Rewitalizacja obszarów miejskich -Zagospodarowanie podwórek na terenie miasta Złotoryja
GMINA MIEJSKA ZŁOTORYJA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00236409
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00236409/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-29 10:15
- Lokalizacja
- Złotoryja, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-30f8db73-b3a3-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
- Identyfikator
- 6941566116
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00236409 z dnia 2023-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja obszarów miejskich -Zagospodarowanie podwórek na terenie miasta Złotoryja
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA ZŁOTORYJA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647653
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Orląt Lwowskich 1
1.5.2.) Miejscowość: Złotoryja
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-500
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@zlotoryja.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zlotoryja.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/zlotoryja1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rewitalizacja obszarów miejskich -Zagospodarowanie podwórek na terenie miasta Złotoryja2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-30f8db73-b3a3-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00236409
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00059106/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.17 Rewitalizacja obszarów miejskich - Zagospodarowanie podwórek na terenie miasta Złotoryja
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00109052
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WAG.271.2.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
PRZEDMIOTEM ZADANIA (CZĘŚCI NR 1) JEST ZAGOSPODAROWANIE PODWÓREK PRZY UL. ZŁOTEJ I GÓRNICZEJ (dz. Nr 96/13, 97/1 OBRĘB 0002); PRZY UL. WOJSKA POLSKIEGO, HENRYKA POBOŻNEGO, SŁONECZNEJ (DZ. NR 152/8 OBRĘB 0008) ORAZ PRZY UL. WOJSKA POLSKIEGO, HENRYKA POBOŻNEGO, SŁONECZNEJ (DZ. NR 150/12 OBRĘB 0008)Rodzaj robót przewidzianych do wykonania w ramach Zdania:
1. roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
2. roboty ziemne
3. ułożenie krawężników, obrzeży
4. wykonanie podbudowy
5. wykonanie nawierzchni chodników, ciągów pieszo-jezdnych, parkingów, dróg dojazdowych, placów
6. dostawa i montaż elementów małej architektury
7. dostawa i montaż elementów placu zabaw
8. nasadzenia drzew i krzewów, założenie trawników, założenie ogrodów deszczowych
9. roboty towarzyszące (oznakowanie pionowe i poziome, ogrodzenia)
10. wykonanie oświetlenie terenu
11. wykonanie instalacji monitoringu terenu
Charakterystyczne parametry techniczne:
Powierzchnia jezdno-piesza (kostka gr. 8 cm) w kolorze szarym - 3607 m2
Powierzchnia chodników (kostka gr. 8 cm) w kolorze szarym- 108 m2
Powierzchnia zjazdów (kostka gr. 8 cm) w kolorze czerwonym- 9 m2
Powierzchnia chodników (kostka gr. 6 cm) w kolorze czerwonym - 245,0 m2
Powierzchnia parkingów i placów manewrowych (płyty MEBA) - 2236 m2
Powierzchnia wodoprzepuszczalna mineralno-epoksydowa - 637 m2
Krawężnik betonowy 15x30x100 cm- 1721 m
Krawężnik betonowy 15x22x100 cm najazdowy - 661 m
Obrzeża betonowe 8x30x100 cm - 810 m
Nawierzchnia trawiasta - 5808 m2
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku - Część III -Opis przedmiotu zamówienia (OPZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw
32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo
71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
71351914-3 - Usługi archeologiczne
4.5.5.) Wartość części: 2769626,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
PRZEDMIOTEM ZADANIA (CZĘŚCI) NR 2 JEST ZAGOSPODAROWANIE PODWÓREK PRZY UL. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, PRZELOT, ADAMA MICKIEWICZA, PL. JANA MATEJKI (dz. 106/24, 107, 109/32 OBRĘB 0003), PRZY UL. CMENTARNEJ (DZ. NR 83/1, 83/2, 83/3, 83/4, 139/1 OBRĘB 0004) ORAZ PRZY UL. KLASZTORNEJ, ŚW. JADWIGI I MARII KONOPNICKIEJ (DZ. NR 150/4; 150/35 OBRĘB 0003)Rodzaj robót przewidzianych do wykonania w ramach Zdania:
1. roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
2. roboty ziemne
3. ułożenie krawężników, obrzeży
4. wykonanie podbudowy
5. wykonanie nawierzchni chodników, ciągów pieszo-jezdnych, parkingów, dróg dojazdowych, placów
6. dostawa i montaż elementów małej architektury, schodów terenowych, schodów stalowych z podjazdem dla wózków
7. nasadzenia drzew i krzewów, założenie trawników, założenie ogrodów deszczowych
8. roboty towarzyszące (oznakowanie pionowe i poziome, ogrodzenia, regulacja studzienek, wymiana krat na studzienkach)
9. wykonanie oświetlenie terenu
Charakterystyczne parametry techniczne:
Powierzchnia jezdno-piesza (kostka gr. 8 cm) w kolorze szarym- 660,0 m2
Powierzchnia chodników (kostka gr. 6 cm) w kolorze czerwonym - 315,0 m2
Powierzchnia przejazdów na podwórko (kostka gr. 8 cm) w kolorze antracyt - 8,0 m2
Powierzchnia placów manewrowych, jezdno-piesza, parkingów (płyty MEBA) - 817,0 m2
Korytko betonowe odwadniające szer. 25 cm -30,0 m
Krawężnik betonowy 15x30x100 cm wyniesiony - 344,0 m
Krawężnik betonowy 15x22x100 cm najazdowy -174,0 m
Obrzeża betonowe 8x30x100 cm -108,0 m
Nawierzchnia trawiasta -745,0 m2
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku - Część III -Opis przedmiotu zamówienia (OPZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw
32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo
71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
71351914-3 - Usługi archeologiczne
4.5.5.) Wartość części: 720102,76 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
PRZEDMIOTEM ZADANIA (CZĘŚCI) NR 3 JEST ZAGOSPODAROWANIE PODWÓREK PRZY UL. RYNEK, BOH. GETTA WARSZAWSKIEGO, KLASZTORNA, I. KRASICKIEGO (DZ. 115/31 OBRĘB 0003)Rodzaj robót przewidzianych do wykonania w ramach Zdania:
1. roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
2. roboty ziemne
3. ułożenie krawężników, obrzeży
4. wykonanie podbudowy
5. wykonanie nawierzchni chodników, ciągów pieszo-jezdnych, parkingów, dróg dojazdowych, placów
6. dostawa i montaż elementów małej architektury, tężni solankowej
7. dostawa i montaż elementów placu zabaw i siłowni zewnętrznych
8. nasadzenia drzew i krzewów, założenie trawników, założenie ogrodów deszczowych
9. roboty towarzyszące (oznakowanie pionowe i poziome, ogrodzenia, renowacja murków oporowych)
10. wykonanie oświetlenie terenu
11. wykonanie instalacji monitoringu terenu
2. Charakterystyczne parametry techniczne:
Powierzchnia jezdno-piesza (kostka gr. 8 cm) w kolorze szarym - 965,0 m2
Powierzchnia chodników (kostka gr. 6 cm) w kolorze czerwonym - 553,0 m2
Powierzchnia parkingów i placów manewrowych (płyty MEBA) - 968,0 m2
Powierzchnia wodoprzepuszczalna mineralno-epoksydowa - 33,0 m2
Krawężnik betonowy 15x30x100 cm- 517 m
Krawężnik betonowy 15x22x100 cm najazdowy - 276 m
Obrzeża betonowe 8x30x100 cm - 357 m
Nawierzchnia trawiasta - 2461 m2
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku - Część III -Opis przedmiotu zamówienia (OPZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw
32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo
71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
4.5.5.) Wartość części: 1329420,48 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
PRZEDMIOTEM ZADANIA (CZĘŚCI) NR 4 JEST ZAGOSPODAROWANIE PODWÓREK PRZY UL. LETNIEJ (dz. nr 126/3, 128/2, 128/3, 128/5, 126/8, 521/8, 523/2, 523/6, 523/3, 523/5, obręb 0. 008)Rodzaj robót przewidzianych do wykonania w ramach Zdania:
1. roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
2. roboty ziemne
3. ułożenie krawężników, obrzeży, ścieków ulicznych
4. wykonanie podbudowy
5. wykonanie nawierzchni chodników, ciągów pieszo-jezdnych, parkingów, dróg dojazdowych, placów
6. założenie trawników
7. oznakowanie pionowe i poziome
8. wykonanie instalacji monitoringu terenu
Charakterystyczne parametry techniczne:
Nawierzchnia drogi dojazdowej ( bitumiczna) - 495,0 m2
Nawierzchnia z kostki betonowej (powierzchnia miejsc postojowych) (kostka gr. 8 cm kolor szary) -683,0 m2
Nawierzchnia z kostki betonowej (powierzchnia chodników) (kostka gr. 8 cm kolor szary)- 320,0 m2
Krawężnik betonowy 15x30x100 cm wyniesiony- 212,0 m
Krawężnik betonowy 15x22x100 cm najazdowy - 139,0 m
Obrzeża betonowe 8x30x100 cm - 217,0 m
Ściek uliczny z kostki betonowej o wys. 10 cm - 82,0 m
Nawierzchnia trawiasta - 430,0 m2
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku - Część III -Opis przedmiotu zamówienia (OPZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego
43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw
32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo
71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
71351914-3 - Usługi archeologiczne
4.5.5.) Wartość części: 720102,76 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3537849,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3590848,64 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3537849,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Jagielski Spółka Komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6121878414
7.3.4) Miejscowość: Bolesławice
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-05-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3537849,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W ramach postępowania dla Części nr 2 oferta najkorzystniejsza z ceną ofertową brutto w wysokości 986.502,64 zł, przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie Części nr 2. W dniu 2023-03-14 o godz. 09:00 Zamawiający na stronie internetowej postępowania (https://platformazakupowa.pl/zlotoryja) zamieścił informację, iż Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie CZĘŚCI nr 2 kwotę 720 102,76 zł brutto. Tym samym oferta najkorzystniejsza w wysokości 986.502,64 zł jest wyższa o 36,99 % od kwoty przeznaczonej na sfinansowanie Części nr 2, której to kwoty Zamawiający nie może zwiększyć do ceny oferty najkorzystniejszej.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1910190,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2034949,24 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1910190,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Jagielski Spółka Komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6121878414
7.3.4) Miejscowość: Bolesławice
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-05-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1910190,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W ramach postępowania dla Części nr 4 został złożona tylko jedna oferta z ceną 1.135.290 zł, której to cena jako najniższa przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie Części nr 4. W dniu 2023-03-14 o godz. 09:00 Zamawiający na stronie internetowej postępowania (https://platformazakupowa.pl/zlotoryja) zamieścił informację, iż Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie CZĘŚCI nr 4 kwotę 720 102,76 zł brutto. Tym samym złożona oferta w wysokości 1.135.290,0 zł jest wyższa o 57,65% od kwoty przeznaczonej na sfinansowanie Części nr 4, której to kwoty Zamawiający nie może zwiększyć do ceny oferty.
| 2023-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |