Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Bulwar Czarnej Przemszy – Park Edukacyjno – Przyrodniczy (BO 23/VI/5)
Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00237786
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00237786/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-29 15:48
- Lokalizacja
- Sosnowiec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-192ac9ea-cecf-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 6440015167
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00237786 z dnia 2023-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Bulwar Czarnej Przemszy – Park Edukacyjno – Przyrodniczy (BO 23/VI/5)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515885
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Zwycięstwa 20
1.5.2.) Miejscowość: Sosnowiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 296 07 21
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: j.wilczynska@um.sosnowiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.um.sosnowiec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umsosnowiec.logintrade.net/zapytania_email,122780,1c8cc6d467760545b486208e721596bb.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Bulwar Czarnej Przemszy – Park Edukacyjno – Przyrodniczy (BO 23/VI/5)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-192ac9ea-cecf-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00237786
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00044726/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Bulwar Czarnej Przemszy-park edukacyjno przyrodniczy (BO23/VI/5)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00162540
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.1.22.2023.JW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 357118,62 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Bulwar Czarnej Przemszy – Park Edukacyjno – Przyrodniczy (BO 23/VI/5).
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ, w skład którego wchodzą:
- PROGRAM FUNKCJONALNO – UŻYTKOWY;
- ZALECENIA DO OPRACOWANIA DOKUMENTACJI STUDIALNEJ w związku z pracami konserwatorskimi, restauratorskimi i robotami budowalnymi prowadzonymi w zabytkowych parkach, ogrodach oraz innych formach zaprojektowanej zieleni - GZM - Załącznik 1;
- ZALECENIA DO WYKONANIA PROJEKTU KONCEPCYJNEGO KONSERWACJI / LUB RESTAURACJI dla parków, ogrodów i innych form zaprojektowanych zieleni, wpisanych do rejestru zabytków - GZM - Załącznik 2.
3. Wymagany okres gwarancji na roboty budowlane wynosi 60 miesięcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
77300000-3 - Usługi ogrodnicze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:Podstawą prawną unieważnienia postępowania jest art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, który stanowi, że: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:
Do wyznaczonego terminu składania ofert tj. do dnia 21.04.2023 r. do godziny 1100 – zostało złożonych pięć ofert przez Wykonawców :
1) RAK INVEST TOMASZ RAK ul. Leśna 37, 42-300 Myszków, cena zawarta w ofercie to: 922.500,00 zł brutto;
2) Zakład Usługowy "JAMPICH" Patryk Walasek ul. Ostrogórska 32, 41-200 Sosnowiec, cena zawarta w ofercie to: 772.157,10 zł brutto;
3) ARSEM MARCIN PIASZCZAK ul. Przyjazna 13/2, 40-466 Katowice, cena zawarta w ofercie to: 713.400,00 zł brutto;
4) CELMAR Sp. z o.o. ul. Cyryla i Metodego 50, 41-909 Bytom, cena zawarta w ofercie to: 930.218,25 zł brutto;
5) PRO-MB Michał Bil ul. Ptasia 30, 41-503 Chorzów, cena zawarta w ofercie to: 802.058,40 zł brutto.
Zamawiający, działając na podstawie art. 294 ustawy Pzp, zaprosił Wykonawców do złożenia ofert dodatkowych w terminie do dnia 16.05.2023r. do godziny 12:00. Do wyznaczonego terminu oferty dodatkowe złożyli następujący Wykonawcy:
1) Zakład Usługowy "JAMPICH" Patryk Walasek ul. Ostrogórska 32, 41-200 Sosnowiec, cena zawarta w ofercie dodatkowej to: 664.151,00 zł brutto;
2) ARSEM MARCIN PIASZCZAK ul. Przyjazna 13/2, 40-466 Katowice, cena zawarta w ofercie dodatkowej to: 706.020,00 zł brutto;
3) PRO-MB Michał Bil ul. Ptasia 30, 41-503 Chorzów, cena zawarta w ofercie dodatkowej to: 708.320,00 zł brutto.
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę w wysokości: 400.000,00 zł (brutto). W związku z powyższym, ceny zawarte w ofertach podstawowych oraz dodatkowych znacznie przewyższyły kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, o której mowa powyżej, do poziomu ceny złożonej w ofercie (dodatkowej) z najniższą ceną, tym samym cena ta nie mieści się w limicie ustalonym przez Zamawiającego. W tym przypadku postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. Wynika to z zasady racjonalności postępowania, która zakłada jego unieważnienie, kiedy cena oferty nie zmieści się w ustalonym limicie, a Zamawiający tego limitu nie zmieni.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 644151,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 930218,25 PLN
| 2023-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |