Roboty budowlane w zakresie bieżącego utrzymania stanu technicznego dróg oraz oznakowania drogowego.

URZĄD GMINY W PSARACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00238356
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00238356/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-30 09:40
Lokalizacja
Psary, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d88363f1-a050-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
6251610638
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie gazociągówRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRoboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnychRoboty drogoweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaWymiana nawierzchni drogowejRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychRoboty murarskieRoboty instalacyjne elektryczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00238356 z dnia 2023-05-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane w zakresie bieżącego utrzymania stanu technicznego dróg oraz oznakowania drogowego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: URZĄD GMINY W PSARACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000537243

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Malinowicka 4

1.5.2.) Miejscowość: Psary

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-512

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 322944921

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@psary.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.psary.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane w zakresie bieżącego utrzymania stanu technicznego dróg oraz oznakowania drogowego.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d88363f1-a050-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00238356

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00017439/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.32 Roboty budowlane w zakresie bieżącego utrzymania stanu technicznego dróg oraz oznakowania drogowego.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00086602/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Uzasadnienie faktyczne:
Zgodnie z art. 7 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, zadania własne gminy obejmują zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, takich jak między innymi sprawy:
1) ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej,
2) gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego,
3) kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych,
4) zieleni gminnej i zadrzewień,
5) cmentarzy gminnych,
6) porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania gminnego magazynu przeciwpowodziowego,
7) utrzymania gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych.
c.d. w informacjach dodatkowych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.05.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 841867,77 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

W zakres przedmiotu zamówienia wchodzić będą następujące czynności:
Azyl segmentowy – montaż bez materiału. Azyl segmentowy – montaż z materiałem.
Azyl segmentowy, próg wyspowy, próg płytowy – demontaż. Balustrada U-11a z profili zamkniętych 40 x 40 mm i 40 x 20 mm o wysokości 1.1 m montaż z materiałem. Chodniki z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych asfaltowych warstwa wiążąca gr.warstwy po zagęszczeniu 4 cm. Chodniki z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych asfaltowych w-wa ścieralna gr.warstwy po zagęszczeniu 3 cm. Chodniki z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych asfaltowych w-wa ścieralna, każdy dalszy 1 cm gr.warstwy po zagęszczeniu pow.3 cm.
Chodniki z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych asfaltowych w-wa wiążąca, każdy dalszy 1 cm gr.warstwy po zagęszczeniu pow.4 cm. Cięcie mechaniczne nawierzchni z mas mineralno-asfaltowych, głębokość cięcia - następny 1 cm. Cięcie mechaniczne nawierzchni z mas mineralno-asfaltowych, głębokość cięcia 5 cm. Czasowe ustawienie separatora drogowego.
Czasowe ustawienie tablicy kierunkowej U-3c, U-3d. Czasowe ustawienie zapory drogowej U-20b. Czasowe ustawienie zapory drogowej U-20c. Czasowe ustawienie znaku drogowego.
Czyszczenie kanałów rurowych. Czyszczenie przepustów o średnicy Ø 100. Czyszczenie przepustów o średnicy Ø 125. Czyszczenie przepustów o średnicy Ø 60. Czyszczenie przepustów o średnicy Ø 80. Czyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp grubość namułu 20 cm.
Czyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp grubość namułu 20 cm za każdy dalszy 1 cm.
Demontaż balustrad, ogrodzeń, barier stalowych do wysokości do 1,10 m. Demontaż rurociągu betonowego kielichowego uszczelnionego zaprawą cementową o średnicy nominalnej 200 mm.
Kanały z rur typu PVC łączone na wcisk - średnica zewnętrzna rury 200 mm. Koryta wykonywane na całej szerokości jezdni i chodników mechanicznie, głębokość 20 cm, grunt kat.I-IV, z wywozem ziemi. Koryta wykonywane na całej szerokości jezdni i chodników mechanicznie, każde dalsze 5 cm głębokości pow.20 cm, grunt kat.I-IV, z wywozem ziemi. Koryta wykonywane na całej szerokości jezdni i chodników ręcznie, głębokość 20 cm, grunt kat.III-IV, z wywozem gruntu.
Koryta wykonywane na całej szerokości jezdni i chodników ręcznie, każde dalsze 5 cm głębokości pow.20 cm, grunt kat.III-IV, z wywozem gruntu. Krawężniki betonowe wystające o wym.15x30 cm na podsypce cementowo-piaskowej. Krawężniki betonowe wystające o wym.15x30 cm na podsypce cementowo-piaskowej (krawężniki z odzysku). Ławy betonowe z oporem pod krawężniki, z betonu B-15. Ławy z kruszywa łamanego pod krawężniki. Mechaniczne wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych, górna warstwa o gr.8 cm po zagęszczeniu. Mechaniczne wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych, każdy dalszy 1 cm gr. warstwy górnej pow.8 cm po zagęszczeniu. Mechaniczne wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego niesortowanego 0/63, warstwa dolna o gr.15 cm po zagęszczeniu. Mechaniczne wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego niesortowanego 0/63, warstwa dolna, za każdy dalszy 1 cm grubości po zagęszczeniu powyżej 15 cm. Mycie tarczy znaku drogowego. Naprawa ścieków ulicznych z kostki kamiennej nieregularnej wysokości 10 cm szerokości 20 układane na podsypce cementowo-piaskowej, spoiny wypełnione zaprawą cementową. Naprawy poboczy wykonywane ręcznie – oczyszczanie.
Naprawy poboczy wykonywane ręcznie – plantowanie. Naprawy poboczy wykonywane ręcznie - ścinanie o gr.10 cm. Naprawy poboczy wykonywane ręcznie - ścinanie, każde dalsze 5 cm grubości pow.10 cm. Naprawy poboczy wykonywanych mechanicznie - ścinanie o gr.10 cm. Naprawy poboczy wykonywanych mechanicznie - ścinanie, każde dalsze 5 cm grubości pow.10 cm.
Nawierzchnie kostki brukowej betonowej gr.6 cm układanej na podsypce cementowo-piaskowej (kostka z odzysku). Nawierzchnie kostki brukowej betonowej gr.6 cm układanej na podsypce cementowo-piaskowej. Kostka kolorowa. Nawierzchnie kostki brukowej betonowej gr.6 cm układanej na podsypce cementowo-piaskowej. Kostka szara. Nawierzchnie kostki brukowej betonowej gr.8 cm układanej na podsypce cementowo-piaskowej (kostka z odzysku).
Nawierzchnie kostki brukowej betonowej gr.8 cm układanej na podsypce cementowo-piaskowej. Kostka kolorowa. Nawierzchnie kostki brukowej betonowej gr.8 cm układanej na podsypce cementowo-piaskowej. Kostka szara. Obrzeża betonowe o wym.20x6 na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem. Obrzeża betonowe o wym.20x6 na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem (obrzeża z odzysku). Obrzeża betonowe o wym.30x8 na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem. Obrzeża betonowe o wym.30x8 na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem (obrzeża z odzysku). Odbojnice parkingowe – demontaż. Odbojnice parkingowe – montaż z materiałem. Odnawianie farbą słupków do znaków drogowych z rur stalowych Ř 60 mm.
Ogrodzenie segmentowe U-12a o wys. 1,1 montaż z materiałem. Oznakowanie miejsca postojowego dla niepełnosprawnych cienkowarstwowe. Oznakowanie poziome jezdni cienkowarstwowe – odnowienie. Oznakowanie poziome jezdni grubowarstwowe – odnowienie.
Podłoża z materiałów sypkich o grubości 10 cm. Próg zwalniający – demontaż.
Próg zwalniający listwowy o szer. 0,9 m – montaż bez materiału. Próg zwalniający listwowy o szer. 0,9 m – montaż z materiałem. Próg zwalniający płytowy – montaż bez materiału. Próg zwalniający płytowy – montaż z materiałem. Próg zwalniający wyspowy – montaż bez materiału.
Próg zwalniający wyspowy – montaż z materiałem. Przekrycie koryt odwadniających blachami ryflowanymi. Przestawienie krawężników betonowych wtopionych o wym.12x25 cm na podsypce cementowo-piaskowej. Przestawienie krawężników betonowych wystających o wym.15x30 cm na podsypce cementowo-piaskowej. Przestawienie obrzeży betonowych o wym.20x6 cm na podsypce cementowo - piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem. Przestawienie obrzeży betonowych o wym.30x8 cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem.
Przymocowanie lustra drogowego okrągłego o średnicy 800 mm z materiałem. Przymocowanie tarczy znaku drogowego o powierzchni do 0,3 m2 bez materiału. Przymocowanie tarczy znaku drogowego o powierzchni do 0,3 m2 z materiałem. Przymocowanie tarczy znaku drogowego o powierzchni powyżej 0,3 m2 bez materiału. Przymocowanie tarczy znaku drogowego o powierzchni powyżej 0,3 m2 z materiałem. Regulacja pionowa studzienek dla urządzeń podziemnych - kratek ściekowych ulicznych. Regulacja pionowa studzienek dla urządzeń podziemnych - studzienek teletechnicznych. Regulacja pionowa studzienek dla urządzeń podziemnych - włazów kanałowych. Regulacja pionowa studzienek dla urządzeń podziemnych - zaworów wodociągowych i gazowych. Remonty cząstkowe chodników z płyt betonowych o wym.35x35x5 cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem.
Remonty cząstkowe chodników z płyt betonowych o wym.50x50x7 cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem. Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych mieszankami mineralno-bitumicznymi - lepiszcze asfalt - bez wykuwania grubość 4 cm.
Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych mieszankami mineralno-bitumicznymi - lepiszcze asfalt dodatek za kolejny 1 cm grubości. Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych mieszankami na gorąco. Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych z zastosowaniem mieszanki na zimno (workowanej) bez wykuwania. Remonty cząstkowe nawierzchni tłuczniowych - zagęszczenie mechaniczne tłucznia, głębokość wyboi do 5 cm. Remonty cząstkowe nawierzchni tłuczniowych - zagęszczenie mechaniczne tłucznia, każdy dalszy 1 cm głębokości wyboi pow.5 cm.
Ręczne wykonanie podbudowy tłuczniowej z kruszywa łamanego niesortowanego 0/63, warstwa dolna, grubość warstwy po zagęszczeniu 15 cm. Ręczne wykonanie podbudowy tłuczniowej z kruszywa łamanego niesortowanego 0/63, warstwa dolna, każdy dalszy 1 cm gr.pow.15 cm po uwałowaniu. Rowki pod krawężniki i ławy krawężnikowe 30x30 cm, grunt kat.III-IV, z odwozem ziemi. Rozebranie chodników, wysepek przystankowych i przejść dla pieszych z płyt betonowych wym.35x35x5 cm na podsypce piaskowej. Rozebranie chodników, wysepek przystankowych i przejść dla pieszych z płyt betonowych wym.50x50x7 cm na podsypce piaskowej. Rozebranie krawężników betonowych o wym.15x30 cm na podsypce piaskowej. Rozebranie ław pod krawężniki z betonu. Rozebranie nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 6cm. Rozebranie nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm. Rozebranie nawierzchni z mieszanki mineralnobitumicznej gr 5 cm. Rozebranie nawierzchni z mieszanki mineralnobitumicznej za każdy następny 1 cm. Rozebranie obrzeży trawnikowych o wym.6x20 cm na podsypce piaskowej.
Rozebranie obrzeży trawnikowych o wym.8x30 cm na podsypce piaskowej. Rozebranie słupków do znaków drogowych z rur stalowych Ř 60 mm. Rozebranie ścieków z koryt betonowych prefabrykowanych (cena nie uwzględnia zasypania rowó po ciekach oraz kucia ław). Słupki do znaków drogowych z rur stalowych Ř60 mm – montaż bez materiału. Słupki do znaków drogowych z rur stalowych Ř60 mm – montaż z materiałem. Usuwanie oznakowania poziomego cienkowarstwowego (gr ok. 1,5 mm) za pomocą frezowania, ścierania, lub środkami chemicznymi.
Usuwanie oznakowania poziomego grubowarstwowego (gr ok. 5,0 mm) za pomocą frezowania, ścierania, lub środkami chemicznymi. Uzupełnienie kraty ściekowej. Uzupełnienie włazu na właz typu ciężkiego. Wykonanie i ustawienie znaku drogowego typu E, F o powierzchni większej od 1 m2. Wykonanie odwodnienia liniowego z korytek ciekowych przekrytych rusztem żeliwnym lub stalowym na podsypce cementowo-piaskowej (cena nie uwzględnia wykopów i wykonania ław pod cieki) – klasa B-125. Wykonanie przepustu drogowego. Wykonanie ścieków z koryt betonowych prefabrykowanych na podsypce cementowo-pisakowej (cena nie uwzględnia wykopów i wykonania ław pod cieki). (...) c.d. w informacjach dodatkowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233140-2 - Roboty drogowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45262522-6 - Roboty murarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Podstawa faktyczna:
W dniu 31 marca 2022 r. weszła w życie UCHWAŁA NR XLI/428/2022 RADY GMINY PSARY
z dnia 31 marca 2022 r. w sprawie wyboru sposobu prowadzenia i formy wykonywania zadań własnych gminy.

Na podstawie art. 7 ust. 1 i art. 9 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym
(t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 559 z późn.zm.), art. 2 i art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r.
o gospodarce komunalnej (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 679), Rada Gminy Psary uchwala, co następuje:
§ 1. W celu realizacji zadań własnych gminy polegających na zaspokajaniu zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej w zakresie:
1) organizacji ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej,
2) wykonywania robót na drogach gminnych, w tym interwencyjnych, utrzymaniowych
i zabezpieczających,
3) wykonywania robót związanych z urządzeniami organizacji ruchu na drogach,
4) prowadzeniu działalności wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych, utrzymania czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz gaz,
5) utrzymywaniu terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych,
6) utrzymywaniu targowisk i hal targowych,
7) utrzymywaniu zieleni gminnej i zadrzewień,
8) utrzymywaniu cmentarzy gminnych,
9) utrzymania gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych, dokonuje się wyboru sposobu prowadzenia tych zadań w formie spółki kapitałowej z udziałem Gminy Psary.
Mając powyższe na uwadze, Zamawiający unieważnia procedurę udzielenia zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki.
2023-05-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane