Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jenkowice
GMINA OLEŚNICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00236364
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00236364/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-29 10:04
- Lokalizacja
- Oleśnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3a58e193-a7a1-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 9111777943
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00236364 z dnia 2023-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jenkowice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OLEŚNICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934791
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 11 Listopada 24
1.5.2.) Miejscowość: Oleśnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-400
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 71 314 02 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@olesnica.wroc.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://olesnica.nowoczesnagmina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gmina-olesnica.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
Zamawiający 2
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobroszyce
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 911-17-77-340
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 16
1.5.2.) Miejscowość: Dobroszyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-410
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 71 314 11 67
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dobroszyce.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.dobroszyce.pl
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jenkowice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a58e193-a7a1-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00236364
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00053088/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Jenkowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00086615
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BI.271.4.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 7690322,27 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jenkowice” na podstawie Programu Funkcjonalno – Użytkowego (zwanego dalej PFU) oraz wykonanie robót budowlanych wg wykonanej dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jenkowice” - w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie sieci kanalizacji sanitarnej we wsi Jenkowice gm. Oleśnica oraz na terenie Gminy Dobroszyce na podstawie PFU, którego przedmiotem jest określenie wymagań dotyczących wykonania i odbioru robót budowlanych w zakresie prac zawiązanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej w ramach zadania „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jenkowice”.
2) Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie na terenie Gminy Oleśnica (we wsi Jenkowice) oraz na terenie Gminy Dobroszyce (we wsi Dobra) w obrębie dróg gminnych i powiatowych i w razie konieczności innych działek:
- sieci kanalizacji sanitarnej o łącznej długości ok 6 km w zakresie średnic 200-250 mm PCV oraz rurociągu tłocznego o średnicy 63-110 PE, długości ok 2,1 km,
- odrzutów od planowanej sieci do granic działek (ok 210 przyłączy DN160 PCV),
- niezbędnych sieciowych przepompowni ścieków wraz z niezbędną armaturą, których lokalizacja może obejmować działki prywatne.
Oferta musi zawierać podział dla przebiegu sieci na terenie Gminy Oleśnica i osobno dla terenu Gminy Dobroszyce z rozbiciem na prace projektowe i roboty budowlane oraz z uwzględnieniem kosztów studni pomiarowej (koszt studni pomiarowej po połowie dla obu gmin).
3. Przebudowa kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej: ewentualna przebudowa urządzeń obcych w niezbędnym zakresie zostanie przeprowadzona na podstawie warunków technicznych wydanych przez ich właścicieli na etapie projektu budowlanego, po ustaleniu ostatecznego przebiegu w planie budowanych sieci. W zestawieniu robót przedstawiono orientacyjne ilości robót niezbędne do wykonania. Podane ilości mają charakter poglądowy i nie uwzględniają kompletnego asortymentu robót niezbędnych do wykonania całości przedmiotu zamówienia, w związku z czym Wykonawca powinien je interpretować na własne ryzyko. Wszelkie różnice jakie wynikną w trakcie opracowywania przez Wykonawcę Projektu budowlanego i Projektu wykonawczego nie będą miały wpływu na Cenę Kontraktową oraz Czas na ukończenie robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 4 pzp, przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia tj. 6 000 000,00 zł (słownie: sześć milionów złotych 00/100).Ponieważ najniższa cena spośród złożonych ofert wynosi 7 888 631,75 zł, która przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny oferty, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7888631,75 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 19132342,50 PLN
| 2023-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |