"Budowa budynku gospodarczo-garażowego dla zaplecza technicznego Nadleśnictwa Tychowo".

NADLEŚNICTWO TYCHOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00237939
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00237939/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-30 07:18
Lokalizacja
Tychowo, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d1f12f3f-ed7e-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
6720007559
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00237939 z dnia 2023-05-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Budowa budynku gospodarczo-garażowego dla zaplecza technicznego Nadleśnictwa Tychowo".

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO TYCHOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330044329

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Bobolicka 86

1.5.2.) Miejscowość: Tychowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-220

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: 943115201

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: tychowo@szczecinek.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://tychowo.szczecinek.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://portal.smartpzp.pl/nadlesnictwo-tychowo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Budowa budynku gospodarczo-garażowego dla zaplecza technicznego Nadleśnictwa Tychowo".

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d1f12f3f-ed7e-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00237939

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00205913

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.8.3.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 484011,52 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku gospodarczo-garażowego dla zaplecza technicznego przy siedzibie
Nadleśnictwa Tychowo.
Na powyższe zadanie został sporządzony projekt budowlany, który Starosta Białogardzki decyzją nr 036/23 z dnia
22.03.2023 r. zatwierdził i udzielił pozwolenia na budowę.
Zakres zadania inwestycyjnego obejmuje w szczególności:
Rodzaj i kategoria obiektu budowlanego będącego przedmiotem zamierzenia budowlanego – budynek jednokondygnacyjny
– parterowy, wolnostojący.
Zaprojektowano obiekt parterowy, jednokondygnacyjny na rzucie prostokąta wraz z przylegającą wiatą .
Elewacja wykończona tynkiem strukturalnym gładkim, cienkowarstwowym mineralnym, malowanym farbą silikonową w
kolorach zbliżonych do kolorów budynku głównego Nadleśnictwa Tychowo.
Pokrycie - dach, dwuspadowy o nachyleniu 30°, pokrytym blachodachówką w kolorze ceglanym.
Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego:
Podstawowe parametry: Projektowany budynek to obiekt wolnostojący, niski, jednokondygnacyjny o łącznej powierzchni użytkowej (wewnętrznej)
wynoszącej 168,22 [m2]. Kubatura brutto obiektu wyniesie 866,62 [m3]. Główną część obiektu – jego powierzchni użytkowej
zajmują trzy stanowiska postojowe dla samochodów technicznych Nadleśnictwa Tychowo, tj. 84,75 [m2], co stanowi około
50 [%] ogólnej powierzchni użytkowej.
Pozostałe pomieszczenia będą przeznaczone na cele gospodarcze (dla potrzeb składowania narzędzi, innych materiałów
niepalnych, etc.) oraz pomieszczenie na sprzęt p.poż.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 2 i 3 do SWZ obejmujący:
a) dokumentację projektową tj. projekt techniczny i architektoniczno-budowlany– załącznik nr 2;
b) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych – załącznik nr 2;
c) przedmiar robót – załącznik nr 3.
Przedmiar nie stanowi wyłącznej podstawy do wyceny ofert.
Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia jest obszar administracyjny Nadleśnictwa Tychowo, działka nr 722
Województwo Zachodniopomorskie, powiat białogardzki, gmina Tychowo, obręb geodezyjny 0001 Tychowo.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając zgodnie z art. 255 ust. 3 PZP unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta
z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na
sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia wynosi: 595.334,17 zł brutto.
Oferta złożona w postępowaniu, która nie podlega odrzuceniu przekracza kwotę
przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia o 227 769,70 zł brutto. W związku
z brakiem możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia
do ceny jedynej ważnej oferty w postępowaniu tj. do 823 103,87 zł brutto, Zamawiający
unieważnia postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 823103,87 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 823103,87 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2023-05-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane