowanie w jakimś aspekcie jest ograniczone.
7. Zamawiający nie wymaga od Wykonawcy konieczności odbycia wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.
8. Na wykonane roboty Wykonawca udziela 60-miesięcznej rękojmi za wady licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45410000-4 - Tynkowanie

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45431000-7 - Kładzenie płytek

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający Gmina Brwinów zawiadamia, że unieważnia niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art.255 pkt. 3 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022r.poz.1710 ze zm.), ponieważ cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i zamawiający nie może tej kwoty podwyższyć.

W postępowaniu wpłynęły trzy oferty – szczegóły opublikowane w dniu 25.05.2023r.
w informacji z otwarcia ofert.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1455090,33 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1809823,34 PLN

2023-05-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane