Budowa oświetlenia w ulicy Sypniewo w Poznaniu.
Miasto Poznań Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00237949
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00237949/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-05-30 07:26
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-67623b6e-e282-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 2090001440
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00237949 z dnia 2023-05-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia w ulicy Sypniewo w Poznaniu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257822
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wilczak 17
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-623
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zdm.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdm.poznan.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-67623b6e-e282-11ed-9355-06954b8c6cb91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa oświetlenia w ulicy Sypniewo w Poznaniu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-67623b6e-e282-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00237949
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00040770/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa oświetlenia w ul. Sypniewo w Poznaniu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00199640
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ.IRI.341.26.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie budowy oświetlenia w ulicy Sypniewo w Poznaniu. Zakres robót został opisany za pomocą dokumentacji projektowej , na którą składają się: Projekt budowlany i Projekt wykonawczy, Czasowa organizacja ruchu, Inwentaryzacja zieleni oraz Kryteria oceny równoważności stanowią – Załącznik nr 2 do SWZ, Przedmiar robót – Załącznik nr 3 do SWZ oraz Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – Załącznik nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
34928500-3 - Oświetleniowy sprzęt uliczny
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający odrzucił Ofertę nr 1 złożoną przez Wykonawcę SEM ZAKŁAD ELEKTROTECHNICZNY JAKUB MAĆKOWIAK, STEFAN MAĆKOWIAK SPÓŁKA JAWNA – na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 i 6 Ustawy, oraz Ofertę nr 2 złożoną przez Wykonawcę Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "ELTRANS" Stanisław Stachowicz w spadku – na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 Ustawy. Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia wynosi 400 000,00 zł brutto a cena oferty z najniższą ceną, tj. Oferta nr 3 złożona przez ATMA Halina Radzimirska (adres: ul. Tuwima 7, 87-700 Aleksandrów Kujawski), wyniosła 438 166,69 zł brutto. Zamawiający nie mógł zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną i unieważnił postępowanie.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 438166,69 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 522255,82 PLN
| 2023-05-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |