Wykonanie robót budowlanych związanych z wykonaniem instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej z systemem oczyszczania ścieków, ciepła technologicznego oraz centralnego ogrzewania

Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00238152
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00238152/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-30 08:55
Lokalizacja
Wałbrzych, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-33ffa8f2-e338-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
8862385315
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneInstalowanie centralnego ogrzewania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00238152 z dnia 2023-05-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych związanych z wykonaniem instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej z systemem oczyszczania ścieków, ciepła technologicznego oraz centralnego ogrzewania

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890047446

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sokołowskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-309

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: malgorzata.kuczynska@zdrowie.walbrzych.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zdrowie.walbrzych.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdrowie_walbrzych

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych związanych z wykonaniem instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej z systemem oczyszczania ścieków, ciepła technologicznego oraz centralnego ogrzewania

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-33ffa8f2-e338-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00238152

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00078160/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont prosektorium dla obiektów szpitalnych przy ul. Sokołowskiego i Batorego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00190548

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Zp/34/TP/23

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 300000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie robót budowlanych związanych wykonaniem instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej z systemem
oczyszczania ścieków, ciepła technologicznego oraz centralnego ogrzewania zgodnie z załączonymi rysunkami J-1, J-2, J-3
oraz części opisowej dla remontowanego Zakładu Patomorfologii w części prosektorium Specjalistycznym Szpitalu im. dra
A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.
Dokumentacja projektowa została opracowana przez Pracownię Projektową Instalacyjną mgr inż. Magdalena Klonowska –
Nieczypor z siedzibą w Wałbrzychu przy ul. Ludowej 1 C.
Zakres prac budowlanych będzie obejmował:
- wykonanie robót demontażowych istniejącej i zbędnej instalacji wodociągowej, sanitarnej, ciepła technologicznego oraz
centralnego ogrzewania
- wykonanie instalacji wodociągowej, sanitarnej z systemem oczyszczania ścieków, ciepła technologicznego oraz
centralnego ogrzewania zgodnie z załączonym Projektem Architektoniczno-Budowlanym .
- pozostałe prace wyszczególnione w dokumentacji projektowej dotyczące przedmiotu zamówienia jak również wypełnienie
wszelkich wymogów i zobowiązań z niej wynikających.
W cenie ofertowej Wykonawca powinien uwzględnić wszystkie roboty budowlano-montażowe, koszty bezpośrednie i
pośrednie związane z wszelkimi badaniami, pomiarami oraz działaniami zmierzającymi do wykonania przedmiotu
zamówienia w sposób kompletny dla celu jakiemu ma służyć.
Zamawiający bezwzględnie wymaga dokonania wizji lokalnej i potwierdzenia jej odbycia przez uprawnionego pracownika
Szpitala.
Instalacja kanalizacji sanitarnej z systemem dezynfekcji ścieków.
Ścieki sanitarne z przyborów zbierane są do pionów i odprowadzane są do istniejącego przyłącza. Zaprojektowano
odprowadzenie ścieków z pomieszczeń sekcyjnych, które oczyszczane będą w urządzeniu UV-hosp-2 do dezynfekcji
ścieków, a następnie włączone do instalacji kanalizacji i odprowadzane istniejącym przyłączem.
Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie instalacji, w najniekorzystniejszych punktach należy zamontować zawory
powietrzne „DURGO” lub tradycyjne wywiewki. Wszystkie przewody wewnątrz budynków wykonać z rur i kształtek z PVC.
Przejścia przez przegrody konstrukcyjne wykonać w rurze osłonowej stalowej uszczelnionej szczeliwem. Po zakończeniu
prac murarskich i wykończeniowych, zamocować i podłączyć armaturę oraz elementy wyposażenia sanitarnego ( biały
montaż ). Podłączenia przyborów wykonać zgodnie z rysunkami. Na odcinkach pionowych i poziomych montować rewizje.
Wszystkie przewody wewnątrz budynków wykonać z rur i kształtek niskoszumowych AS z PVC. Przejścia przez przegrody
konstrukcyjne wykonać w rurze osłonowej stalowej uszczelnionej szczeliwem. Po zakończeniu prac murarskich i
wykończeniowych, zamocować i podłączyć armaturę oraz elementy wyposażenia sanitarnego ( biały montaż ). Podłączenia
przyborów wykonać zgodnie z rysunkami. Na odcinkach pionowych i poziomych montować rewizje. Wywiewki montować
60cm powyżej poziomu dachu. Przewody należy montować do konstrukcji za pomocą uchwytów izolowanych od rury
podkładką elastyczną, co 1m poniżej średnicy 110mm, co 1,25 powyżej średnicy 110mm.
Surowe ścieki z Zakładu Patomorfologii będą doprowadzone do przepompowni technologicznej PT za pomocą kanału
sanitarnego Dz160mm PVC. Przepompownia PT wyposażona będzie w jedną pompę z nożem tnącym. Przepompownia
powinna mieć retencję nie mniejszą niż Vret = 0,3 m3. Przepompownię PT zaprojektowano jako zbiornik o wymiarach Lw x
Bw x Hw = 0,9 x 0,7 x 1,20m, wykonany z tworzywa sztucznego o odpowiedniej wytrzymałości. Zbiornik ten będzie
umieszczony pod posadzką pomieszczenia nr 008 w żelbetowej komorze o wymiarach Lw x Bw x Hw = 1,3 x 1,1 x 1,04m.
Komora ta, po zamontowaniu wszystkich rurociągów zostanie podwyższona do poziomu posadzki. Przepompownia zostanie
przykryta blachą ryflowaną, zlicowaną z kafelkami posadzki. Ścieki z przepompowni PT tłoczone będą urządzenia
dezynfekcyjnego zamontowanego w pomieszczeniu 008, gdzie poddawane będą naświetlaniu promieniami UV w reaktorach
zestawionych szeregowo w jednym rzędzie.
W przypadku awarii lub wyłączenia z eksploatacji urządzenia dezynfekcyjnego, ścieki surowe będą retencjonowane w
zbiorniku przepompowni PT. Zbiornik powinien mieć retencję awaryjną nie mniejszą niż V_AW=0,3m3. Dodatkowo w
zbiorniku przepompowni PT będzie zamontowany przelew awaryjny do kanalizacji sanitarnej szpitala. O przepełnieniu w
przepompowni PT obsługa będzie powiadomiona alarmem z szafy automatyki SA.
Zdezynfekowane ścieki odprowadzane będą do istniejącego rurociągu Φ160 i dalej do kanalizacji miejskiej.
Rurociąg odprowadzający ścieki po dezynfekcji Dz110 mm PVC, z klapą burzową Dz110
(umożliwiającą pobór prób do badań laboratoryjnych, przy pomocy zaworu probierczego);
Urządzenia i podzespoły mające bezpośredni kontakt ze ściekami powinny być wykonane z materiałów odpornych na
korozje np. ze stali nierdzewnej, odpowiednich tworzyw sztucznych itp. We wszystkich kluczowych dla eksploatacji i
bezpieczeństwa punktach umieszczone będą czujniki podłączone do szafy SA (AKPiA). System monitoringu będzie
kontrolować wszelkie nieprawidłowości funkcjonowania urządzeń Stacji UV. Stacja wyposażona będzie w przepływomierz
elektromagnetyczny, umożliwiający pomiar wydatku ścieków przepływających do dezynfekcji. Sygnały z przepływomierza
umożliwiają równomierne podawanie ścieków do komór dezynfekcyjnych. Sterowanie, monitoring i kontrola pracy całej
instalacji powinny być realizowane przez sterownik PLC, z panelem dotykowym, w którym powinny być dostępne informacje
techniczne dotyczące najważniejszych parametrów urządzeń, w tym bieżących wskazań czasów pracy najważniejszych
podzespołów oraz wykonania czynności eksploatacyjnych takich jak: czyszczenie, wymiana promienników UV itp. Zasilanie
oraz podłączenie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki wg projektu warsztatowego dostawcy technologii dezynfekcji
ścieków. Do układu wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej należy włączyć zbiornik przepompowni PT oraz komory
reaktorów.
Instalacje należy wykonać zgodnie z projektem oraz:
wymaganiami COBRTI Instal, instrukcjami montażowymi producentów zastosowanych technologii i materiałów, Prawem
budowlanym, przepisami bhp i p-poż.
Po zakończeniu montażu instalacji wykonać właściwe próby zgodnie z Wymaganiami COBRTI Instal.
Przebieg tras instalacji, średnice, materiał, spadki, odległości według części rysunkowej.
Wszystkie metalowe elementy instalacji ogrzewczej należy objąć elektrycznymi połączeniami wyrównawczymi.
Obowiązkiem wykonawców instalacji jest dostarczenie wymaganych, aktualnych atestów (dopuszczeń, certyfikatów)
wszystkich zastosowanych materiałów i urządzeń. Wszelkie urządzenia oraz narzędzia muszą być oznaczone znakiem
bezpieczeństwa lub CE, a w stosunku do urządzeń, które nie podlegają obowiązkowi zgłaszania do certyfikacji na znak
bezpieczeństwa i oznaczenia tym znakiem, wykonawca jest zobowiązany dostarczyć odpowiednią deklarację dostawcy,
zgodności tych wyrobów z Polskimi Normami oraz wymaganiami określonymi właściwymi przepisami.
Wykonawca musi przeprowadzić rozruch instalacji, przeszkolić obsługę, opracować instrukcję obsługi i eksploatacji oraz
przedstawić badania skuteczności wykonanej w Szpitalu instalacji. Próbki powinny być pobrane przez laboratorium przed i
po reaktorach dezynfekcyjnych.
System nie może generować żadnych odpadów, wymagających usuwania w procesie technologicznym.
Nie jest dopuszczalne włączenie do systemu innych metod dezynfekcji (termiczne, chemiczne itp.)
Wszelkie nazwy własne produktów, materiałów i urządzeń przywołane w niniejszym projekcie należy traktować jako
przykładowe, służące określeniu pożądanego standardu wykonania i określeniu niezbędnych właściwości i wymogów
założonych w dokumentacji technicznej dla danych rozwiązań. Dopuszcza się zastąpienie proponowanych rozwiązań jako
równoważnych (w oparciu o wyroby innych producentów), pod warunkiem spełnienia określonych wymagań pod względem
parametrów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych wskazanych szczegółowo w dokumentacji projektowej.
Akceptacje urządzeń i materiałów do rozwiązań projektowych są możliwe po uzyskaniu jednoznacznej akceptacji
Zamawiającego, jedynie w przypadku rozwiązań o wskazanej skuteczności 99.9% wobec bakterii wskaźnikowych , z próbek
pobranych przed i po dezynfekcji oraz co najmniej równorzędnych konstrukcyjnie, funkcjonalnie i technicznie. Propozycji
takiej winna towarzyszyć kompletna informacja: rysunki, obliczenia, specyfikacje, proponowana technologia budowy oraz
tabela porównawcza parametrów – są to niezbędne informacje do oceny przez nadzór nad budową.
Instalacja wodociągowa.
Pomieszczenia Zakładu Patomorfologii są istniejące i posiadają instalację wodociągową, ciepła woda użytkowa uzyskiwana
jest w istniejącym węźle cieplnym. W opracowaniu zaprojektowano wymianę instalacji na nową.
Instalacja wody pitnej wykonana będzie z rur PP, a wody ciepłej z rur PP stabilizowanych perforowaną wkładką aluminiową.
Wody dostarczana będzie do wszystkich urządzeń bytowo-gospodarczych tzn. umywalek, zlewów, płuczek i natrysków oraz
zaworów czerpalnych.
Przewody rozprowadzające wody będą prowadzone w bruzdach, izolowane.
Przejścia przez przegrody konstrukcyjne wykonać w rurze osłonowej stalowej uszczelnionej szczeliwem, a przez przegrody
wydzielenia pożarowego wykonać przejścia ogniochronne o odporności ogniowej wymaganej dla tego elementu.
Wszystkie elementy instalacji wodnej powinny mieć atest PZH, dopuszczający do przepływu wody pitnej.
Instalacja wody ppoż. jest istniejąca i pozostaje bez zmian.
Ogłoszenie nr 2023/BZP 00121626/01 z dnia 2023-03-06
2023-03-06 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
... w związku z ograniczeniami więcej w SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 787200,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 809340,00 PLN

2023-05-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane