Budowa tężni solankowej na terenie Parku Piaskówka w Tarnowie - POWTÓRNE POSTĘPOWANIE

Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00240480
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00240480/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-05-31 09:56
Lokalizacja
Tarnów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-32010e75-df6e-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
8731011086
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Obiekty rekreacyjneRoboty budowlaneRoboty w zakresie różnych nawierzchniWyposażenie parków i placów zabaw

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00240480 z dnia 2023-05-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa tężni solankowej na terenie Parku Piaskówka w Tarnowie - POWTÓRNE POSTĘPOWANIE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661323

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2

1.5.2.) Miejscowość: Tarnów

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-100

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 146882776

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: agnieszka.jekot@umt.tarnow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/umtarnow

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/756943

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa tężni solankowej na terenie Parku Piaskówka w Tarnowie - POWTÓRNE POSTĘPOWANIE

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32010e75-df6e-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00240480

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00051294/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa tężni solankowej na terenie Parku Piaskówka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00185830

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIM.271.7.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 424673,78 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie tężni solankowej wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, budową małej architektury oraz utwardzeniem terenu w ramach zadania „Budowa tężni solankowej na terenie Parku Piaskówka w Tarnowie” na terenie obejmującym działkę nr 21/23 obręb 0109 w Tarnowie.
Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
1) Budowę tężni solankowej o wymiarach 2,00 m x 5,00 m (zasilanej ze szczelnego zbiornika) wraz z pergolą i infrastrukturą towarzyszącą. Tężnia posadowiona będzie na żelbetowej płycie fundamentowej i wyposażona w:
a) instalację technologiczną solanki,
b) instalację elektryczną wraz z zewnętrznym odcinkiem,
c) zbiornik przelewowy o pojemności 10 m3,
d) zbiornik solanki o pojemności 10 m3,
e) zawory sterowane elektrycznie z czujnikiem poziomu solanki i powiadamianiem SMS o awariach,
f) oświetlenie tężni – listwy LED,
g) monitoring – 2 kamery.
2) Likwidację, wymianę i montaż nowych lamp oświetleniowych parkowych.
3) Utwardzenie terenu:
a) istniejące ciągi piesze - wymiana istniejącej nawierzchni na kostkę betonową gr. 8 cm,
b) obrzeża betonowe ciągów pieszych,
c) opaska żwirowa tężni z kamienia ozdobnego – otoczaki,
d) opornik granitowy przy tężni,
e) utwardzenie terenu przy tężni z płyt betonowych o różnych wymiarach ok. 10 - 60 cm gr. 6,5 cm,
f) utwardzenie terenu z drobnej kostki brukowej (melanż),
g) ciąg dekoracyjny pod ławkami, obrzeże wewnętrzne i zewnętrzne oraz zieleni wewnątrz placu tężni z kostki granitowej.
4) Dostawa i montaż małej architektury:
a) ławki parkowe z oparciem – 4 szt.,
b) ławki parkowe bez oparcia – 2 szt.,
c) tablica regulaminowa – 1 szt.,
d) tablica informacyjna – 1 szt.,
e) kosze na śmieci – 2 szt.
5) Zieleń i nasadzenia:
a) wykonanie warstw trawnika.
6) Wykonanie powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej.
7) Nadzór geodezyjny i geotechniczny dla prac związanych z elementami zagospodarowania terenu.
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera „Opis przedmiotu zamówienia” (OPZ), stanowiący załącznik nr 1 do SWZ oraz Dokumentacja projektowa, stanowiąca załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Z uwagi na fakt, że wszystkie złożone w postępowaniu oferty:
oferta nr 1 – cena 670.087,30 zł brutto,
oferta nr 2 – cena 596.550,00 zł brutto,
znacznie przewyższają możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 365.000,00 zł brutto, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą, zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
2023-05-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane