„Zakup, dostawa i montaż 2 szt. pomp głębinowych wraz z układem sterowania i wyposażeniem na potrzeby uruchomienia pompowni w byłym OG Siersza I” dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Oddział KCL
Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00236855
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00236855/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2023-05-29 12:03
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1fd17b9e-fe04-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 6262619005
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00236855 z dnia 2023-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Zakup, dostawa i montaż 2 szt. pomp głębinowych wraz z układem sterowania i wyposażeniem na potrzeby uruchomienia pompowni w byłym OG Siersza I” dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Oddział KCL
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276902504
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 207
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-914
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: awoznica@srk.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.srk.com.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
górnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zakup, dostawa i montaż 2 szt. pomp głębinowych wraz z układem sterowania i wyposażeniem na potrzeby uruchomienia pompowni w byłym OG Siersza I” dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Oddział KCL2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1fd17b9e-fe04-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00236855
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zgodnie z Opinią prawną z dnia 16.05.2023r. zastosowano tryb „z wolnej ręki”, zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 5) Ustawy Pzp . Oddział w Dąbrowie Górniczej KWKCL wnosi o udzielenie zamówienia na realizację przedmiotowego zadania w ww. trybie oraz o udzielenie zamówienia na realizację przedmiotowego zadania firmie BESTGUM POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Św. Barbary 3 w Rogowcu (97-427). Firma BESTGUM POLSKA Sp. z o.o. jest podmiotem posiadającym wieloletnie doświadczenie w realizacji prac o charakterze tożsamym lub podobnym z przedmiotem zamówienia, dotyczących dostawy i montażu pomp głębinowych wraz z układem sterowania i wyposażeniem. Firma BESTGUM POLSKA Sp. z o.o. dysponuje specjalistyczną kadrą posiadającą wiedzę oraz doświadczenie w zakresie wykonania przedmiotowego zadania.
Negocjacje cenowe do złożonej oferty zostały przeprowadzone przez Oddział, Wykonawca w dniu 18.05.2023r. przesłał ofertę ostateczną, w której potrzymał cenę z oferty.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-KCL-0033/23
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje:
1) zakup i dostawę:
- pompy głębinowe - 2 szt.;
- silnik głębinowy – 2 szt.;
- szafy sterownicze wraz z wyposażeniem - 2 kpl.;
- rury PEHD Φ225 o długości ok. 60 m; służące do odprowadzania wód na powierzchni gruntu;
- kolektor tłoczny DN200 – łącznie 120m, służące do odprowadzania wód wewnątrz otworów studziennych;
- materiałów (niezbędnych do podłączenia, tj. przewody, zasuwy, kolana kołnierzowe, trójniki, redukcje itp.);
- przewody OGŁ o długości ok. 150mb;
- zasuwy DN200 – 2 sztuki;
- kolano kołnierzowe – 2 sztuki.
2) montaż pomp z układem sterowania i wyposażeniem w miejscu wskazanym przez Zamawiającego:
- zabudowę pomp w piezometrach P1, P1bis na głębokości ok. 50 m i ok. 70 m,
- zabudowę układu sterowania tj. montaż mechaniczny, elektryczny i rozruch rozdzielnicy w miejscu zainstalowania,
- zabudowę systemu odprowadzania wody tj. rury, zasuwy, zawory zwrotne, kolana, trójniki, redukcje, rury osłonowe, rury tłoczne, połączenia (spawane, skręcane, zgrzewane) – jeżeli dotyczy,
- wykonanie betonowego fundamentu/postumentu celem posadowienia płyty montażowej lub innych prac adaptacyjnych,
- wykonanie prac związanych z usługą sprzętem ciężkim niezbędnym do wykonania prac montażowych przedmiotowego postępowania.
3) uruchomienie i rozruch systemu odwadniania,
4) montaż orurowania umożliwiającego odprowadzanie wód do kanału wód przemysłowych, zlokalizowany w odległości ok. 30 m od otworów studziennych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 42122000-0 - Pompy
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
31682210-5 - Aparatura i sprzęt sterujący
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BESTGUM POLSKA Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7692177510
7.3.4) Miejscowość: Rogowiec
7.3.5) Kod pocztowy: 97-427
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-05-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 246617,46 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 dni
| 2023-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |